Sari la conținut

Calendar intruniri moto 2020


pitesti2010
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 122
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 8 ore, pitesti2010 a spus:

Intruniri care se mai tin in 2020

 

  • 4 septembrie - 6 septembrie, Intrunire Moto GEȚII MC, Locatia: Complex Agrement Statiunea Balta Alba, Str. Statiunii, Nr. 32, Comuna Balta Alba, Buzau.

https://balta-alba.ro/?fbclid=IwAR0Naa3m2RHLIrrPa38LDYqh6oIi6-Dg3ycCNek6xcD_eT6vqSd8bEN8-0o

  • 11 septembrie - 13 septembrie, Archangels Motor Fest 2020, Locatia: Targ Saptamanal Topoloveni, judet Arges (Târgul Cârcinov - Topoloveni). Cateva cuvinte: "Dupa lungi dezbateri si eforturi sustinute ale echipei, am revenit cu anuntul, dar si cu haine noi, mai increzatori ca niciodata: “Archangels MC Topoloveni” va asteapta intre 11 si 13 septembrie la un eveniment unic, singurul festival organizat in anul 2020, in Arges, din pasiune pentru rock si motoare!"

well septembrie a inceput... topoloveni e colea :) 

 

   o sa dau o tura :) posibil cu cortul pe moto. daca e ok raman. daca nu nu 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La balta alba nimeni nu poarta masca in intreaga locatie ,chiar si acum fara intruniri moto. Toti se baga in piscina fara "masca" ori jena. Toti clientii stau la mese la gramada fara masti pe "mufa" ,de parca nu ar fi nici o epidemie de virus. Si toti se comporta de parca ar avea cutia cu remdesivir in buzunar si rontaie la pastilele de remdesivir de parca ar fi M&M-uri. Insistati si v-o luati si voi sigur. 😂

 Nu stiu ce vor de fapt sa demonstreze getii mc dar e inconstienta 100% ca "prosti" nu-i stiu. Iar autoritatile locale sunt cam degeaba, asa cum au dovedit-o mai mereu,corupte,indiferente si usor influentabile de catre persoan8ele "potrivite",sa nu vars prea mult aici ca nu-i bine ,deh ,an electoral...  Sigur,nu ma vedeti la intruniri moto pana nu se elimina complet si eficient problema  sars cov 2 /covid 19. Voi puteti sa mergeti 😂 "Succes" ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

O dormi și covidu'n mine, măcar am bifat cele 2 întruniri care s-au ținut totuși în anul guvidului. Dacă or fi fost mai multe înseamnă că n-am aflat de ele. 

Lipsa călărețului întunecat n-am simțit-o pe acolo. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 20.11.2020 la 18:17, easy ride on! a spus:

Deci ... nu te mai vedem niciodată  :crack:

De specia SARS încă nu prea se ştie, doar de specia HSV  se ştie:

"Some people with HSV don’t experience an outbreak for months or years. But others notice an outbreak immediately after contracting the virus. This depends on many reasons."

https://www.doctor-treatments.com/2018/06/26/how-long-can-the-herpes-virus-stay-dormant/

 ce legatura are herpes cu sars cov 2?  Radeti voi ,da' nu-i rasul vostru. Covid 19 nu e "pe sfarsite" deloc. Nici cu vaccin o persoana nu e "sigura" pt.cei din jur. Tot contagioasa e, tot unii/altii s-ar putea sa crape din cauza iresponsabilului ce subestimeaza virusul asta. Da' o sa vedeti voi singuri despre ce e vorba. Puteti sa va amuzati intre timp; pana moare vreun membru al familiei voastre de asa ceva. Dupa, o sa fiti mai calmi si seriosi.

La 20.11.2020 la 19:14, john17 a spus:

O dormi și covidu'n mine, măcar am bifat cele 2 întruniri care s-au ținut totuși în anul guvidului. Dacă or fi fost mai multe înseamnă că n-am aflat de ele. 

Lipsa călărețului întunecat n-am simțit-o pe acolo. :what:

 Go johny go. Esti esenta poporului rroman. De-aia romania nu e austria sau germania. Si nici n-o sa fie vreodata sau prea curand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, easy ride on! a spus:

Nu ştiu dacă are legătură sau nu, dar se ştie că virusul herpetic rămâne cantonat pe undeva prin firicelele nervoase şi recidivează din interior la stress, chiar şi fără nicio reinfecţie externă de la nou contact cu o persoană.

