Jump to content

info control rutier cu virusul lu peste

Recommended Posts

• Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Un pic off: cat de prost sa fii ca guvernant sa dai exceptare speciala pentru apicultura, atata timp cat deja erau exceptate deplasarile pentru lucrari agricole?! Astia chiar nu au habar niciunu' ca apicultura face parte din zootehnie care este ramura a agriculturii deci lucrul la stupi este o lucrare agricola?

A, si inca ceva: inteleg ca s-a dat liber la reisareala de Magheru, cu ocazia exceptarii deplasarii pentru piese de schimb. "Ma duc pana la Ploiesti sa imi iau ulei pentru motocicleta, boss!"

Edited by Speedy.K
  • Admin

Da, asta este neclar, practic te poți deplasa oriunde în baza unei simple declarații. Idem și la aia cu reparații vehicule. 

Daca va obliga sa stați în case nu e bine, dacă va da o portiță sa scoateți troacele iar nu e bine.

Stați în casă fraților, să nu facem aglomerație. Se reface și stratul de ozon, e și șoseaua libera.

Numarul rabatabil a devenit chiar indispensabil acum ...sa nu te raporteze vigilentii.

Acum 10 ore, Speedy.K a spus:

A, si inca ceva: inteleg ca s-a dat liber la reisareala de Magheru, cu ocazia exceptarii deplasarii pentru piese de schimb. "Ma duc pana la Ploiesti sa imi iau ulei pentru motocicleta, boss!"

Nu cred ca functioneaza asa. Poate este pt pfa sau srl sa cumpere piese de unde anume, nu si pt simplu cetatean.  "Ma duc pana la Ploiesti sa imi iau ulei pentru motocicleta, boss!" - Cam scump, 2000 lei plus cheltuielile de drum, boss :)👮‍♂️

Aș minți și eu că mă duc după ulei, dar mă umflă râsul când spun minciuni, mai ales știind ce am acasă.

Știu că-mi ajunge și pe anul viitor, la cum evoluează lucrurile.

IMG_20200224_152016.jpg

Daca tot țineți așa mult să ieșiți din casă apelați și voi la soluția la care am apelat și eu : Glovo ( sau Foodpanda, etc. ) și ieșiți liniștiți. După vreo 2 saptamani deja m.am cam saturat de ieșit din casă 😂😂😂 mai ales că am și alt job la 8 ore la care lucrez de acasă. Mă obosește ca dracu.

Eu sunt autoizolat la tara, deci as putea foarte usor sa ies la cumparaturi sau farmacie la 20 km de casa. Sau sa vin pana-n Bucale cu mobra pe motiv ca le duc bani sau medicamente alor mei care sunt peste 65. Dar sincer n-am chef de mobreala.

Edited by Speedy.K
La 02.04.2020 la 15:57, pierrotlefou a spus:

optiuni serioase: //republica

Republica este un şi mai mare gunoi media, un gunoi cu arome progresiste alaturi de protv si digi

Tribuna puţolimbiştilor, a dezaxatului CTP şamd - ziarişti cu epoleţi

La 17.04.2020 la 23:47, adrianm a spus:

Republica este un şi mai mare gunoi media, un gunoi cu arome progresiste alaturi de protv si digi

Tribuna puţolimbiştilor, a dezaxatului CTP şamd - ziarişti cu epoleţi

Nu stiu ce fel de presa iti place tie daca CTP ti se pare dezaxat.

Acum 9 ore, Speedy.K a spus:

Asta e tare, zi şi de Trump că e inteligent, te provoc.

Acum 13 ore, Speedy.K a spus:

Pai banuiesc ca omu' da like la: Gâdea, Badea, Ciuvica, "Chireac", duamna Firea etc.
Nici diaspora nu mai e ce-a fost. Omu' parea "chiar" intelectual: Lyon, Honda Hornet...
Asta este, macar a mancat salam cu soia. Si-n plus e român.

Acum 14 ore, Speedy.K a spus:

vorba'n tre noi ramaie.. are niste derapaje si CTPul, niste sechele ramase de pe vremea aialalta.. nu demult se lua de ceva blogarash autohton ca tre sa fie bolnav sa isi cumpere masina de 70k iepuroi.. adica serios, wtf man?? mnoa, in rest e printre putinii pe care il ascult cu placere.

Acum 19 minute, frankone a spus:

vorba'n tre noi ramaie.. are niste derapaje si CTPul, niste sechele ramase de pe vremea aialalta.. nu demult se lua de ceva blogarash autohton ca tre sa fie bolnav sa isi cumpere masina de 70k iepuroi.. adica serios, wtf man?? mnoa, in rest e printre putinii pe care il ascult cu placere.

Eh, cine poate sa ridice piatra de jos... Oricum, CTP este cel mai lucid si cu bisturiul eficient, fara prea multe daune colaterale.
Dar sa vedem daca "diaspora" va ridica manusa de jos. Asta ca sa dovedeasca ca s-a integrat in sotzietatea de acolo, nu ca a ramas cu nostalgii vis-à-vis de micii din "padure la Baneasa".

