Sari la conținut

Eliberare/schimbare permis Bucuresti


frigider
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

am tot cautat dupa "permis" sperand sa gasesc impresii despre cum merge treaba la schimbarea permisului la drpciv sau cum naiba ii zice.

(la inmatriculari pe IF acum 2 ani am zis ca ma sting, luat bon dimineata si abia la sf programului s-a ajuns la nr meu..SF.)

 

adica e disperarea aia pur romaneasca cu venit de dimineata si luat bon de ordine apoi stat ca molusca pana iti vine randul (peste x ore?)

 

sau..e mai civilizat? merge mai repede? gen nu tre sa ma duc de dimineata? stiu ca erau camere inainte dar surpriza: nu mai sunt :) adica de ce sa fie?

 

eu as folosi programarea online sa ma duc la un 15:30 dar oare e gata sa il si iau tot in aceeasi zi?

 

si o poza de arhiva din 2016, in ton cu topicul

image.thumb.png.8a2c1ab02c3510cfc0207b5481a141b3.png

 

 

stiu ca erau camere intr-un timp, am cautat pe net si nu gasesc (vedeti poza de sus, luata dintr-un articol)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O luna in urma am facut programare on line pt inmtriculare, a fost absolut in regula , chiar am scapat cu 1.5 h mai devreme, in schimb innainte de sarbatori cand m.am dus sa ridic actele(fara programare) era un dezastru  dar cred ca asa este innainte de sarbatori, de camere habar nu am sa-ti spun, nu am fost atent la acest detaliu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, frigider a spus:

Aha. Suna f civilizat.

Ai luat pe loc permisul dupa 1-2 ore? Sau..?

 

Problema e ca am nevoie de permis..de-aia vreau sa il si iau. Mi-e ca daca ma duc "tarziu" nu mi-l da in aceeasi zi...

Iti da dovada 15 zile

Permisul vine prin posta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, Tzitzicat a spus:

Iti da dovada 15 zile

Permisul vine prin posta

asta e un lucru rau cu venitul prin posta ca eu nu stau acolo unde scrie in buletin, o sa fie distractiv.

totusi e bine ca imi da ceva pe loc. :) 

 

 

cam dupa cat timp vine? sa mai dau pe acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca in doua saptamani,nu il livreaza Prioripost,il fac retur la Politia Rutiera,de unde il poti ridica personal pe baza de C.I.

Cel putin,asa e la Cluj.

 

 

Acum 15 minute, Tzitzicat a spus:

Cateva zile (2-3)

Vine prin Prioripost

...

La fel se trimit si certificatele de inmatriculare ale autovehiculelor,dupa transcriere,tot cu ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, Christian 1 a spus:

Daca in doua saptamani,nu il livreaza Prioripost,il fac retur la Politia Rutiera,de unde il poti ridica personal pe baza de C.I.

Cel putin,asa e la Cluj.

 

nu ma gandesc ca nu livreaza, ma gandesc ca "dispare"..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nope,e asa cum ti-am spus:il fac retur dupa doo saptamani de "nelivrare" la Politia Rutiera,de unde il ridici cu C.I.

Editat de Christian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 40 minute, frigider a spus:

Aha. Suna f civilizat.

Ai luat pe loc permisul dupa 1-2 ore? Sau..?

 

Problema e ca am nevoie de permis..de-aia vreau sa il si iau. Mi-e ca daca ma duc "tarziu" nu mi-l da in aceeasi zi...

Salut!

Am schimbat permisul anul trecut la ghiseul on-line de la Pipera. Nu era nimeni acolo la coada. 10 minute a durat procedura plus timpul de astepare pt. ridicarea efectiva a permisului (2-3 ore)

Daca vrei sa il ridici de acolo bifezi cu ridicare personala si in doua ore l-ai ridicat!

Numai bine pentru ca eu am dat o fuga la Ikea, am mancat si cand m-am intors permisul era proaspat scos din cuptor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Tzitzicat a spus:

Din ce imi aduc aminte sunt trei variante de "livrare"

- adresa din buletin

- alta adresa

- sediul DPRCIV care il elibereaza

 

Iti alegi ce iti convine

 

da, am dat si eu mail acolo si poti sa si schimbi adresa, dar sa fie din Romania.

 

cred ca o sa pierd timpul sa scap de grija livrarii.

 

multumesc mult pt  info, poate ajuta si pe altcineva.

Acum 13 minute, mihai.i a spus:

Salut!

Am schimbat permisul anul trecut la ghiseul on-line de la Pipera. Nu era nimeni acolo la coada. 10 minute a durat procedura plus timpul de astepare pt. ridicarea efectiva a permisului (2-3 ore)

Daca vrei sa il ridici de acolo bifezi cu ridicare personala si in doua ore l-ai ridicat!

Numai bine pentru ca eu am dat o fuga la Ikea, am mancat si cand m-am intors permisul era proaspat scos din cuptor!

smecher.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tre' să-l schimb și io, că respiră sapt viitoare. Am o intrebare mai "tehnică" : daca merg cu el respirat e caz penal? :huh:

Că nu se intrevede timp pt vizită medicală și ghișee prea curând... 🤬

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut am refacut permisul dupa ce si-a luat zborul din buzunar, a2a zi era gata iar dupa ora 13 se elibereaza. Nu inteleg disperarea romanilor cu dimineata. Aaa si l-am ridicat personal de la drpciv, nu imi place posta sau curieratul pt asa ceva. Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 50 minute, Tzitzicat a spus:

E contraventie

Chiar si la militeni e o diferenta intre expirat si ....fara permis (suspendat, anulat, etc)

E bineee! Acum 2 ani plecand pe la miezul noptii de la o intrunire moto si vazand organul ca era greu cu scos actele, dupa ce mi-a cerut să dau jos casca, mi-a dat liber pt că "vă văd mai în etate, noi cu ăștia tineri avem probleme!". Poate scap și cu el respirat o vreme. :crack:

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, Aion2014 a spus:

...

Aaa si l-am ridicat personal de la drpciv, nu imi place posta sau curieratul pt asa ceva. Succes

Si io l-as ridica personal,daa' ar trebui sa merg la Bucale pentru asta.

 

 

Acum 2 ore, Tzitzicat a spus:

Din ce imi aduc aminte sunt trei variante de "livrare"

- adresa din buletin

- alta adresa

- sediul DPRCIV care il elibereaza

 

Iti alegi ce iti convine

 

Asa este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, frigider a spus:

asta e un lucru rau cu venitul prin posta ca eu nu stau acolo unde scrie in buletin

io zic sa urmezi sfatul primarului capitalei si sa te intorci de unde ai venit , e mai bine pentru toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...