Sari la conținut

Problema carburatoare SV650 ‘99


claudeel
 Share

Postări Recomandate

Salutari! Întâmpin o problema cu al meu sv650 care se pare ca nu ii da nimeni de cap. Carburatorul din spate are o pierdere de benzina pe la cuiul de dozaj atunci când motorul este la ralanti lucru care nu este normal. Pana acum au fost făcute următoarele lucruri la motor : Reglat jocuri supape, curățat carburatoare de câteva ori, schimbat cuiele pontou și supapele acestora, reglat nivelul in carburatoare la 7mm ( cu nivelul in carburator mai mic face același lucru) conform manualului, șuruburi amestec noi (șurub+arc+o ring), ace dozaj noi, sincronizat carburatoare. Înainte aveam pierdere de benzina la ambele carburatoare, după schimbarea pieselor doar carburatorul din spate mai are pierderi.

https://youtu.be/I86-ILnB-Ko

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acele de dozaj mananca din scaun, vezi daca ies la mana,  daca nu ies incearca sa dezechipezi carburatorul si sa-l incalzesti cu un feon , sau mai simplu sa cumperi alte carburatoare cu mai putini km si sa transferi piesele noi.

 

sau poti merge asa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La modelul asta de carburatoare nu se pot schimba tuburile emulsoare și nu se găsesc tuburi emulsoare de schimb. Problema este ca am găsit carburatoare ok doar in America iar cu transport și taxe undeva la 300£ 😬 Am trimis carburatoarele la un service specializat in reconditionarea carburatoarelor  și aștept sa văd ce răspuns îmi dau. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tuburile strang scaunul acolo, dar daca zici ca nu le poti da jos cam aia e , o picatura la 20 sec nu e mare rahat , gandeste-te ce carburi sunt pe comuniste ...

uita si mergi asa ca n-are nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...