Sari la conținut

Semnalele nu se aprind intermitent!


MotoSad
 Share

Postări Recomandate

Salutare! Urmaresc de mult timp acest forum si intr-un final am decis sa imi fac si un cont pentru a va impartasii problema de la motocicleta mea pe care am descoperit-o de curand...

Pentru inceput, detin permis categoria A1 si o Honda CBR 125 2005, dupa un accident cu ceva daune printre care si 2 semnalizari rupte, am decis sa le schimb asa ca am comandat unele pe led, finute, frumos :)), le am montat, si cand semnalizam dreapta se aprindeau toate 4, semnalizam stanga, aceeasi chestie, dupa cateva telefoane la ceva cunostiinte, mi-au recomandat sa scot becul de la indicatorul de semnalizare, zis si facut, am scos becul iar acum cand dau semnal dreapta, se aprind doar semnalizariile de pe partea dreapta dar nu se aprind intermitent (nu palpaie), tin sa mentionez ca inainte ca sa schimb semnalizariile cele originale mergeau, astept sa vad ce spuneti si voi

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu intrebi aceleasi cunostinte care ti-au recomandat sa scoti becul de la indicatorul de semnalizare? :))

daca semanele pe care le-ai montat nu au si rezistenta integrata releul de semnalizare o ia razna, de obicei se aprind si se sting mai des, pt ca ledul e un consumator mai mic. 

Poate accidentul a zduncinat si releul de semnalizare si de acolo probleme. 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand sterge nr. de tel. al cunostintelor respective. In al doilea, cumpara ori un releu electronic de semnalizare (ce recomand, e mai ieftin si usor de inlocuit) sau pune rezistente pe fiecare semnalizator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, MotoSad a spus:

dupa cateva telefoane la ceva cunostiinte, mi-au recomandat sa scot becul de la indicatorul de semnalizare, zis si facut, am scos becul iar acum cand dau semnal dreapta, se aprind doar semnalizariile de pe partea dreapta dar nu se aprind intermitent (nu palpaie), tin sa mentionez ca inainte ca sa schimb semnalizariile cele originale mergeau, astept sa vad ce spuneti si voi

 

Asfalt uscat!

Salut,

Daca aceleasi cunostinte te sfatuiesc si in legatura cu noul timp de virus care bantuie lumea, esti mort. Incearca la un electrician auto, el o sa stie ce si cum.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, MirceaB a spus:

Incearca la un electrician auto, el o sa stie ce si cum.

 

 

un electrician AUTO are mari sanse sa nu fi auzit in viata lui de releu de semnalizare pt led ... nu zic ca toti sunt prosti sau slab informati , doar aia pe care ii cunosc eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai de capul meu cate raspunsuri incredibil de inteligente, fenomenale, daca omul stia, se pricepea , nu intreba nici cunostintele, nici pe voi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Djenavar a spus:

Vai de capul meu cate raspunsuri incredibil de inteligente, fenomenale, daca omul stia, se pricepea , nu intreba nici cunostintele, nici pe voi

 

Din pacate, disciplinele electronica si electrica nu se invata pe un forum. Si mai rau e ca nu se invata nici macar pe internet, decat in mica masura. 

 

Raspunsurile date, sunt un motiv bun ca initiatorul discutiei sa realizeze asta si sa faca pasii necesari: ori gaseste pe cineva priceput, ori incearca el sa invete de pe internet, in masura chefului si capabilitatilor intelectuale.

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Djenavar a spus:

Vai de capul meu cate raspunsuri incredibil de inteligente, fenomenale, daca omul stia, se pricepea , nu intreba nici cunostintele, nici pe voi

i-a zis pepsi ce-i trebuie restul sunt baliverne.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...