Jump to content
Sign in to follow this  
Razvan-Ionut

Dealeri moto bucuresti

Recommended Posts

Urmeaza sa fiu “proaspat” posesor de categoria A2 in primavara aceasta. Nu stiu insa niciun loc in bucuresti pentru a merge efectiv si a vedea motoare SH. Exista vreun loc de incredere in bucuresti pentru a achizitiona motoare folosite? Spun de incredere pentru ca fiind prima achizitie,neavand pe nimeni in cercul de cunostiinte care sa fie motociclist,nu am niciun habar ce ar trebui sa verific etc inainte de a efectua achizitia. Multumesc

In Bucuresti nu exista din ce stiu eu.

Daca vrei sa verifici o moto si nu stii la ce sa te uiti, poti stabili cu vanzatorul sa o verifice un mecanic la service. Pe banii tai, bineinteles.

Pe tine ce te intereseaza - sa ai cat de cat siguranta unei achiziții ok si o garantie in spate sau sa vezi/probezi motoarele?

Pt siguranta achiziției eu ți-aș recomanda 2 colegi de pe aici - unul aduce din italia altul din germania si au un renume destul de bun. 

Pt văzut motoare...cauta pe la cunostinte, prieteni sau colegi de forum. 

Cu verificatul motorului - depinde unde te duci. Eu m-am dus la cineva cu renume pe aci, la verificat, si tot mi-a spus gogoși....a trebuit să mă lămuresc singur.

Acum 1 oră, XaeL a spus:

In Bucuresti nu exista din ce stiu eu.

Daca vrei sa verifici o moto si nu stii la ce sa te uiti, poti stabili cu vanzatorul sa o verifice un mecanic la service. Pe banii tai, bineinteles.

Punto moto aduc in Bucuresti motoare SH, si am mai vazut pe reinvierii unde este un service si spalatorie ca au un calup de motorete SH.

@Motologistic iti aduce motoreta din Germania direct la usa, are topic aici pe forum, are recomandari excelente. 

De asemenea mai este si familia Biris care aduce din Italia, la fel cu recomandari excelente. Chiar am cateva cunostinte care au apelat la ei si au fost multumiti

Fam. Biris mai are si un mic stoc de moto sh. Le vezi si pe olx - cauta dupa Cosmin Biris. Ia legatura cu ei si vezi ce au pe stoc ca sa iti faci o idee de ce ai vrea. 

Cu cei doi, Biris si Motologistic, poti merge la sigur. Ei le verifica si iti dau ok...sau nu. Interesul lor e sa fie clientul mulțumit - asta e meseria lor. 

Edited by tzunoi

35 minutes ago, Cavaleru said:

@Motologistic iti aduce motoreta din Germania direct la usa, are topic aici pe forum, are recomandari excelente. 

De asemenea mai este si familia Biris care aduce din Italia, la fel cu recomandari excelente.

Asa mai sunt si motoboom parca. Doar ca nu sunt in Bucuresti ca sa mearga omul sa vada, sa puna mana etc.

Acum 5 ore, XaeL a spus:

Asa mai sunt si motoboom parca. Doar ca nu sunt in Bucuresti ca sa mearga omul sa vada, sa puna mana etc.

motoboom vinde motorete noi in primul rand. De la ei am luat si eu kawasexiul.

6 hours ago, Cavaleru said:

Punto moto aduc in Bucuresti motoare SH, si am mai vazut pe reinvierii unde este un service si spalatorie ca au un calup de motorete SH.

Au mai fost discutii cu astia... e de cautat pe forum. 

@Razvan-Ionut Gasesti motoare SH in Ploiesti - o aruncatura de bat de Bucuresti. MotoFly este unul dintre vanzatori. Un altul este Japan Motors.  MotoFly sunt de ceva vreme pe piata, sunt si cativa de pe forum de aici ce si-au luat moto de la ei... 

http://www.motofly.ro/

http://www.japan-motors.ro/choppers-store/

Mai ai doi dealeri mari in Cluj:

motomus.ro

sermoto.ro

Multumesc tuturor pentru raspuns!