Jump to content
Sign in to follow this  
AparTeGeorge

Vand Yamaha X-max250i / 2009 / 1700€

Recommended Posts

20191227_004333.thumb.jpg.2de09059ed517e9a62e713bcfa7d2eb9.jpgVand Yamaha X-max 250cc din 2009 , injectie , 27.000km , achizionat acum 2 ani din Italia

Am schimbat la achizitionare consumabilele + amortizoarele spate si bateria 

Se prezinta fff bine din punct de vedere estetic si mecanic si eu am fost si sunt foarte multumit de el, numai ca doresc sa il vand ptr achizitionarea unui Vespa 50cc, deoarece doresc sa ii fac cadou iubitei mele, asa ca daca aveti vreo Vespa 50cc si sunteti interesati de un schimb, sunt dispus si la acest lucru

Sub şa dispune de un spatiu foarte incapator, intrand 2 casti full face

Poate fi vizionat in sectorul 3 Bucuresti unde este depozitat in garajul bunicilor mei, nu a stat nici macar o zi afara, a fost tot timpul depozitat in garaj cu husa pe el

Scuterul este inmatriculat se ofera fiscat + definitivarea actelor pe loc

Pret : 1700€ negociabil

20191227_004333.thumb.jpg.2de09059ed517e9a62e713bcfa7d2eb9.jpg

20191227_004317.jpg

20191227_004303.jpg

20191227_004214.jpg

20191227_004410.jpg

Screenshot_20191227-004519_Gallery.jpg

Edited by AparTeGeorge

Superb, spor la vanzare! 

Ce viteza de croaziera are si v max? consumul cum e? Ai carte service din Italia?

Acum 7 ore, l.u.v a spus:

Superb, spor la vanzare! 

Ms frumos 

Acum 7 ore, megamotoreta a spus:

Ce viteza de croaziera are si v max? consumul cum e? Ai carte service din Italia?

Sincer iti zic, o singura data am iesit cu el pana la Snagov, si aveam pasager, iar pe la 100-110 se simtea bine, nu il simteam turat sau gâtuit, mergea bine, viteza maxima nu stiu cat ar lua, ca nu am mers niciodata mai mult de 120, dar sunt sigur ca sunt video pe net 

Consumul la fel, nu l-am facut nociodata, nu am tinut cont, fiind de 250 cred ca undeval la 3.5L/100 , more or less, carte service din italia nu am

Edited by AparTeGeorge

La 27.12.2019 la 16:22, AparTeGeorge a spus:

Ms frumos 

Sincer iti zic, o singura data am iesit cu el pana la Snagov, si aveam pasager, iar pe la 100-110 se simtea bine, nu il simteam turat sau gâtuit, mergea bine, viteza maxima nu stiu cat ar lua, ca nu am mers niciodata mai mult de 120, dar sunt sigur ca sunt video pe net 

Consumul la fel, nu l-am facut nociodata, nu am tinut cont, fiind de 250 cred ca undeval la 3.5L/100 , more or less, carte service din italia nu am

in calitate de fost posesor de exact asa ceva confirm cele spuse, v-max undeva la 125, consumul cam 3.3-3.5, eu am facut si cateva drumuri in afara localitatii si a fost destul de ok. Bafta la vanzare!

Acum 10 minute, yoyo_man a spus:

in calitate de fost posesor de exact asa ceva confirm cele spuse, v-max undeva la 125, consumul cam 3.3-3.5, eu am facut si cateva drumuri in afara localitatii si a fost destul de ok. Bafta la vanzare!

Ms man 😁 

Ce detii acum ?

Acum 2 minute, AparTeGeorge a spus:

Ms man 😁 

Ce detii acum ?

momentan doar un CBF500 si un scuter de 50, dar ma mananca sa iau ceva maxi de oras... 250cc e perfect

Acum 7 minute, yoyo_man a spus:

momentan doar un CBF500 si un scuter de 50, dar ma mananca sa iau ceva maxi de oras... 250cc e perfect

Cum te descurci cu scuterul de 50cc in Bucuresti, ca eu vreau sa dau X-maxul sa iau un Vespa50, si ma cam ia groaza ca or sa dea astia peste mine sau peste prietena mea, ca ea o sa-l conduca mai mult

Acum 9 minute, yoyo_man a spus:

Un x-max 300 cred ca ti-ar trebuii 😁

Acum 15 minute, AparTeGeorge a spus:

Cum te descurci cu scuterul de 50cc in Bucuresti, ca eu vreau sa dau X-maxul sa iau un Vespa50, si ma cam ia groaza ca or sa dea astia peste mine sau peste prietena mea, ca ea o sa-l conduca mai mult

Un x-max 300 cred ca ti-ar trebuii 😁

eu sunt din Oradea si ies cu el cand am de facut plimbari lejere sau cand e prea cald pentru moto. cu 50cc in Bucuresti vor fi toate masinile calare pe tine. 125 zic eu ca e minim necesar. Daca prietena ta nu are cat A si e musai de 50,  se va adapta dar nu e ideala situatia. Cand e aglomerat tare nu prea conteaza, dar in rest...

p.s. intre 2t si 4t, mai ales ca am avut de ambele feluri...si pentru o domnisoara...mergi pe 4t.

Edited by yoyo_man

Acum 23 minute, yoyo_man a spus:

eu sunt din Oradea si ies cu el cand am de facut plimbari lejere sau cand e prea cald pentru moto. cu 50cc in Bucuresti vor fi toate masinile calare pe tine. 125 zic eu ca e minim necesar. Daca prietena ta nu are cat A si e musai de 50,  se va adapta dar nu e ideala situatia. Cand e aglomerat tare nu prea conteaza, dar in rest...

p.s. intre 2t si 4t, mai ales ca am avut de ambele feluri...si pentru o domnisoara...mergi pe 4t.

Ms de sfat !! 4t o sa fie, ma disperat ca vrea cat a, dar ii iau Vespa asta si daca o vad ca merge cu ea, luam una mai "potenta" 150-200cc 

Ca idee, sa nu va faceti sperante degeaba, pretul final al scuterului este 

1650€ 

Nu pleaca de la mine fara banii acestia, indiferent cat il voi tine la vanzare

Screenshot_20200203-031855_Gallery.jpg

Edited by AparTeGeorge

Vad ca esti hotarat cu Vespa... 😎
Spor la vanzare, e un super pret!

Acum 8 ore, pierrotlefou a spus:

Vad ca esti hotarat cu Vespa... 😎
Spor la vanzare, e un super pret!

Nici eu nu mai stiu ce sa iau, ori vespa ori sym nou.. dar, sper sa ma hotărăsc pân' la primavara

Ms frumos 🤝

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...