Sari la conținut

Harley Bagger Saga - 30" Wheel / Air Ride / Full Custom


ElSpa
 Share

Postări Recomandate

Ma gandeam la proiectul asta de ceva timp, si acum o luna am gasit si motocicleta ideala. Un Road King cu doar 4000km :).

 

Am luat fierul, am facut lista de piese, am dat gaura in pusculita si am comandat cam 90% din ele. Evident ca vor mai apare modificari pe parcurs, sper sa nu iesim foarte tare din buget.

 

Cam asa arata la inceput si proiectul final ar trebui sa fie apropiat de ce in rendering, cu mici variatii referitoare la roata fata si culori.

thumbnail1.jpg

thumbnail2.jpg

thumbnail3.jpg

 

 

 

 

Deja am desfacut minunea, cam pacat sa arunci juma de motoreta aproape noua 😋

thumbnail4.jpg

 

 

 

Am comandat kitul de garnituri pentru capace si am inceput sa sablam si sa vopsim pe la ea una alta pana ne apucam de montajul final al caroseriei

thumbnail5.jpg

thumbnail6.jpg

 

 

si piesele comandate, partile importante

30front.png

51hqTr0HfmL._SX355_.jpg

81D7zpEvLpL._SX425_.jpg

10200538.jpg

bike9.png

ds288821a.jpg

g301ST25-F.jpg

harley-rear-air-ride-kit-touring-bagger-models-with-2-front-fork-lowering-kit.jpg

IMG_1951.png

IMG_1958-1.png

MRI Electric Center Stand  ECS-09-001  assembled 4hhi.jpg

new-bags1-edited-3.png

newcover4.png

s-l300.jpg

s-l640.jpg

s-l1600 (1).jpg

s-l1600 (2).jpg

s-l1600.jpg

twisted2-500x5001.png

venom2-738x738.png

Editat de ElSpa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 5 minute, einstein1984 a spus:

frumoasa sculptura. merge si pe sosea sau doar pe remorca custom? 

 

Nu cred ca va face tripuri prin europa pe roti, dar fiind air ride va fi destul de practica.

In principiu o sa o vopsim culoarea masinii, momentan cautam o solutie sa instalam carlig de tractare pentru remoca (care inca nu am ales-o...), cred ca o sa renuntam la difuzorul spate sau sa facem unul costum...

 

 

20181211_220837.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca-s la mare cautare bagger,ele astea peste ocean - sidecase-uri aproape de asfalt si roata cat mai imensa pe fata. Sincer nu sunt adeptul acesturi design, dar putinele exemplare pe care le-am vazut la noi au fost destul de reusite. 

 

Spor la treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Metal Heart a spus:

Am vazut ca-s la mare cautare bagger,ele astea peste ocean - sidecase-uri aproape de asfalt si roata cat mai imensa pe fata. Sincer nu sunt adeptul acesturi design, dar putinele exemplare pe care le-am vazut la noi au fost destul de reusite. 

 

Spor la treaba!

 Srmana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suspensia la el va fi hidraulica? Adica o vei putea lasa pe side.uri?

Si... vrei sa-ti pui carlig pe Ferrari ca sa cari moto dupa tine? E si asta o forma interesanta de touring!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 28 minute, Metal Heart a spus:

Suspensia la el va fi hidraulica? Adica o vei putea lasa pe side.uri?

Si... vrei sa-ti pui carlig pe Ferrari ca sa cari moto dupa tine? E si asta o forma interesanta de touring!

Eee, de ce nu citesti atent? deja s-a discutat ca va avea suspensie reglabila . A si pus o poza cu ce a comandat, se vede kitul de suspensie :D

Mie imi plac maxim baggerele , ca design. Sa se faca un astfel de proiect in RO, foarte tare. POZEEEE SA VEDEM :D

Spor la modificat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 51 minute, Metal Heart a spus:

Suspensia la el va fi hidraulica? Adica o vei putea lasa pe side.uri?

Si... vrei sa-ti pui carlig pe Ferrari ca sa cari moto dupa tine? E si asta o forma interesanta de touring!

 

suspensia este pe aer, altfel nu poti merge cu coburile alea pe strada. 

cricul este central electric, sa poata sta motocicleta perfect dreapta si lasata maxim.

 

despre Ferrari acum adaptam un carlig de bmw, evident nu a fost o potiune de fabrica. inca cautam o platforma mai deosebita sa o integram in proiect.

 

 

 

Azi am pus furca.

Am ales sa nu taiam cadrul ca sa facem inclinatia de 7 grade pentru roata pe 30, cu toate ca era la jumatate de pret. 

In consecinta am comandat un kit bolt de la American Suspension, care arata spectaculos si pare indestructibil. 

9 kg de aluminiu aircraft grade full billet :).

 

 

 

 

 

 

Screenshot_20191213-123224_Gallery.jpg

20191213_121006.jpg

20191213_110543.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 43 minute, Adrian M. a spus:

Te sui în ferrari 🤣

Aia e problema?! Un astfel de moto nu i de plimbat, e de show. 😊

Daca e doar de show si nu de plimbat,e ok,m-am linistit... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles cu ridicatul,dar datul efectiv al rotii jos,nu se va face demontand vreuna din bag-urile laterale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, Christian 1 a spus:

Am inteles cu ridicatul,dar datul efectiv al rotii jos,nu se va face demontand vreuna din bag-urile laterale?

Credeam ca problema ar fi fost sa o umfli. Coburile sunt detasabile din niste clipsuri, ca si gentile originale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 13.12.2019 la 15:12, Flower-Power a spus:

Dacă vrei să ieși la plimbare cu noul moto și să nu se plictisească mașina în garaj, ma ofer să ți-o plimb. 😂

Smelling $, Flower? 😈

On: arată mișto mobra! 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru proiect! sunt tare curios cum se va comporta cu roata de 30 pe fata. Am si eu un RK pe care l-am transformat intr-un bagger dar nu la modul asta agresiv :)), am doar 21 pe fata si te asigur ca se pot face multi km in configuratia asta fara nicio problema.Eu am ales sa schimb doar suspensia pe spate,  motiv pentru care mi-am comandat un DIRTY AIR REAR AIR SUSPENSION SYSTEM FAST-UP si cricul central de la SOBaggers. 

3.thumb.jpg.449795cec45760835f1c438cb7295745.jpg5.thumb.jpg.40d63cc4ccb110ed761b2f3cb7ee9fb5.jpg6.thumb.jpg.20d3a24d2f95406dd5feea7bd7435f84.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...