Sari la conținut

Genunchiere Knee V sau Impact Evo


acalin
 Share

Dainese Knee V sau Acerbis Impact Evo 3 ?  

8 membri au votat

  1. 1. Dainese Knee V sau Acerbis Impact Evo 3 ?

    • Dainese Knee V
      5
    • Acerbis Impact Evo 3
      1

Acest sondaj este închis pentru noi voturi


Postări Recomandate

Salut,

 

Vreau sa imi iau niste genunchiere moto de strada si am ramas la doua modele:

Dainese Knee V sau Acerbis Impact Evo 3.

 

Ce parere aveti despre ele ? Care ar fi mai bune si DE CE ?

Editat de acalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am Dainese si le consider destul de practice si comode.  Am testat mai multe modele si majoritatea erau foarte incomode, a durat ceva pina le-am gasit pe astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut cateva randuri de Dainese KneeV, le-am facut cadou, mi-am luat altele..Sunt foarte comode si incap bine sub blugi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, daca ar fi sa imi iau(acum am ceva similar dainese knee V) mi-as lua ceva articulat la genunchi. Adica , asa cum e modelul de la acerbis. Nu stiu sa iti recomand produse, dar eu asta as face. De ce? Pentru ca cele nearticulate, se casca aiurea cand esti pe moto, nu stau cum trebuie din cauza asta, se si misca-indiferent de cat de bine le prinzi tu. Prin oras, daca ia de exemplu un topcase, mergi la blugi si genunchiere, e buna ideea, cand te dai jos, le arunci in topcase. Eu  le tin pe ale mele in dulap, fiindca , asa cum am spus, nu s articulate, si nu imi plac, in exploatare.

https://www.motoemotion.ro/produse-extra-magazin/protectii-de-genunchi-polisport-devil.html

https://www.motoemotion.ro/protectii-moto-strada/genunchiere-de-protectie-thor-force-xp.html

https://www.moto24.ro/produse/cross-enduro/genunchiere-si-orteze/alpinestars-genunchiere-sx-1.html

https://www.moto24.ro/produse/cross-enduro/genunchiere-si-orteze/acerbis-genunchiere-impact-evo-3.html

https://www.moto24.ro/produse/cross-enduro/genunchiere-si-orteze/leatt-brace-genunchiere-dual-axis-black-red-mx-17.html

Ti-am pus niste linkuri, asa, ca idee :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am Acerbis Evo 3. Sunt ok. Stau bine pe genunchi, nu se misca. Nu intra sub pantaloni (poate daca iti iei unii largi de tot). Cum zicea colegul de mai sus, le-am luat special pentru ca sunt articulate. Nu sunt insa ca ortezele (nu sustin genunchiul in caz de rotatii ... poate doar la un impact lateral moderat sa aiba vreun efect ... dar nici nu costa 3000 lei bucata). Unii se plang ca suruburile metalice de pe interior zgarie rezervorul, dar mie nu mi s-a intamplat. Sunt suficient de aerisite cat sa iti inghete genunchii la sub 10 grade si suficient de putin aerisite cat sa transpiri la peste 30 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, einstein1984 a spus:

pacat ca nu se mai fac madhead, au fost bune la vremea lor. 

Soția a scăpat cu piciorul drept intact în urma unui accident nasol anul trecut. Orteza s-a zgâriat și crăpat, dar genunchiul nu a pățit nimic. Discuție lungă.

Dar ortezele i-au plăcut soției, a zis că sunt foarte comode și nu se mișcă de la locul lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tututor pentru rapsunsurile de pana acum.

O chestie "wtf" este ca nu pot sa vad rezultatul votului desi eu l-am creat. E vreun bug ceva ? Ma ajuta vreun admin ?

 

Acum sa revin, in modelul Dainese nu prea am incredere in scaiul ala de prindere iar la Acerbis mi-e teama sa nu zgarii rezervorul. si nu prea inteleg cum se prind chestiile alea rosii de plastic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 ore, acalin a spus:

 

 

Acum sa revin, in modelul Dainese nu prea am incredere in scaiul ala de prindere iar la Acerbis mi-e teama sa nu zgarii rezervorul. si nu prea inteleg cum se prind chestiile alea rosii de plastic.

Faci sau cumperi paduri laterale, tank pads autoadezive, din rasina turnata. Ai coleg in ro care face custom. Tank tracked pe fb. Si ai rezolvat problema zgârieturilor. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 06.03.2020 la 21:12, Lucian_M a spus:

Soția a scăpat cu piciorul drept intact în urma unui accident nasol anul trecut. Orteza s-a zgâriat și crăpat, dar genunchiul nu a pățit nimic. Discuție lungă.

Dar ortezele i-au plăcut soției, a zis că sunt foarte comode și nu se mișcă de la locul lor.

eram la o plimbare in grup si am vazut un coleg cu genuchiul facut cat perna si zgariat de la o cazatura la 2 la ora cu Dainese. Cu madhead am luat 2 trante mai rele decat aia si nu am patit nimic. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...