Despre sars cov 2, imunitate şi comportament în timp nu prea se ştie nimic.

De acord?

Daca hpv n-are nici o legatura cu topicul asta ,la ce mai scrii?!  Ca tot vorbeam de comportament in timp si "firicele nervoase"... Sars cov 2 face parte din aceeasi grupa de coronavirus precum influenza ori sars mers ,doar ca e mai putin mortal decat sars mers dar mult mai contagios. Ca fost bolnav de influenza,nush ce "ramura/subtip" pot confirma ca aproape eram sa crap in spital in 2009 ,cu perfuzia in brat. Adica,doctorul sef/director de spital aproape ca nu mai avea optiuni de antibiotice perfuzabile sa "incerce pe mine" doar poate imi revin. Unul singur a functionat si m-am pus pe picioare cam in 2-3 zile de perfuzii, una la 6 ore... Nota de plata a fost cam 2800 ron pt.toata perioada de spitalizare/tratament. Si nu-ti pot descrie in cuvinte cat de rau m-am simtit... Daca sars cov2 e ceva "p-aproape" de ce virus influenza am avut eu(sau mai rau),atunci sunt cu adevarat ingrozit ce inseamna asta... Mai ales pt.cei mai in varsta,ca eu aveam  nici 27 ani in 2009 si nici nu stiam cum arata spitalul,ca nu ma imbolnavisem de pe la 12 ani cand fusesem ultima oara in spital pt.peritonita(iar era sa crap si atunci prin septicemie,ca eu nu simtisem nici o durere aproape deloc,dar eu aveam abdomenul plin cu puroi... Am scapat la limita si atunci,trebuie sa-i multumesc si acum doctorului ce m-a operat/scapat de moarte... Voi nu va dati seama /sunteti inconstienti ce inseamna un virus de-asta sars cov 2 ,sars mers sau influenza H1N1... Te face praf de nu poti sa te ridici din pat sa te duci la wc sa te pishi... Cel putin asta mi-a facut mie un "banal" influenza(sau am avut vreo tulpina de virus mai agresiva,nici acum nu am aflat...). Dar daca insistati o  s-o simtiti sigur pe propria piele... Si am ramas cu ceva probleme la plamani de atunci.respir mai greoi si nu mai alerg pe stadion ca inainte de internare... Succes la intruniri. Eu ma lipsesc cu lejeritate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, easy ride on! a spus:

Numai lui?

Da, ca n-am mai avut probleme asa grave de atunci vreo 27 ani ,neluand in calcul influenza pneumonia din 2009. Iar sa fim on topic: trebuie sa fii complet ,total 100% iresponsabil sa organizezi intruniri cand spitalele sunt pline de bolnavi covid 19, nu ai unde sa-ti faci test covid 19 nici daca arunci cu bani in ei(plus 300 lei printre banii aruncati in clinici), si daca afli ca ai covidu ,tine-te bine,pt.ca de nu esti asigurat medical tratamentul ti-l platesti, carantina de 14 zile o faci sigur,daca aveai un loc de munca ,ai mari sanse sa-l pierzi, viata devine cu adevarat "misto & palpitanta", mai ales daca ai peste 45-50 ani,cand ,de te afli somer si cu covid 19, sansele sunt maxime sa nu te mai angajeze nici dreaqu... Care nu ma crede ,sa mearga in orice spital ,sau sa mai aibe rabdare vreo luna cand o sa vedeti turme cozi de oameni pe la intrarea oricarui spital, eventual va uitati la ei cum cad precum mustele ,asteptand fie sa faca testul covid19 ,fie sa se interneze...pe holuri/culoare. Ca la ATI nu mai exista locuri... Intruniri moto mai trebuie la 10000 cazuri noi covid 19 PE ZI...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, DARK-RIDER-82. a spus:

