Sari la conținut

Calendar intruniri moto 2020


pitesti2010
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 122
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu am facut rezervare in altă locație f apropiată, m-a cam dezamăgit Phoenicia anul trecut, iar duminică dimineața la 6 când mi-a bătut camerista INSISTENT la ușă ca să intrebe "plecați azi??" mi s-a întunecat priveliștea... Bine, e mișto să stai în locație, opțiunea mea a fost bazată pe mic dejun + posibilitatea de a anula fără costuri până în 28.05 (parcă). 

Oricum mă oftic rău că nu se mai ține... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar au anuntat undeva oficial daca se mai tine sau nu? Noi anul trecut am stat la Scoica si am zis ca na, nefiind mare diferenta sa stam chiar la Phoenicia anul asta....mare dezamagire. Nu mi-a spus nimeni ca nu exista posibilitate de anulare ca altfel tot la Scoica faceam rezervarea.

 

Noi ca se tine sau nu, tot nu mai mergem deci avem camera de dat :)

 

@Sinner, voi tine minte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-au anuntat nimic, sau cel puțin eu n-am aflat. Mă gândesc că anunțul oficial ar putea atrage și ceva obligații, cum ar fi de rambursare a banilor... 

E însă limpede că nu vor fi permise adunări de persoane încă o (lungă) vreme, deci un astfel de eveniment nu are cum să se desfășoare. Azi am aflat că nemții au anulat Oktoberfest de anul ăsta, și ăia nu scriu declarații ca să iasă să 3.14șe cățelul în fața /spatele blocului... 

La scoică am și eu rezervare, costul e cam pe acolo, dar oferă mic dejun (chiar dacă restaurantul dpmdv lasă de dorit) și nu a trebuit plătit în avans. Statul în locație (phoenicia) m-a convins anul trecut, e ok să ai camera aproape tot timpul, în 2018 m-am trezit cu vreo 10 zile înaintea evenimentului și cea mai accesibilă locație dpdv preț și apropiere - dar care s-a dovedit SUPER - a fost cam la 1.3km, vizavi pe o stradă în sus, nu tocmai ușor de ajuns la ore mici...

Cum am zis, parcă pot anula fără cost până în 28.05. Oricum contul cu al cărui card atașat am garantat rezervarea l-am inchis astăzi, cred că aș putea cel mult primi o urecheală (virtuală și aia) de la booking dacă uit să anulez și încearcă să sugă banii. 🤭

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... din pacate din optimist incep si eu sa ma transform in mai bine informat .....

Aia e, macar dupa 15 Mai putem invarti roata fara declaratie.

Si sa vedem si avantajele, trafic mai redus pe toate drumurile sa ne plimbam in voie, e un mare plus zic eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am contactat Phoenicia pt returnarea banilor si au spus ca asteapta notificare din partea organizatorilor Seawolves MC ca nu se mai tine intrunirea

Din pacate organizatorii nu sunt de gasit si nu raspund la mesaje

Suntem pasati de la unu la altu, si cu bani dati si fara intrunire ..

E greu la toti dar hai sa facem un efort si sa lamurim treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi luați legătura cu SW și lămuriți. Se dau răniți sau sunt în carantină? Nu-i corect față de ceilalți oameni.

Ce treabă au unii dacă TU nu vrei să mai participi la întrunire? Banii înapoi și loc de bună ziua. Și eu am luat avans 1000 lei pentru a fotografia la o nuntă care trebuia să aibă loc pe 3 mai. Acum ce fac, nu-i mai dau omului banii înapoi?! Păi?

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare stimati participanti la SEAWOLVES BIKE FEST,

 

Am tot sperat ca acesta perioada de stare de urgenta se va incheia fara sa afecteze intalnirea cu voi, asa cum am sperat ca acest tip de anunt nu vom fi nevoiti sa-l facem vreodata, insa... shit happens. Din discutiile purtate cu autoritatile, a reiesit faptul ca nici dupa data de 15 mai 2020 nu vor fi permise adunarile publice pentru o buna perioada de timp, situatie care, indiferent de vointa si dorinta noastra, nu ne lasa decat o singura alternativa.

