Sari la conținut

Vreau sa achizitionez un enduro


Postări Recomandate

Buna ziua tuturor!Niste prieteni de ai mei m-au corupt sa imi cumpar si eu o motocicleta de enduro dupa ce am iesit de cateva ori cu ei.Acum m am uitat pe internet dupa motociclete si nu imi dau seama la ce ar trebui sa ma uit cand achizitionez una.Dupa ce am citit mai multe topicuri am ajuns la concluzia ca trebuie sa-mi iau un 2t (250/300).Bugetul este de 3000 de euro.Acum m am orientat spre ktm, dar daca aveti propuneri sau alte pareri le astept cu drag!E bun pentru un incepator unul de 300 in 2t sau sa ma uit dupa 4t.Care e treaba cu pistonul cota a sau b?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator _Raul_
La 09.03.2020 la 8:21, Bogdanel003 a spus:

Care e treaba cu pistonul cota a sau b?

 

Din cate stiu eu, la 2T, la un anumit nr de ore trebuie schimbat pistonul. Presupun ca rectifici cilindrul si treci la cota urmatoare (piston cu diametru mai mare; de la cota 1 la cota 2, A la B, fiecare le denumeste altfel).

 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

300 2t ptr incepator ... e un yamaha wr250f an parca 2007 sau 2008 pe olx care arata ca scos dim cutie si e sub bugetul tau , ceva 2600 euro parca negociabil , ala e motor perfect ptr ce vrei tu . 300 exc mai peste2 ani ;))

https://www.olx.ro/oferta/yamaha-wr-250-f-2007-IDdyvAL.html

Superb

Ani mai noi nu.ti recomand din pricina supapelor de titan si alte avioane ce.o fac ff scumpa la o eventuala revizie capitala ...

Editat de sbk750
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 09.03.2020 at 8:21, Bogdanel003 said:

Buna ziua tuturor!Niste prieteni de ai mei m-au corupt sa imi cumpar si eu o motocicleta de enduro dupa ce am iesit de cateva ori cu ei.Acum m am uitat pe internet dupa motociclete si nu imi dau seama la ce ar trebui sa ma uit cand achizitionez una.Dupa ce am citit mai multe topicuri am ajuns la concluzia ca trebuie sa-mi iau un 2t (250/300).Bugetul este de 3000 de euro.Acum m am orientat spre ktm, dar daca aveti propuneri sau alte pareri le astept cu drag!E bun pentru un incepator unul de 300 in 2t sau sa ma uit dupa 4t.Care e treaba cu pistonul cota a sau b?

Am un Ktm exc-f 250 ,4timpi,2008,exact ce iti trebuie tie.

Editat de THE VADER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...