Sari la conținut

Iron Butt 2000K - mai 2020


RuInCV
 Share

Postări Recomandate

2000 km / 24 h ??? Nu pricep ce vreti sa dovediti ? Ca aveti fundu batatorit ? Ok, il aveti.

Drum bun si sa va intoarceti sanatosi. Oricum, pana atunci mai este... poate va razganditi (sa n-ai tu timp de-o bere ?!).

Chiar daca mi-am retapitat saua tot nu ma tenteaza o asemenea experienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De fapt, nu numarul de kilometri ar fi interesanti aici, provocarea ar fi sa iti pastrezi intacta concentrarea, in conditiile in care mergi sustinut mult timp. Dosul e cea mai putin importanta parte, iar rezistenta psihica se cultiva. Asa ca o astfel de tura poate fi privita ca un antrenament, nu neaparat ca o demonstratie. (Acu', cum o fi tura, depinde de fiecare. Pe autostrada, lupta mea cea mai mare este cu... somnul. La propriu.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 25.05.2014 la 15:42, September a spus:

Pe 22mai, dimineata m-a trezit muezinul la 4.15 in Goreme. Prima data cand am apreciat lucrul asta.

Bagaje si la 5.15 eram la motor bând prima cafea a zilei, asteptand rasaritul.

La 5.30 am plecat, lasand in spate 15 baloane cu aer cald ridicate printre varfuri, una din atractiile zonei.

Aveam de facut pana in Bucuresti 1400km intr-o zi, pana la asfintit.

Mergand spre apus castigam o ora, 15 ore de lumina. Se anunta ceva ploaie peste Ankara si in Bulgaria.

Asta e!

Nici Istanbulul nu se traverseaza usor la pranz.

Noroc cu Gabi, care a citit niste sfaturi referitoare la ”fundul de 1000 de mile” in care aia ziceau ca trebuie facute opriri doar la 200 de km, altfel pierzi ritmul.

Am pus-o pe croaziera la 149 si am plecat sa fac cei 1000 de km de Turcia. Noroc ca nu aveau nici un radar instalat dimineata.

Am oprit la fiecare 250km, in Ankara, pe drumul spre Istanbul si dupa Istanbul, cand intram pe galben la rezervorul de benzina.

Istanbulul l-am traversat, cand se blocau benzile, pe banda de avarie cu inca 6-7 scutere si motoare locale care pareau ca stiu ce fac, cu 80 la ora. N-am pierdut mult timp.

Dupa Istanbul, i-am dat ”capat” sa recuperez. :nono:

Ce sa mai zic, la 18.30 eram acasa. Dupa 11 ore de mers efectiv si 2 ore de opriri adunate.

Ce ti-e si cu firea asta!

Uneori simti nevoia de astfel de tacaneli. Cu de-astea ramanem... :hug:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 46 minute, September a spus:

 

Tu ai avut un scop....sa ajungi acasa .....

Am facut asta de 2 ori

atena /pireu cand m am intors din santorini 6.00 -bucuresti 21.00

praga 20.00 - bucuresti 12.00

si doar ca sa ajung acasa....

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, robert_bobariu a spus:

Ianachime, ma suprinzi! Te credeam om serios, cu doage lipsa si deschis la dambla... Acasa cam toti vrem sa ajungem, doar caile sunt mai mult sau mai putin ocolite.

Vrem sau nu toti avem probleme la mansarda.....

unii au scara sa urce la ele .....altii sar usor pe vatfuri si nu ajung

daca omul POATE SI ARE CU CE.......HAVE FUN

restul ramanem cu DARE TO DREAM

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O prostie d-asta am facut si eu, ...si de bou ce am fost m-au si descalificat si nu mi-au dat chilotii de tabla deoarece am mers un tronson de 490 de km intre 2 alimentari (limita fiind 480)

Am venit varza, 1750 km in 23:30, de undeva din sudul Turciei , Tusuc,..(ma intorceam din Larnaca),...pana acasa la Ploiesti.

 

Acuma, si platit sa fiu, n-as mai face bazaconii d-astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
La 28.01.2020 la 20:39, PoliBuc a spus:

2000 km / 24 h ??? Nu pricep ce vreti sa dovediti ? Ca aveti fundu batatorit ? Ok, il aveti.

Drum bun si sa va intoarceti sanatosi. Oricum, pana atunci mai este... poate va razganditi (sa n-ai tu timp de-o bere ?!).

Chiar daca mi-am retapitat saua tot nu ma tenteaza o asemenea experienta.

 

Da  man a spus  Robert este un fel de provocare cu tine  insuti  " poate "  in 2018  am facut si eu  Amsterdam  / Buc  in  26  ore ''''

Vezi sa nu  intri si tu in randul  formistilor cum ziceai  acum  cateva  zile  ,,,,,,🤣 .

*  Mai  depinde si de  motoreta  cat te ajuta .

Editat de vik55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...