Acum 19 ore, Speedy.K a spus:

Ca să văd ce rămîne, evit aşa:  în primul rînd presa cu epoleţi (gen Ioana Dogioiu, Tapalabă & Pantazi, Elena Vijulie (sotia lui Stelian Tănase - altă panaramă), plîngăciosul Turturică de la Digi ), presa cu "agendă" gen Cl Pîndaru, Fl Negruţiu de la Republica,  presa cu vene îngroşate promovată de CTP, antena3, labeunu tv etc

Vă mai amintiţi de ăla de la Rise project  - Paul Radu whatever- care a găsit valiza lui Dragnia pe cîmp? De unde am aflat cum a cumpărat dragnia juma de Brazilia.

Enfin bon bref, a cîştigat 1,5 milioane de euro cel mai mare premiu ever primit de un jurnalist, viaţa e frumoasă, nu-i aşa? :)

http://www.ziare.com/media/jurnalisti/un-fondator-rise-project-a-obtinut-un-premiu-de-1-5-milioane-de-dolari-cea-mai-mare-suma-primita-de-un-jurnalist-roman-1607265

@Penetru

Trump e prost grămadă, e boul boilor dar necazurile lui nu vin de-acolo ci din multe alte direcţii; una, pt că a zgîndărit viesparul complexului militar industrial schimbînd paradigma apărării. Alta, la vreun an după ce a venit la putere Trump cam prin 2018 a devenit evident pentru SUA că jocul global în care au fost tîrîte a fost unul absolut pierzător.

Sînt şiruri de eşecuri răsunătoare de la scule  ( gen, după dotarea Syriei cu S 300, întreaga flotă de F 35 a fost retrasă la sol din cauza unui accident. E  ciudat, cînd Israelul era nerăbdător să atace bazele Iranului din Syria cu noile bijuterii tehnologice americane. Acel F35 căruia i se dedicase un program de finanţare pînă în 2070  ) pînă la operaţiuni militare. 

Dacă m-ar preocupa politica în locul persoanei, i-aş pune la zid pe Obama şi pe Hillary înaintea lui Trump, pe Plăvanis & CO înaintea lui Dragnia iar pe

Şică mandolină înaintea Veorichii.

@pieroleofu te-am pus la ignored, eşti prea prost să-mi pierd vremea cu tine

Acum 23 minute, adrianm a spus:

@pieroleofu te-am pus la ignored, eşti prea prost să-mi pierd vremea cu tine

Reciproca e valabila. Sa inteleg ca te-ai prins de frantuzismele cu ridicatul manusii? Am totusi niste dubii.
Succesuri!

P.S. Sunt convins ca ti s-a mai spus ca ai nevoie de lectii de franceza. E mai greu cu gramatica, sper s-o scoti la capat.

Edited by pierrotlefou

Pana la urma a fost oprit cineva pe mobra prin Bucuresti ?

Eu unul n-am mai miscat-o de cand cu carantina dar vad din ce in ce mai multi motocislisti pe strada, inclusiv forjatorii crepusculari.

M au oprit cei de la rutieră în Zimnicea.in urma cu vreo ora

Arătat actele janghinei,după care declarația făcută pe telefon.mi a făcut morală că aveam supermarket profi in localitatea de unde vin și nu era nevoie sa merg la Penny Zimnicea.

L am mințit pe polițist că nu găsesc în Profi ce am nevoie.oricum era ok .i am urat o zi bună și am plecat

• Admin
Acum 10 ore, marcone a spus:

Pana la urma a fost oprit cineva pe mobra prin Bucuresti ?

Pai care e treaba, dacă ai adeverință sau îți faci hârtie? 

Adeverinţa e bună doar de la domiciliu până la muncă, dacă intri la hypermarket scrii altă hârtie.

Vor fi eliminate declaraţiile, asta nu înseamnă că s-a dat liber la plimbare, tot te opreşte şi te întreabă.

La 26.04.2020 la 10:22, l.u.v a spus:

Pai care e treaba, dacă ai adeverință sau îți faci hârtie? 

Si cu  declaratia esti tot la mana organului care decide daca motivul e intemeiat sau nu si cum cei de la locala opresc,  ai de lucru. Cu adeverinta de la angajator e altceva dar nu e cazul meu.

Eu am iesit astazi la o plimbare de 20km intre domicilii, 3 masini de la locala pe traseu, una era pe sensul opus ocupata cu niste minoritati, alte doua pe sensul meu fara aparenta activitate, taote bune si frumoase.

Banuiesc ca in weekendul prelungit ce urmeaza vor fi mai activi.

Am o locuinta la munte, Bușteni. As da o fuga cu motorul sa vad daca nu s-a spart vreo teava.