Jump to content

Cască nouă pentru ochelarist

Recommended Posts

Poate singura variantă e sa iei ceva si sa faci retur dacă nu îți vine bine. E dificil dacă nu poți proba înainte, dar poate ai noroc. Suna la Kronaumoto.ro și întreabă de mărime. 

Dacă nu mă înșel și în Constanța este un shop care aducea de pe Louis.... 

8 hours ago, Marius(MAU) said:

De acolo vreau sa iau insa nu stiu ce mărime... M 56-57 sau L58-59... Am bostanu de 57,2-57.3 ceva de genul...

Kronau moto aduc tot ce e pe Louis, la preturile de pe Louis. Iar daca nu iti vine marimea poti face retur, ca la orice alta cumparatura online. Ca sa faci retur direct la Louis, in Germania, te costa mult prea mult, de asta e mai ok prin Kronau.

Vezi ca in afara de dimensiunea capului conteaza si forma. De ex eu si sotia purtam aceeasi marime la castile Shark, desi la circumferinta capului e o diferenta de vreo 2-3 cm intre noi.

Edited by XaeL
Acum 8 ore, Marius(MAU) a spus:

De acolo vreau sa iau insa nu stiu ce mărime... M 56-57 sau L58-59... Am bostanu de 57,2-57.3 ceva de genul...

Vezi că marimile diferă față de standard la unele modele de căști. De exemplu, mărimea M la HJC RPHA 90 și RPHA 70 este 57-58. La fel și la AGV.

Fac o mica paranteza.

Saptamana asta am vazut oferta de pe Louis. Am fost cu pasagera la Kronau sa probeze inainte sa dam comanda. Pe stoc aveau marimea ei, era incantata, dar vroia pe alb, deci trebuia sa dam comanda pe site-ul Louis. 

Faza este asta: pret pe Louis 299E (1400 si putin), iar in magazin 1740 parca (acum vad ca e 1999). Am zis ca vrem pe alb si sa dam comanda, dna s-a uitat pe Louis si sa vezi, zice ca pt women alb au doar C4 Pro. Si ca retur nu se poate face daca nu ii vine marimea. Buun, stiam ca nu e asa, am plecat. Am ajuns acasa si am dar comanda prin Kronau, casca vruta de pasagera, la 299E. Am dat mail catre Louis in aceeasi zi si au confirmat ca au casca in stoc. 

Mai am o comanda data acum o saptamana cu ridicare de la Kronau pt 12.06. Comanda cu casca si inca ceva maruntisuri are data tot pentru 12, dar livrare prin curier, fara posibilitate de a ridica produsele.

Nu inteleg ce s-a intamplat, nu dezbatem  ca este topic dedicat Louis pt asta. 

Referitor la marime ca asta te intereseaza, desi nu cred ca te ajuta, pasagera are acum un Nolan marime XS, iar la Schuberth i s-a potrivit 54 (54/55). Mie mi-au pus acelasi pret de livrare ca pe site-ul Louis, deci daca iei de la Kronau sau Louis e cam aceeasi treaba se pare, in cazul in care nu se potriveste. 

Apropo, vezi ca Price only valid for another 3 days.

Edited by iulianserban

Am dat comandă pe Louis de SCHUBERTH C3 PRO SZ.58/59SILVER METALLIC LSE mărimea L. Mulțumesc de răspunsuri. Va anunț cum este când o primesc... Apropo știe cineva în cât timp ajunge o comandă de pe Louis ? O seara bună !