Sari la conținut

Reparație chiuloasa vw. Știu ca e mașina, dar întreb poate sunt cunoscători binevoitori


theogs
 Share

Postări Recomandate

Acum 1 oră, Nguyen a spus:

 

Nu mai minti ma,

 

nu mint nimic , vezi la ei pe pagina, daca stii la ce sa te uiti...

 

*gunoiu ala de masina de rectificat la ochi supape cu piatra aia ancestrala neindreptata de nici un bosomaistru ala dat afara de la "mecanica fina" ca era prea prost si venea beat zilnic la munca ...

 

aia au echipamente si personal  acolo sa faca motoare de raba, TV,motocositoare (monocilindrice) motostivuitoare . ATAT !

 

Acum 2 ore, l.u.v a spus:

 

Cu ani în urma am avut un A6 2.5 cu chiulasa fisurată.

orice se repara doar sa merite financiar si de cele mai multe ori nu prea merita , AAA nu prea a fost cel mai fericit motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, superbec a spus:

nu mint nimic , vezi la ei pe pagina, daca stii la ce sa te uiti...

 

*gunoiu ala de masina de rectificat la ochi supape cu piatra aia ancestrala neindreptata de nici un bosomaistru ala dat afara de la "mecanica fina" ca era prea prost si venea beat zilnic la munca ...

 

aia au echipamente si personal  acolo sa faca motoare de raba, TV,motocositoare (monocilindrice) motostivuitoare . ATAT !

 

Cum spuneam, minciuni.

 

Iar in ceea ce priveste echipamentele este irrelevanta vechimea lor cata vreme sunt reconditionate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Nguyen a spus:

 

Cum spuneam, minciuni.

 

 

ti-as raspunde mai in detaliu si cu alte exemple dar sunt sigur ca nu ai capacitatea sau cunostintele necesare sa intelegi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, superbec a spus:

ti-as raspunde mai in detaliu si cu alte exemple dar sunt sigur ca nu ai capacitatea sau cunostintele necesare sa intelegi

 

Poti sa raspunzi tu cat vrei, in afara de faptul ca am la activ mult mai multe reparatii auto si moto in comparatie cu tine am si colaborat destul de des cu ei si pana acum nu am avut nici o problema, nici la supape si nici la alte lucrari. Ziceai ca acolo angajatii vin bauti la munca, eu iti spun ca te inseli amarnic.

 

Adica tu o arzi prin Olanda, cum ai putea sa stii tu mai bine ce se intampla acolo?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Important este sa se fac proba hidraulica. Ok. Dacă nu are fisuri nici chiulasa nici blocul motor atunci în funcție de preț recondiționare vs motor sh decid ce fac. Adică repar, cumpăr alt motor sau dezmembrări ori remat. Nu îmi permit să bag bani într o cauza moarta. Mai vedem. Ieri nu am ajuns nici la mașină nici la vreo firma de recondiționat. Scarbiciu e de vină sau eu.

Citind și alte topicuri am găsit o firma în Crangasi undeva în incinta Grandmetal. http://www.mechanikus.ro/index.html. Știe cineva cum sunt? Ceva lucrări făcute pe la ei? Stand în Crangasi, as face proba hidraulica pe strada biharia și apoi funcție de costuri sau recomandări as continua cu una dintre ele. 

Oricum pana la proba contrarie eu continui sa cred ca termoflot ul este de vina pt uleiul aruncat și supapele pt puterea slaba. 

Mulțumesc mult pentru toate sfaturile și recomandările dumneavoastră. 

 

Încerc azi niște poze 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum spuneam , habar n-ai la ce sa te uiti pentru ca nu cunosti , e irelevant cate motoare de urinal ai facut stricat tu , daca faceai un tfsi la cumetrii aia ar fi mers maxim cateva mii de km ... suficient cat sa vinda samsaru masina

 

incep sa cred ca esti alexen ...parca corleone era mai inteligent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, superbec a spus:

cum spuneam , habar n-ai la ce sa te uiti pentru ca nu cunosti , e irelevant cate motoare de urinal ai facut stricat tu , daca faceai un tfsi la cumetrii aia ar fi mers maxim cateva mii de km ... suficient cat sa vinda samsaru masina

 

Gigele, tfsi tot motor e, nu e racheta spatiala. Daca va prindeti voi urechile in ele si le faceti praf nu inseamna ca altii nu stiu sa le faca. Cei carora le e frica sa schimbe manual vitezele la cutiile automate ar trebui sa nu vorbeasca de tehnica. Pt ca sunt paraleli cu aceasta...

 

Acum 6 ore, superbec a spus:

 

incep sa cred ca esti alexen ...

 

Te rog frumos, ne mai luam la per tu aici pe forum dar nu ne insultam.

 

Acum 6 ore, superbec a spus:

parca corleone era mai inteligent.

 

Tot aud de acest Corleone dar nu zice nimeni ce e cu el.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...