Da, ca n-am mai avut probleme asa grave de atunci vreo 27 ani ,neluand in calcul influenza pneumonia din 2009. Iar sa fim on topic: trebuie sa fii complet ,total 100% iresponsabil sa organizezi intruniri cand spitalele sunt pline de bolnavi covid 19, nu ai unde sa-ti faci test covid 19 nici daca arunci cu bani in ei(plus 300 lei printre banii aruncati in clinici), si daca afli ca ai covidu ,tine-te bine,pt.ca de nu esti asigurat medical tratamentul ti-l platesti, carantina de 14 zile o faci sigur,daca aveai un loc de munca ,ai mari sanse sa-l pierzi, viata devine cu adevarat "misto & palpitanta", mai ales daca ai peste 45-50 ani,cand ,de te afli somer si cu covid 19, sansele sunt maxime sa nu te mai angajeze nici dreaqu... Care nu ma crede ,sa mearga in orice spital ,sau sa mai aibe rabdare vreo luna cand o sa vedeti turme cozi de oameni pe la intrarea oricarui spital, eventual va uitati la ei cum cad precum mustele ,asteptand fie sa faca testul covid19 ,fie sa se interneze...pe holuri/culoare. Ca la ATI nu mai exista locuri... Intruniri moto mai trebuie la 10000 cazuri noi covid 19 PE ZI...

 

Trage aer in piept si relaxeaza-te, sa nu-ti scada oxigenul din sange!

Cand s-au tinut intrunirile nu erau 10.000 cazuri/zi!

La una dintre ele se statea cu masca pe fata oriunde in afara meselor. Aveau grija de asta zecile de jandarmi si vreo duzina de doamne/domnisoare in halate albe care se vanturau necontenit printre participanti. Asta in conditiile in care prin oras nu se purta masca decat in spatii inchise, pe strada nu!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las' că se țin slujbe și pelerinaje acu', la 10k cazuri/zi! Numa' ce dădeau bisericoșii din coadă pe la tv că le-a promis ceva oficialitate slujbe la interior de crăciun. 🤬 Iar pe măscăriciul de la Constanța nu văd să aibă careva în plan să-l lege, el e deasupra restricțiilor! :finger: 

Numa' întunecatul are o idee fixă cu întrunirile moto, de parcă în fiecare weekend s-ar aduna mii de sataniști violatori de babe să se dea pe-o roată, și încă fără măști! :angryfire:

Pe doamnele/domnișoarele alea cu halate eu nu le-am văzut :huh: dar ar fi bine să vină p-aci cu niște MEDICAMENTE! 💉

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 28.11.2020 la 20:29, john17 a spus:

Las' că se țin slujbe și pelerinaje acu', la 10k cazuri/zi! Numa' ce dădeau bisericoșii din coadă pe la tv că le-a promis ceva oficialitate slujbe la interior de crăciun. 🤬 Iar pe măscăriciul de la Constanța nu văd să aibă careva în plan să-l lege, el e deasupra restricțiilor! :finger: 

Numa' întunecatul are o idee fixă cu întrunirile moto, de parcă în fiecare weekend s-ar aduna mii de sataniști violatori de babe să se dea pe-o roată, și încă fără măști! :angryfire:

Pe doamnele/domnișoarele alea cu halate eu nu le-am văzut :huh: dar ar fi bine să vină p-aci cu niște MEDICAMENTE! 💉

Ai nevoie de medicamente ,cumva? 😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te, vere, pe forumul bisericoșilor, că e deranj și pelerinaj la nu'ș ce mănăstire, lasă întrunirile moto că nu mai e niciuna! Și poți combate și pe al mapn-ului, am vz azi soldații unul lângă altul la repetiție fără măști!

Eu n-am nevoie, mă gândeam la ăștia mai slabi, care au fost și bolnavi când erau mici. 🤬

💉

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, john17 a spus:

Du-te, vere, pe forumul bisericoșilor, că e deranj și pelerinaj la nu'ș ce mănăstire, lasă întrunirile moto că nu mai e niciuna! Și poți combate și pe al mapn-ului, am vz azi soldații unul lângă altul la repetiție fără măști!

Eu n-am nevoie, mă gândeam la ăștia mai slabi, care au fost și bolnavi când erau mici. 🤬

