Sari la conținut

A cumpărat cineva de pe helmetcity?


Cata38
 Share

Postări Recomandate

Eu am luat HJC de la FCmoto, sunt multumit de ea, materialele din interior sunt un pic mai dure parca fat de GTair(comoar cu ce posed), am luat.o la 1/2 de pret, este in regula casca

81Nl-aWvp7L._SX466_.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Cata38 a spus:

Salut!

A cumpărat cineva de curând casca HJC de pe helmetcity? Sau alt tip de casca? Cum e raportul pret calitate? Am văzut că unele modele sunt reduse mult si am un semn de intrebare. Multumesc 

Salut,

Confirm ca sunt foarte OK si raportul calitate/pret e foarte bun mai ales daca e vorba de Sales. In plus, in functie de rata de schimb £ - €, exista sansa unor oportunitati. Iar daca la sfarsit ai o comanda peste 200£, livrarea este gratuita :)

Eu am cumparat intai o casca Nolan + manusi (am depasit astfel 200£), iar apoi o casca HJC (a fost suficient).

Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Cumpărat si eu impreuna cu un amic acum vreo 2-3 ani de la helmetcity. Am prins o reducere aberant de mare, platit, ajuns casca acasa, totul a decurs fara cusur. 👍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
La 17.12.2019 la 20:23, Cata38 a spus:

Salut!

A cumpărat cineva de curând casca HJC de pe helmetcity? Sau alt tip de casca? Cum e raportul pret calitate? Am văzut că unele modele sunt reduse mult si am un semn de intrebare. Multumesc 

Aloha, ai cumparat pana la urma de pe helmetcity, ca ma chinuie talentul sa cumpar un Arai de la ei ca sunt niste preturi fenomenale dar ma uit pe alte siteuri  si preturile la  Arai cel putin sunt nemodificate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 17.12.2019 la 20:23, Cata38 a spus:

Am văzut că unele modele sunt reduse mult si am un semn de intrebare.

Pai nu e nici un semn de intrebare, se apropie de perioada de casare,daca te uiti atent sunt modele de peste 3 ani(materialele imbatranesc oricum). De aceea am facut abstractie de reduceri si nu am cautat pomana preferand una cu "dot" recent. Spor la cautari ✌️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, Aion2014 a spus:

Pai nu e nici un semn de intrebare, se apropie de perioada de casare,daca te uiti atent sunt modele de peste 3 ani(materialele imbatranesc oricum). De aceea am facut abstractie de reduceri si nu am cautat pomana preferand una cu "dot" recent. Spor la cautari ✌️

Nu este vorba de pomana, am intelse se apropie de casare dar sunt la :casare: doar pe helmetcity, aici este marea intrebare, in plus vad ca scrie 5 ani de garantie, asta din cate stiu eu se acorda din momentul cumpararii nu a producerii, nu? Deci teoretic nu are treaba cu, :casarea:

Editat de Djenavar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa clar nu, orice mare reducere indica faptul ca e model vechi indiferent de site(cel mai simplu se cauta grafica si vezi din ce an e) la fel vazusem si eu un xspirit foarte ieftin dar grafica era din primele loturi asa ca pas.

1 oră în urmă, Djenavar a spus:

Deci teoretic nu are treaba cu, :casarea:

Pai teoretic si un cauciuc nou nout cu dot vechi ar trebui sa fie la fel cu unul nou cu dot recent deci teoretic e aceeasi treaba nu? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...