Sari la conținut

KTM 790 Adventure S


hora09

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 505
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

de ceva vreme ATVROM da 5 ani garantie, 2 de la producatori si inca 3 de la importator, am intrebat daca retroactiv e valabil... din pacate nu

P.S. pe acel 390 cred ar trebui niste Mitas-uri, macar E07, mie mi-au usurat f mult viata de cand le-am schimbat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 53 minute, pepsi a spus:

Mitas-uri, macar E07

💯 de acord! Sau și mai bine un e09.

Tocmai am luat un set nou de 09dakar, da acuma le zice altcumva, pt a mea și ma uitam pentru 390 și nu găsesc pe nici un site.. 

Astea ce le are acuma nu sunt alea de fabrica sunt anakee wild.. ceva mai potent dar departe de un 07.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E09 a devenit enduro trail XT

pe anvelopemoto.eu pentru 390 pe spate gasesti dimensiunea buna (130/80), inschimb pe fata nu

se pare ca mitas nu face e09, e07 pe dimensiunea 100/90, eu am pus 110/80 si sincer nu am simtit vreo diferenta.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si faza cu garantia.. ma bucur pentru cine are parte.. eu ma simt muit.
Este un semn de disperare functionala, problema cu camshaft e groasa rau, un fel de omniprezenta si doar unii norocosi nu au avut parte de ea.
Sunt pe un grup de fb 790/890 camshaft.. e horror show acolo.

Da na.. cum zicea cineva acolo.. aia care au masini performante nu se plang ca nu sunt bulletproof ca o corola, ktm comparat cu ceilalti e un mic monstru care te face sa te simti in viata.
La masina refac acuma tot motorul.. nasol, a venint acel moment, da si cand merge 🥵😈

 

Acum 15 minute, pepsi a spus:

eu am pus 110/80

o sa vina o zi cand ma ocup si de asta, e motorul prietenei, ea are mult de invatat pana cand se justifica o alta guma. Dar da cand mergem in padure nu are nici o sansa sa treaca si sa iasa printr-o balta dinaia santoasa cu noroi

Editat de hora09
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tura scurtă.

Dacă nu îmi cautam ochelarii o ora.. care erau lăsat în cască.  

 

M-am pus spre casa când a început o ploaie puternica ca de vară,  dar la 7 grade, care a făcut instant pământul intr-un nămol ca lutul în care nu mai aveam aderenta nika.

Am picat din senin pe o panta mica, și realizam ca motorul tot se duce, în loc sa se propteasca pe loc cum sunt obișnuit, iar eu în patru labe alunecat în alta direcție ca la popice.

Nici nu puteam sa stau în picioare ca alunecam, nici o șansă. 

Și am zis ca ajunge, nu are rost.

 

Aicea rău cu cască asta pe ploaie, parca îmi spărgeau buzele picăturile de ploaie, da na am mers cu buzele stranse 🙂

 

20240420_114642.thumb.jpg.9830accf51aeaf108d39b1eb798b230f.jpg

 

20240420_120448.thumb.jpg.f51ea3fdf2df908168c033ddb6d0bd20.jpg

 

20240420_121436.thumb.jpg.e935dda86bd434ce415a3be4dfe048ec.jpg

 

20240420_121955.thumb.jpg.09444404dd498f3913c9bf1de8efb614.jpg

 

20240420_121948.thumb.jpg.e6377105cdf860142580a556811b8c70.jpg

 

totusi am avut un pic noroc ca nu m-a prins ploaia cateva minute mai devreme, o portiune relativ ingusta cu urcat si coborât dar cu radacini mari care erau ca trepetele de scări, pe uscat e ok, da cred ca nu ma distram cu ele ude și noroi între.

 

Șaua încălzită - mare lux!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...