💉

😂 N-am fost la biserica/IN biserica de minim 10 ani,daca nu mai mult. Pelerinaje nu fac, nu mi-a dovedit nimeni ca exista sau nu exista Dumnezeu(inca 🙄😏 ). Nu mi-a explicat sau raspuns nimeni la intrebarea "de ce exista omul", sau chiar de ce exista el,persoana  cu care vorbesc... (nu inca). Poate se gaseste vreunul sa ma lamureasca... Pana atunci, tratez si consider omul ca pe orice animal ,ca pana la urma,gandind la rece,logic,din sex a aparut omul... Soldatii ce-i vazusi tu ,nu purtau masti pt.ca nu iti dau tie socoteala. Au superior,si sa vezi atunci cam ce iese de-i vede ala 🙄  Inca nu inteleg care e problema ta cu mine, dar pt.buna ta informare sunt ingrijorat pt.ca sora-mea si-a luat covid19, si e ofiter MAI, nu mapn... Si n-a fost la intruniri, a purtat masca non-stop din momentul cand a iesit pe usa din casa,dimineata,si nu a dat-o jos decat sa bea apa,o cafea sau sa manance mancare. Si tot si-a luat jegul asta de virus. Acum e la carantina acasa, alaturi de 2 copii mici si barbatsu' pt.vreo 14 zile. Si daca s-ar organiza intruniri moto ,poti sa fii sigur ca vor fi infectati printre cei prezenti si multi isi vor lua virusul asta si-l vor da mai departe. Ca tie nu-ti pasa de tine sau altii ,e alta discutie. Daca ma gandesc bine,la ce spui aici,nici mie nu-mi pasa de tine 😁 . Dar daca afectezi pe altii prin comportamentul tau iresponsabil incepi sa "prezinti interes", macar asa, cat sa pui pe ganduri oamenii. Nu-ti doresc sa-ti iei virusul asta, dar macar un influenza mai "jmecher" tot iti doresc. Sa vezi si tu cum e in perfuzii ,slabit de nu poti sa te dai jos  din pat sa te duci la wc sa te pishi, cu o permanenta durere sau"jena" intre omoplati si sa respiri greu sa simti ca te "cam sufoci", sa dormi iepureste ,daca poti macar atat...  Ca de-ti iei covidul ,nu te vad bine... Mai ales daca inca mai ai rude in varsta si te duci in vizite la ei... Nu-mi mai raspunde ca nu ma intereseaza ce ai de zis. Probabil NIMIC!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, DARK-RIDER-82. a spus:

Nu-ti doresc sa-ti iei virusul asta, dar macar un influenza mai "jmecher" tot iti doresc

Mulțumesc, asemenea! :finger:

Nu știu ce frustrări ai acumulat matale de împroști venin p-aci... :moron:

Ai început din primăvară când nu se punea problema de a se ține vreo întrunire, și ai zbierat de parcă asta era cea mai mare cale de propagare a covidului, întrunirile moto din 2020 în România! :moron: :moron:

Cum - necum s-au ținut 2 într-o perioadă în care relaxarea a fost mai mare, la una chiar s-au respectat regulile. Atunci ai lătrat tu ceva, dar f soft. Bănuiesc că te știau cei din staff și n-ai vrut să îi superi, alegerea ta, sau poate ai avut alte motive. 

Nefiind prezent acolo și - după știința mea fără să mă cunoști - și clar fără să știi nimic despre comportamentul meu în spațiile publice mă faci iresponsabil. Plm, nu pun la suflet. 

Acum, când oricum cel puțin vreo 6 luni NU SE ȚINE NICI O ÎNTRUNIRE NICI DACĂ DISPARE COVIDUL MÂINE îi dai înainte că câtă iresponsabilitate! Nah, atâta poți și ai idei puține da' fixe, plm. 

Ai mai zis odată că nu ești bisericos, dar n-ai priceput ce am spus! M-am referit la activități care mie unul mi se par mult mai iresponsabile în contextul actual față de întrunirile moto (care, repet, NU SE ȚIN ÎN PERIOADA ASTA!). Și, la fel ca pe topicul ăsta cu care nu ai legătură prin participare, ai putea înfiera pe vreun forum de-al lor ceea ce SE ÎNTÂMPLĂ. 

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/social/ips-teodosie-declaratie-socanta-cine-vine-la-sarbatoare-daca-acolo-este-momentul-sa-plece-din-viata-aceasta-pleaca-la-dumnezeu-1409545

Militaurii n-aveau de ce să îmi dea mie socoteală, poate ție că tu te erijezi în cavalerul anticovid! Voiam doar să dau exemple de adunări în grupuri mari, fără respectarea unor minime reguli, care se PETREC ACUM și care ți-ar putea pune ție în pericol sănătatea! Pt că nu eu mă pelerinez/adun/defilez fără mască, și nici motocicliștii! :moron:

Iar la câte organe am vz purtând masca nonșalant pe bărbie nu mă surprinde deloc că în toate cazărmile sau cum le spune lăcașelor de uniforme colcăie covidu'! În afară de bărcuța marinei militare mai știu niscaiva unități pline de cazuri... 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...