 

Este o situatie noua pentru noi toti, una atipica, careia incercam sa ne adaptam asa cum si cat putem, drept urmare (in ciuda faptului ca suntem cu pregatirile la zi) ne vedem nevoiti sa va anuntam, cu parere de rau, ca Festivalul SEAWOLVES BIKE FEST, editia 2020, se anuleaza.

 

In ceea ce priveste situatia cazarilor din Complexul Phoenicia deja achitate, in urma discutiilor cu reprezentantii sai, s-a stabilit ca se va gasi cu siguranta o solutie pentru toti cei care au rezervat camere, in functie de deciziile guvernantilor si de Decretele ce se vor emite.

 

SEAWOLVES MC impreuna cu partenerii de la Complexul PHOENICIA, va asigura ca se depun toate eforturile pentru gasirea unei variante multumitoare pentru toata lumea. Rugamintea noastra catre voi este doar de a mai avea putina rabdare pana vom putea comunica solutia concreta, pentru ca aceasta depinde numai de deciziile autoritatile centrale, in sensul ca in scurt timp se va reglementa o metodologie privind toti operatorii din turism din Romania care se afla in acesta situatie.

 

Pe masura ce vom avea noutati, vom reveni cu informatii.

 

Cum 13 s-a dovedit a fi numar cu ghinion, in 2021 vom sari pur si simplu la cea de-a 14 editie, unde va asteptam cu drag si promitem sa ne luam din plin revansa!

 

Aveti grija de voi si de sanatate voastra si a celor dragi, pentru a ne revedea cu bine pe motoare, sanatosi si plini de voie buna si pofta de viata asa cum va stim!

 

SEAWOLVES MC va transmite RESPECTUL sau si va ureaza ASFALT USCAT dragi prieteni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

E clar, banii inapoi nu prea o sa ii vedeti pentru cei care au platit. Bine ca nu ma-m bagat anul asta, dupa feedbackul "minunat" de anul trecut, m-am gandit de doua ori inainte sa fac rezervare. Iti dai seama, ei satu sa vad ce zic guvernantii. Ce e asa greu sa dai banii inapoi oamenilor si apoi daca vor sa vina la anul, isi vor face o alta rezervare, nu sa obligati lumea sa vina, de vrea, de nu vrea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, RELAXAREA A INCEPUT. 

Viata trece, vine batranetea ca maine.. 

Dorim sa stim mai departe, mai reia vreun club evenimente?

Limita numarului de persoane in aer liber este de 500?

Daca da, ne putem organiza fara a mai face pretentii aiurea, ci cu minimul de catering pt masa si locuri de campare,

Apoi facand plata intrarii in avans, si deci evident pana la numarul permis de participanti. 

Sa mai visăm la ceva fain pt 20-20, ori..mergem numai la pescuit? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Acum 6 ore, Lucian_M a spus:

Cresc alarmant cazurile de îmbolnăviri

Păi știi câte măști au importat ăștia? Cum să le vândă dacă nu cresc cazurile?!? 

On: mai salcâm cu întrunirile anul ăsta. Sau for ever... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 18.06.2020 la 18:45, john17 a spus:

Păi știi câte măști au importat ăștia? Cum să le vândă dacă nu cresc cazurile?!? 

On: mai salcâm cu întrunirile anul ăsta. Sau for ever... 

