Jump to content
marauder

info control rutier cu virusul lu peste

Recommended Posts

nu e arestat, doar scarbit

image.thumb.png.8bba5286b071559c8a07bc69f2e424a1.pngieri au raspuns rapid, e drept ca am intrebat pe la ora 19...azi nu au percutat inca, posibil sa primesc mai incolo...cum am zis, orice raspund, postez aici

Posted (edited)

trist, niste imbecili si ala cu moto, si politistul care se vede ca il provoca, abia astepta o reactie de la el ... idioti si de o parte si de alta ....

OP: e evident ca situatia ta nu reprezinta o urgenta...

Edited by Mariusik85

da clar politistul il provoca sa se legitimeze si asta era sprit liber, da de ce sa ma legitimez eu daca tu nu ai cascheta.

e evident ca nu e urgenta daca ne luam dupa ce zice legea si nici nu am sustinut asta  DAR pt mine e urgenta, si daca pot sa o rezolv fara repercursiuni sau pagube cauzate altora  atunci o rezolv....plus ca la primul modelul de declaratie aprobat de stat era si rubrica de "alte situatii urgente, completati pe linia punctata" deci au lasat un pic o portita.

dar na, pe unii ii intereseaza situatia mea financiara, pe altii situatia medicala a familiei mele.....ce sa-i faci, ne pricepem la toate si suntem detinatorii adevarului absolut, fiecare dintre noi

Daca n-ai sunat la 112 sa ii intrebi, n-ai facut nimic!

😄

Posted (edited)

Edited by Doctor X

Mâine complectez declarația și plec la tara sa cumpăr javrelor 2 saci de mâncare

Văd că săptămâna viitoare ploua și se răcește,așa ca e mai greu sa ghidonez pe ploaie.azi am ieșit din bucale cu stb undercover.la Carrefour

Nu mă chinuie  prea tare plimbarea aiurea către Teleorman.dar nu am de ales,înfometez paznicii proprietății.ma costa combustibilul cat dau și pe hrana animalelor...iar în perioada asta nu îmi intră bani in cont.scot banii de la borcan

Peste 900 de morti din cauza Wuhan, intr o singura zi in Italia unde deja de 1 saptamina se lucreaza doar partial. As vrea sa stiu daca cei ce scrieti aici sunteti convinsi sau credeti ca in RO va fi sau nu altfel ca in It.

Vezi că e topic dedicat..

@JAGI

Incepatori care au mers pe cauciucuri cu DOT vechi.

Acum 35 minute, Flower-Power a spus:

Vezi că e topic dedicat..

E corect aici, e vorba de colegii care au limbrici.

Je va saluta din Alexandria.am 2 saci pe scuter și merg sa fac provizii.mai cumpăr 2.nu am văzut mașini de politie in drumul către Alexandria

Mă hotărăsc luni daca stau la izolare până la Sf săptămânii aici...la aer curat

Cateva lamuriri pentru toti:

https://dcnews.ro/740023

....SI BONUS...

Varianta sigura si oficiala(STS), pentru a genera electronic formularul necesar parasirii locuintei cf. Ordonantei Militare 3/24.03.2020.

Spun sigura fiindca stiti probabil ca au aparut site-uri ce genereaza formularul, dar fura date. 

STS-ul le are oricum😃

https://formular.sts.ro

Aveti grija de voi si sa motociclim sanatosi dupa!

Posted (edited)
Acum 12 minute, taong_mapagbiro a spus:

Presupun ca asta de MAI este la fel de valabil 

https://www.mai.gov.ro/wp-content/uploads/2020/03/26MODEL-Declaratie-proprie-raspundere-2503.pdf

...si mai putin intruziv  :))))

Da este, insa trebuie sa-l ai printat si completat “ad-labam”. Varianta oferita de mine iti genereaza documentul electronic, pe telefon si arati telefonul. Scapi de hartii. 

Edited by FlipperCo

Acum 4 minute, FlipperCo a spus:

Da este, insa trebuie sa-l ai printat si completat “ad-labam”. Varianta oferita de mine iti genereaza documentul electronic, pe telefon si arati telefonul. Scapi de hartii. 

DA si nu ...

Completezi ...pui chiar semnatura electronica si apoi pe web watsupp  il ai pe tf . ...fara sa le spui celor de la sts de cate ori iesi din casa !   ...totul electronic ....fara print fara nimic 

Acum 24 minute, taong_mapagbiro a spus:

Presupun ca asta de MAI este la fel de valabil 

https://www.mai.gov.ro/wp-content/uploads/2020/03/26MODEL-Declaratie-proprie-raspundere-2503.pdf

...si mai putin intruziv  :))))

Pe acesta il folosesc si eu de ceva timp, iar cind se sucesc planurile prin "tirg", imi completeaza sotia unul pe firma pe noul traseu ..... toate bune.

