Sari la conținut

Ajutor laptop Dell Vostro 3580


Djenavar
 Share

Postări Recomandate

Acum 10 minute, Adrian M. a spus:

...

lol, pastoresc vro 5 sisteme cu w10 , singura data cand am vazut un bsod infipsesem o pv nvidia intr-un sistem instalat cu radeon , a dat bsod  , restart- si-a luat singur niste drivere pana am pus eu nvidia, a mers asa cel putin un an fara probleme 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ce procesor ai si ce jocuri ai mentionat, nu exista probleme de hardware. Cel putin FM consuma cam 20% din placa video integrata care pentru aplicatii business e mai mult decat decenta (no way gaming, nu are legatura cu asa ceva)>

Mai inainte de orice clean install. Si clean cu imaginea oficiala de windows facuta pe un stick bootabil,  nici nu e nevoie sa il activezi in prima instanta. Ulterior cu tool-ul direct de la Dell de pe site basic in ceea ce priveste drivere, nu vor fi multe. 
Windows 10 e destul de smart, insa obligatoriu sa ai latest chipset driver si inainte de chipset - bios (vad ca ultimul bios e scos chiar pe 24 martie deci foarte nou).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, frigider a spus:

i-ai expus pe fraeri :D

Pai nu s eu bajet dejtept? :))

1 oră în urmă, superbec a spus:

lol, pastoresc vro 5 sisteme cu w10 , singura data cand am vazut un bsod infipsesem o pv nvidia intr-un sistem instalat cu radeon , a dat bsod  , restart- si-a luat singur niste drivere pana am pus eu nvidia, a mers asa cel putin un an fara probleme 

Da, cu mana pe inima pot spune ca si la mine e stabila dracia, atat pe laptop cat si pe desktop. L-au nimerit.

Acum 23 minute, m0n0rath a spus:

Mai inainte de orice clean install. 

What he said. Clean instal cu windoz oficial descarcat, driverele de la sursa. sigur e ceva duda. Am avut o problema similara, tot pe w10, pe desk-facut upgrade placa video, de pe o platforma pe alta, si pana nu i-am facut clean install, n-a mers cum trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Aloha domnilor, revin dupa 2 ani, ma poate ajuta cineva(contracost bineinteles)sa monteze un  SSD , o memorie RAM si sa transfere Windowsul de pe HDD pe SSD.Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 hours ago, Djenavar said:

Aloha domnilor, revin dupa 2 ani, ma poate ajuta cineva(contracost bineinteles)sa monteze un  SSD , o memorie RAM si sa transfere Windowsul de pe HDD pe SSD.Multumesc

daca iti dedici 10 min din viata pe youtube , o sa constati ca e treaba simpla si o poti face tu acasa .

Nu-i nimic deosebit.

Pt transferul win de pe hdd pe ssd ....pur si simplu il clonezi , sunt programele free care merg exceptional . Ai nevoie doar de un docking unde sa le pui pe ambele . 

Ca si soft , eu folosesc Macrium 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Djenavar a spus:

Aloha domnilor, revin dupa 2 ani, ma poate ajuta cineva(contracost bineinteles)sa monteze un  SSD , o memorie RAM si sa transfere Windowsul de pe HDD pe SSD.Multumesc

Te ajut eu- gratis- daca esti in Bucuresti/If

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos domnilor in special Foxbat pentru sfaturi si intentia de ajutor. Ma salvat o colega de la munca:)) Raman dator  cu o tuica Foxbat:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...