Sari la conținut

Service scutere în București?


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

Acum 5 minute, robert23mg a spus:

E un service de scutere pe la tineretului/Șincai chiar langa shaormeria dristor. 

Acolo mi.am făcut ultima data itp la moto.

Problema lor este ca sunt buni de gura, asa ca daca vrei sa si faca treaba, trebuie sa stai cu ochii pe ei.
Oricum iti vor rotunji timpul lucrat (unitatea lor de masura este ora).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm cele spuse. 

 

Mai am de adaugat, pentru un Peugeot, au schimbat socul electronic cu unul nou, original, (600 lei fara orele de manopera) dupa 112 km a murit. A durat 6 saptamani pentru a fi reparat pe garantie. Perioada in care se tot fofilau. 

 

Au schimbat, dar in continuare e ceva in neregula. Plus un plastic pe care l-au rupt si nu am cum sa demonstrez ca era ok inainte.

 

Iar vis-a-vis de partea cu stat langa ei, nu se permite. Te roaga sa astepti afara (in cazul in care e ceva rapid).

 

Aveam programare la 17, am sunat cu o zi inainte sa imi confirme si ma iau la misto, urmand ca atunci cand ajung sa imi zica ca am pierdut programarea ca era la 15.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, caracterincompatibil a spus:

o data la 8-10k durează ceva mai mult schimbul plăcuțelor spate

 

frana spate e ca sa nutz rugineasca discul ...

 

Acum 4 ore, l.u.v a spus:

Salutare, 

Am un coleg cu o chinezărie care nu-i mai merge. Recomandați un service în București? 

dece nu-l ajuti tu , chinezismele sunt asa de simple si piesele de schimb atat de ieftine ca nici nu merita sa cureti un carburator, il schimbi direct (de ex).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, paulynos a spus:

 

Incorect, la scutere e diferit fata de motorete, frana spate conteaza mult mai mult.

o sa-mi iau creioanele colorate ca satz desenez glumele de acum incolo, scuza-ma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In incinta AXA NICIMAN, pe Splai, este Razvan, care face treaba ok. A lucrat in italia niste ani, doar scutere. Acum are acolo pe splai un mic atelier. preturi mai mult decat decente.

Daca nu raspunde la telefon, inseamna ca surubaieste, lasi mesaj si vezi ce zice.

https://goo.gl/maps/4Hi4igecaBtqXMUC6

eu am fost la el cu prima motoreta, prin 2016. nu mai stiu cum e acum, dar lumea il lauda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Cu toții avem un prieten care e sau se da mecanic, acum dacă întrebi sau stai sa te uiți mai atent, toți sunt mecanici, mai ales în domeniul moto-scuterelor. E ușor să stai și să dai review-uri fara sa fi apelat la serviciile cuiva, asta facem noi că așa suntem învățați. Daca un service era prost nu exista pe piata de mai bine de 15ani, vezi multe service uri care, așa cum au apărut așa au și dispărut,dacă cineva nu și permite sa dea 300lei ptr un deviz, având un scuter care poate nu valorează atât, nu e vina nimănui, că aștepți o piesa de la furnizor, care e in regim de garanție, din nou nu e vina nimănui, că i oferi cuiva răspunsuri simple și clare la problema lui, nu înseamnă că ești arogant. Fiecare firma lucrează după propriile reguli ținând cont de clientela dorita. Cei de la Scuter Centre nu mai repara chinezării pentru că piesele sunt ieftine și proaste și ei oferă garanție la toate lucrările, mai puțin ptr cele cu piese oferite de client. Nici un posesor de scuter China nu va plăti 250 lei pe un set motor când la târg costa 30 lei, "pai, de ce sa plătesc atât"?? Ne am învățat să mergem la nea Gigi din colț că face pe o bere, pai când o să dai cu curu de asfalt, nea Gigi o sa bea bere și o sa se uite la tine, ptr că ai platit o bere. Fiecare client este liber să și aleagă furnizorul de servicii cum fiecare firma este îndreptățită să și selecteze clientela.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, caracterincompatibil a spus:

La scuter nu.franeaza mai mult cu roata spate

Răzvan nu mai e in axxa.in schimb sunt altii care au service de scutere în complexul axxa.nu știu cum se numesc 

"Tomeito Tomato". Am dat de pe maps profilul lui, e lângă, aveți număr de telefon. Restul de prin axa, care peticesc scutere, sunt pe langa subiect. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 400-ele meu nu poti apasa pistonasul spate cu mana fara presa, dar daca il rotesti folosindu-te de cele 2 santuri de ghidaj pt placute intra foarte usor inapoi (evident cu capacul de la rezervorul pompei scos si lichidul tras din rezervor)

 

eu as vrea sa schimb la al meu oala de la ambreiaj, ambreiajul + arc si cureaua. ce producator imi recomandati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu prefer sa fac asa ca sa mearga mai usor impinsul pistonului inapoi pt ca lichidul de frana fiind un lichid nu se poate comprima, si daca esti cu nivelul in rezervor deja sus, nu ai unde sa impingi pistonul. Plus inlocuiesti cu ocazia asta si lichidul de frana si aerisesti instalatia, astfel incat ai lichid nou. 

mi-a luat niste role un pic mai grele dar nu sunt cine stie ce brand.

 

Al meu pleaca cu trepidatii care se mentin pana la 50km/h si e cam enervant. dar o sa desfac curat intai si vedem apoi ce trebuie inlocuit/schimbat. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 18.12.2019 la 9:57, caracterincompatibil a spus:

Mariusik.noi avem mare noroc cu cineva care e mai experimentat decât toți mecanicii adunați din scuter centre

Fara sa mai spunem că e un super caracter

 

 

 

...mai suptire cu laudele...ca-ncepe sa miroasa a...cacao,super caracter ,auzi tu!? hm!👎  huo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 31 minute, caracterincompatibil a spus:

Da,e uom rău,n are scule,ii aduc eu trusa mea de scule.tot eu l am învățat cum să desfacă șuruburile...aducă sensul ,ăla cu dreapta și stânga

Intodeauna îmi cere de 5x mai mult.noroc că acceptă plata pe caiet

Ce sa mai spun in continuare

 

asa mai merge,esti aprope de adevarul suprem,dar mai ai pana ajungi acolo👍...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...