 Nici nu mai e vorba de bani sau masti! Romanii nu respecta distantarea sociala sau masca pe gura SI nas cand ies din casa ori sunt in apropierea altei persoane in spatiu inchis ori deschis. Si,inevitabil si-o iau ,si-o dau reciproc si pe urma se mira ca nu se simt bine si ajung prin spital cu simptome ciudate. E o mizerie,o mentalitate de om fara logica, prostie crasa, spre criminala daca ma intrebi pe mine. Care e diferenta intre starea de urgenta si starea de ACUM? Nici una. Nu exista vaccin ,nu exista tratament care sa functioneze SIGUR pentru toti oamenii ,indiferent de varsta. Iar cine nu crede, luati sars-ul 2 si vedeti ce "misto" e. Ca stiu pe unul la buzau ce si-a luat-o si n-a fost deloc "fericit/placut".  Iar unii ,cu minte "dubioasa",inca isi mai pun intrebarea daca mai organizam intruniri moto... Pai ,organizati,faceti-le da' sa nu va mirati dupa ca ajung cam multi la spital. Ca la gramada fiind, mai o bere mai un mic,etc, doar n-o sa stea toti cu "faimoasa" masca pe nas si gura...  Dimpotriva. Pana nu se gaseste un vaccin sau metoda biologica/genetica sa se imunizeze toti oamenii impotriva virusului asta nu se vor organiza nici un fel de adunari publice, moto incluse. Si am "tupeul" sa spun cu siguranta ca nici la anul nu se vor organiza intruniri sau adunari publice. Avand in vedere sursa virusului asta. Nu intru in "detalii" dar e mai grav decat cred cei mai pesimisti dintre pesimisti. O zi buna la toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, DARK-RIDER-82. a spus:

Iar unii ,cu minte "dubioasa",inca isi mai pun intrebarea daca mai organizam intruniri moto

Chill, că întruniri moto nu mai organizează nimeni (nici ăia care au luat banii și nu îi restituie)! 

E bine că se organizează pupături de moaște în schimb, așteptăm untoldu' de la Iași etc. Acolo nu vine covidu', se ferește de lingurița de argint dată din gură în gură. Și în curând ne închid iar în case după cum merge treaba. 🤬

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, john17 a spus:

Chill, că întruniri moto nu mai organizează nimeni (nici ăia care au luat banii și nu îi restituie)! 

E bine că se organizează pupături de moaște în schimb, așteptăm untoldu' de la Iași etc. Acolo nu vine covidu', se ferește de lingurița de argint dată din gură în gură. Și în curând ne închid iar în case după cum merge treaba. 🤬

Aia cu pupaturi de mortaciuni si lins linguri de rhodium unu dupa altul chiar ii consider cu retard mintal. Asta dupa cate se stiu deja de cam multe luni de zile despre virusul asta. Dar probabil ca nu e vorba de prostie 100% ci mai degraba de lacomia jmecherilor religiosi SI dobitoci religiosi ,care de fapt din asta fac muuulti bani. Iar de inchis in case DIN NOU, crede-ma cand ti-o spun sincer: Romania nu-si mai permite social ,financiar si mai ales economic sa stea acasa asteptand vaccinul demult promis ori "reducerea de la sine" a cazurilor de sars 2.  O stie si presedintele tarii, iar cam din toamna spre iarna o sa vada toti urmarile a statului acasa. Vin vremuri foarte cacacioase, saracie si criza financiara. De-asta ma amuza si dezgusta intrebarea asta puerila, stupida si complet rupta de realitate: "sa mai facem intruniri moto anul asta?" ... Nu dragilor, o sa aveti probleme mult mai mari decat adunarile moto.  Incepand din toamna-iarna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Daca nu ne pune virusul frana de tot, ne intalnim in 05.09.2020 la Calacea, langa Timisoara! Detalii vor urma, in functie de cum evolueaza covidu...

 

75285844_620646065213188_1076709075162971786_n.thumb.jpg.72f719acd2c052bbb481bf9a62a4ffdc.jpg

 

\m/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa "evolueze"?! Din grav in dezastruos de grav. Nu e virus "normal" /natural.  Pe unii nici nu-i "deranjeaza" cand il au in corp, pe altii-i omoara rapid. Si se schimba/muteaza mai mult decat un influenza "normal"... Deci nici cu un vaccin viabil tot nu se opreste sars 2. Da' voi o tineti pe a voastra ,vreti bere ,mici, carnati pe fir, motoare turate sau parcate, gagici cu atza-n cour pe choppere la 4 dimineata , concerte fara numar SI viruselul prin preajma, invitat sau nu la petrecere. Cu asa rationament va urez "succes"... O sa aveti nevoie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, DARK-RIDER-82. a spus:

 

Nu știu care e problema ta de te tot agiți pe topicul ăsta, nu pot decât să-ți urez o viață lungă închis în casă și purtând botniță! Era o zicală "decât cioară o viață întreagă mai bine o zi vultur!". 

#staiîncasă

#poartămască

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...