Jump to content
Sign in to follow this  
ray2007

Honda Integra 750 ABS DC

Recommended Posts

am cumparat acum vreo 6 ani un transalp de la ei.....au fost foarte seriosi,ca sa iti faci o ideie,in drum spre Iasi de la Cluj mi-am picat melcul la kilometraj(asta e boala Transapurilor),am vb cu ei si in 5 zile am avut un melc nou trimis de ei

Eu zic sa cauti pe forum, sunt 2 topicuri simpatice despre sermoto. Eu zic sa stai calm, si sa iei din alta parte.

Ai cum aduce din Italia, via Familia Biris, sau de aici de pe forum, cu Motologistic. 

Acum 23 minute, Adrian M. a spus:

Eu zic sa cauti pe forum, sunt 2 topicuri simpatice despre sermoto. Eu zic sa stai calm, si sa iei din alta parte.

Ai cum aduce din Italia, via Familia Biris, sau de aici de pe forum, cu Motologistic. 

1 oră în urmă, andrey1205 a spus:

am cumparat acum vreo 6 ani un transalp de la ei.....au fost foarte seriosi,ca sa iti faci o ideie,in drum spre Iasi de la Cluj mi-am picat melcul la kilometraj(asta e boala Transapurilor),am vb cu ei si in 5 zile am avut un melc nou trimis de ei

Multumesc.

Dar despre  acest maxi isi merita banii?https://sym-romania.ro/modele/maxsym-600i-abs-se-putere-confort-eleganta/

In final ma intereseaza un maxi peste 500cm pina in 6500 euro nou sau sh an dupa 2016-17

De preferinta de la fima nu particular

Edited by ray2007
adaug

Din ce vad pe forum, parerile sunt ok despre Sym. Merita, daca ai nevoie de un maxi. E nou, garantie, etc.  La aceeasi bani, ai  mai putea lua yamaha xmax 400. Da, ceva mai mic, dar cred ca i din alta categorie. Depinde mult de buget, ce vrei sa faci cu el, si in final, ce iti place.

Acum 2 ore, ray2007 a spus:

Motorul si sasiul sunt cele de la NC750 NC750X si mai nou de la X-Adv, care este fratele mai.., SUV al Integrei. Asadar, nu prea ai de ce sa iti faci griji, in ceea ce priveste fiabilitatea. Este japonez, este Honda si ruleaza de niste ani buni, astfel incat se poate spune ca are si proba timpului. Personal, as merge pe modelul X-Adv, dar este o chestiune de gust. Din pacate, ambele modele au  preturi foarte ridicate, inclusiv SH. 

Daca ai 6500 de euro ,mergi pe SYM!

Pretul e foarte bun pentru un maxiscuter nou!

Eu aș face un drive test cu Sym prima data. Prețul e foarte bun, dar modelul e totusi învechit (varianta de 500 e cu 1000 de EUR mai scumpă). Dacă te împaci ok cu un monocilindru atât de mare, cumpără-l.

Acum 3 ore, ray2007 a spus:

Multumesc.

Dar despre  acest maxi isi merita banii?https://sym-romania.ro/modele/maxsym-600i-abs-se-putere-confort-eleganta/

In final ma intereseaza un maxi peste 500cm pina in 6500 euro nou sau sh an dupa 2016-17

De preferinta de la fima nu particular

Pe anumite piete, acest model nu se mai comercializeaza. Versiunea 600i, a aparut in 2014 (evolutie a versiunii 400 aparuta in 2011). Dupa cum arata, pare o copie de Burgman.

Pentru un scuter este masiv (233kg), motorul nu este nemaipomenit (la o asemenea capacitate e de preferat un bi-cilindru). Consumul va fi pe masura, nu vei cobori sub 5%.

Daca tot te intereseaza un maxi-scuter, poti sa mergi linistit spre 300-400cmc. Si isi fac treaba foarte bine. Eu am facut recent un drum pe autostrada cu maxi-scuterul, am mers fara probleme cu 135km/h (masurat cu GPS), iar pe drumurile nationale am depasit in siguranta (aveam rezerva de putere si un demaraj bun).

Acum 6 ore, RuInCV a spus:

Eu aș face un drive test cu Sym prima data. Prețul e foarte bun, dar modelul e totusi învechit (varianta de 500 e cu 1000 de EUR mai scumpă). Dacă te împaci ok cu un monocilindru atât de mare, cumpără-l.

Adica https://sym-romania.ro/modele/scooter-sym-maxsym-tl/ :)
+1

Edited by pierrotlefou