Asta este o practica normala in India.
De fiecare data cand ma zareau trecand pe interzis cu mobra..dadeau cu bata.
Solutia: capu’ la cutie, inferioara si gaaz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Acum 19 ore, FlipperCo a spus:

Cateva lamuriri pentru toti:

https://dcnews.ro/740023

Din respect pentru noi, in special motociclisti, as evita sa dau referinte cu DCNews (acesti gunoieri ai mass-media).
Exista multe alte optiuni serioase: https://republica.ro/putem-merge-la-cumparaturi-din-cartierul-berceni-intr-un-hipermarket-din-militari-ce-spune-grupul-de-comunicare etc. etc.

Acum 4 ore, pierrotlefou a spus:

Din respect pentru noi, in special motociclisti, as evita sa dau referinte cu DCNews (acesti gunoieri ai mass-media).
Exista multe alte optiuni serioase: https://republica.ro/putem-merge-la-cumparaturi-din-cartierul-berceni-intr-un-hipermarket-din-militari-ce-spune-grupul-de-comunicare etc. etc.

Cred ca exagerezi.
Eu am oferit date si informatii venite din surse oficiale, transmise prin intermediul lor. In rest, fiecare e liber sa aiba propria parere despre presa scrisa sau online, media, etc si sa se informeze de unde doreste. 
Puteam sa-mi vad de treaba si sa nu ofer aceste informatii, dar am considerat util pentru noi toti, tocmai din apreciere pentru motociclisti.
Asa ca faza cu “respectul” este absurda in cel mai bun caz. Doar daca nu cumva detii tu adevarul absolut si toti trebuie sa apreciem ce ne spui tu 🤦🏻‍♂️🤷‍♂️
No offence!

Posted (edited)
Acum 1 oră, FlipperCo a spus:

Cred ca exagerezi.
Eu am oferit date si informatii venite din surse oficiale, transmise prin intermediul lor. In rest, fiecare e liber sa aiba propria parere despre presa scrisa sau online, media, etc si sa se informeze de unde doreste. 
Puteam sa-mi vad de treaba si sa nu ofer aceste informatii, dar am considerat util pentru noi toti, tocmai din apreciere pentru motociclisti.
Asa ca faza cu “respectul” este absurda in cel mai bun caz. Doar daca nu cumva detii tu adevarul absolut si toti trebuie sa apreciem ce ne spui tu 🤦🏻‍♂️🤷‍♂️
No offence!

No offence.

Dar ma astept ca oameni care au o astfel de pasiune (2 roti) sa aiba un QI suficient de ridicat care sa-i ghideze spre alte surse de informare. Am prezentat si alte optiuni, mult mai serioase.

Nu o spun dintr-o pozitionare legata de vreun adevar absolut, ci dintr-o pozitionare fata de adevar. Simplu si scurt.

Edited by pierrotlefou

Acum 1 oră, pierrotlefou a spus:

No offence.

Dar ma astept ca oameni care au o astfel de pasiune (2 roti) sa aiba un QI suficient de ridicat care sa-i ghideze spre alte surse de informare. Am prezentat si alte optiuni, mult mai serioase.

Nu o spun dintr-o pozitionare legata de vreun adevar absolut, ci dintr-o pozitionare fata de adevar. Simplu si scurt.

Omule, deja esti penibil vorbimd de IQ in aceasta problema simpla. Eu ti-am raspuns doar din eleganta, dar n-am sa intru intr-o polemica fara sens, doar fiindca tu probabil esti genul hater. Problema ta! 
Si inca ceva.  Suntem amandoi motociclisti iar tu ce faci? Nu stii cine sunt, nu ma cunosti, dar faci aprecieri si esti agresiv fara rost. Si mai vorbeai de respect intre motociclisti.

Eu atat am avut de spus, regret ca n-ai putut sa apreciezi o simpla intentie de a face bine. 
Am iesit din aceasta discutie. 
Toate bune!

Posted (edited)
Acum 8 ore, FlipperCo a spus:

Omule, deja esti penibil vorbimd de IQ in aceasta problema simpla. Eu ti-am raspuns doar din eleganta, dar n-am sa intru intr-o polemica fara sens, doar fiindca tu probabil esti genul hater. Problema ta! 
Si inca ceva.  Suntem amandoi motociclisti iar tu ce faci? Nu stii cine sunt, nu ma cunosti, dar faci aprecieri si esti agresiv fara rost. Si mai vorbeai de respect intre motociclisti.

Eu atat am avut de spus, regret ca n-ai putut sa apreciezi o simpla intentie de a face bine. 
Am iesit din aceasta discutie. 
Toate bune!

Oooo, hai sa punem niste gheata.
Daca in postarile mele legate de acest subiect vezi aprecieri negative la adresa ta, lipsa de respect si mai ales o atitudine de "hater", te rog sa indici "dovezile".
Mi-am permis doar o remarca legata de site-ul DCNews, care este un gunoi mass-media. Nu am facut nici o remarca vis-à-vis de culoarea ta politica si alte orientari.
Intentia de a face bine e binevenita, (dar) exista si alte surse de informatie.

Iar daca te-ai suparat pe sat, sper ca totusi cineva iti va simti absenta.

Edited by pierrotlefou