Jump to content
Sign in to follow this  
switch

Coronavirus + intrare in posesie auto

Recommended Posts

E top secret..presimt. dacă spune marca spune automat dilărul și e primejdios. 😂 important e să o ude..

I-o fi rusine de nu spune... si-o fi luat logan.

Posted (edited)
Acum 1 oră, Flower-Power a spus:

E top secret..presimt. dacă spune marca spune automat dilărul și e primejdios. 😂 important e să o ude..

Pai putem specula putin: Focsani, Constanta, Ramnicu Valcea. :)

Banuiesc ca e o masina mai exotica sau una care a meritat efortul, caci pret bun.

Edited by pierrotlefou

Eu cred că e mazda și a ales-o nevasta.dacă a ales-o nevasta, automat e roșie.😂 O fi pe la băicoi 2h dus întors am calculat. Care dă mai mult?😁

A, și e automată..

Posted (edited)
Acum 9 ore, Contabil a spus:

Sa vada ce mai "nasc" astia pe oug-uri, eu am inteles ca abia miercuri o poate lua.

Hai ca am scapat ieftin cu ultima oug.

Edited by Contabil

Acum 28 minute, Contabil a spus:

Hai ca am scapat ieftin cu ultima O M.

@Penetru Corect colegule, mi-era frica ca-mi inchid astia activitatea de tot, n-am mai fost atent la detalii. :)

Adevărat, e groasă.

Este ...... inca mai putem misca, am si parintii cu virste ~ 90 pecare-i aprovizionez cu ce au nevoie. Am reusi sa nu-i scot din casa de ~ 1 saptamina.

Daca scoteau 2-3 puncte din declaratiile alea .... ar fi fost mai trist.

Mai are ceva sanse si switch sa-si ia masina fara cheltuieli aiurea.

@switch Daca chiar nu gasesti o solutie, te pot ajuta eu, dar abia joi (pina atunci nu pot).

Acum 6 ore, pierrotlefou a spus:

Pai putem specula putin: Focsani, Constanta, Ramnicu Valcea. :)

Banuiesc ca e o masina mai exotica sau una care a meritat efortul, caci pret bun.

nu ai zice Curtea de Arges nici neam...  de parca am fi ciumati....  auzi la ea Focsani Rm Valcea ...unitivaaaa    uuu uuuuuu

La 2h de București... Hmm, ce dealeri sunt in drumul taberei?

Acum 6 ore, robert23mg a spus:

La 2h de București... Hmm, ce dealeri sunt in drumul taberei?

Asta e enclava aia de lângă Bucureşti unde va fi metrou după ce lumea civilizată va implementa teleportarea?

Am auzit că e zona cea mai sigură, nu te poate împinge nimeni de pe peron iar viteza maximă a automobilelor e practic10 km/h graţie infrastructurii deci zero riscuri în trafic.

La 28.03.2020 la 16:19, switch a spus:

Intrebare de timp liber: am comandat o masina. Ea a sosit la dealer, a fost achitata de leasing, ratele curg, asigurarile curg. Cum fac sa ma duc sa o ridic? Reprezentanta e in alt oras (pentru ca masina a fost achizitionata la dealer-ul cu cea mai buna oferta). Daca nu ridic masina, imi e greu sa ma deplasez (inclusiv pt cumparaturi). Am vreo optiune legala? Nu discut de mers la nesimtire pur si simplu - aia e posibil dar ma intrebam daca exista vreo varianta legala.

suni si ceri sa o aduca pe platforma. Ori pe banii lor ori pe ai tai. 

La 28.03.2020 la 21:22, switch a spus:

Da, punctele 2 si 10 din declaratie. Sa vedem ce mai schimba astia pana miercuri. Planul e sa ma duca cineva (doi vecini si un prieten - oricare din ei) pana acolo (care btw, nu are motiv sa iasa din casa - legal vb), si ma intorc eu cu titiu si el cu titiu.

Daca mai era nevoie de clarificari: https://www.hotnews.ro/stiri-coronavirus-23764762-coronavirus-romania-itp-valabilitate-stare-urgenta.htm
Optiunea 2 e ce-ti trebuie.

La 29.03.2020 la 16:22, Flower-Power a spus:

Eu cred că e mazda

a, pai atunci il inteleg dc n-a ridicat-o pana acum , eu o lasam sa rugineasca in parcare, sau si mai bine nu cumparam asa tomberon deloc :)

Acum 57 minute, superbec a spus:

a, pai atunci il inteleg dc n-a ridicat-o pana acum , eu o lasam sa rugineasca in parcare, sau si mai bine nu cumparam asa tomberon deloc :)

Ei, uimește-mă...nevastă-ta ce mașină ți-a ales 😋 

În altă ordine de idei această liniște din partea inițiatorului mă tulbură..probabil acum e pe balcon și își admiră mașina de la distanță.😁

Pe balcon nu are net.

Acum 20 ore, Flower-Power a spus:

Ei, uimește-mă...nevastă-ta ce mașină ți-a ales 😋 

BMW pentru ca altceva nici nu intra in discutie :)

Și-o deschis Bentley reprezentanță în România?!

Dacă omul nu vrea să spună ce cazan (pardon, agregat) își cumpără, de ce insistați? O fi secret de stat, nu vrea să se dea mare (ca majoritatea), dar poate i-o fi rușine cu alegerea. 

Ce puii mei, o fi greu de scris în declarație adevărul?! Că trebuie să ia fărașul din reprezentanță, că vor ăia să elibereze locul.

Eu aș fi interesat să aflu și de unde a avut bani de și-a luat mașină nouă pe vremurile astea. 

De la bancă. Așa mi-a zis tata când l-am întrebat de unde a avut bani de mașină.

Acum 1 oră, Lucian_M a spus:

Dacă omul nu vrea să spună ce cazan (pardon, agregat) își cumpără, de ce insistați? O fi secret de stat, nu vrea să se dea mare (ca majoritatea), dar poate i-o fi rușine cu alegerea. 

Ești un party breaker..pentru că stăm bine cu imaginația spre deosebire de tine..tu pari supărat așa de felul tău.

1 oră în urmă, l.u.v a spus:

Eu aș fi interesat să aflu și de unde a avut bani de și-a luat mașină nouă pe vremurile astea. 

A zis că a făcut leasing..nu ai fost atent 😆

Acum 22 minute, WotRU2Me a spus:

Sau s-a nascut cu 5 rinichi 😂

Probabil că nu, a luat-o în leasing.😆era bine cu 5 rinichi..

Multam fain de ponturi.

Nu m-am dus sa o ridic inca, voi merge maine. Wish me luck.

Mai departe consider ca restul detaliilor (cine e deleru, ce masina imi iau, de unde am banii) sunt fie de prisos, fie personale - sper ca nu va deranjaza prea tare :) Mi-a placut maxim aia cu "de la banca", btw 😂

Păi dacă spuneai dealerul, aflai și tu cu ocazia asta că nu ți-ai luat mașina potrivită. Acum ratezi această șansă.😁

I wish you luck!

Posted (edited)

Păi nu e aia cea mai sigură metodă? De bancă zic.

Că nu se știe toată lumea cu clanul Cămătaru'. Ăla îți dă pe loc, dar cică dobânzile sunt... dure. 😉

Edited by Lucian_M