Sari la conținut

Atentie la tepe


Z.Lucian
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

Se pare ca sunt multi samsari pe site-urile de vanzari auto si moto din Romania, de aceea vreau sa atrag atentia asupra anuntului de mai jos:

https://www.olx.ro/oferta/honda-nc700x-abs-2013-permis-a2-touring-comuter-moto-motocicleta-IDdvSeW.html

 

Atasat aveti poze cu moto dupa accidentul in care a fost implicat.

 

Numai bine.

IMG-20200412-WA0015.jpg

IMG-20200412-WA0014.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 104
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Problema cred că nu se reflectă în preț..să ceri 4300 euro pe olx și nu arată ca în pozele puse aici.

Dar, poate anunțul era făcut înainte de accident? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 26 minute, Flower-Power a spus:

Problema cred că nu se reflectă în preț..să ceri 4300 euro pe olx și nu arată ca în pozele puse aici.

Dar, poate anunțul era făcut înainte de accident? 

Atentie la...
1. Pozele cu accidentul - unde au fost postate?
2. Abia la sfarsit ti-ai pus intrebarea legata de cronologie?

3. Faptul ca are multe anunturi moto, nu inseamna neaparat ca este samsar. Parerea mea...

Editat de pierrotlefou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozele cu accidentul probabil ai fost facute live de inițiator cu ocazia vizionarii, altfel nu îmi explic..anunțul olx arată diferit de-asta am tras concluzia că sunt în etape diferite ale vieții

3 nu m-a preocupat căci mi-e indiferent.

@Z.Lucian ne povestești pe îndelete sau formulăm noi întrebările?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa va lamuresc ideea e urmatoarea,motocicleta nu a fost a mea si nici nu am nici o legatura cu vanzarea ei doar stiu povestea ei si vreau ca eventualii cumparatoti sa stie ce cumpara pentru ca vanzatorul nu binevoieste sa spuna ca aceasta a suferit un accident si nu unul usor,a fost lovita cu aprox 80 km ora din spate, pozele cu ea lovita sunt cele de dupa accident iar anuntul  este cu ea in prezent.

Sper ca v-am lamurit si ati inteles de ce am postat.

Mai departe nu ma intereseaza ce se intampla.

 

Zi faina.

Editat de Z.Lucian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, eu unul nu am o problema cu buna ta intentie si nicidecum nu o contest. 
Totusi, 80 km/ora din spate si arata doar asa? Nu prea imi vine sa cred, sincer. Iar omuletul daca era pe ea, cum de mai traieste? 
Cand spui ca a fost lovita cu 80km/ora din spate, eu unul ma gandesc la faptul ca era oprita unteva si a fost lovita, deci e valabil ce am spus mai sus. Altfel, poate detalii mai exacte ne fac sa ne formam o imagine corecta asupra evenimentului. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, Z.Lucian a spus:

 vanzatorul nu binevoieste sa spuna ca aceasta a suferit un accident si nu unul usor,a fost lovita cu aprox 80 km ora din spate, pozele cu ea lovita sunt cele de dupa accident iar anuntul  este cu ea in prezent.

 

Qed, asta am zis și eu.

Vorba cântecului, instinctul meu de fată mare nu mă înșeală 😂

Intrebarea este, ai aflat că a avut accident la fața locului sau când ai sunat.. sau tu ești cel care a provocat accidentul și știi cu ce viteză te deplasai când ai intrat în el ? Și 2 Prețul rămâne în picioare, 4300 ron pardon euro 😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 37 minute, Z.Lucian a spus:

Ca sa va lamuresc ideea e urmatoarea,motocicleta nu a fost a mea si nici nu am nici o legatura cu vanzarea ei doar stiu povestea ei si vreau ca eventualii cumparatoti sa stie ce cumpara pentru ca vanzatorul nu binevoieste sa spuna ca aceasta a suferit un accident si nu unul usor,a fost lovita cu aprox 80 km ora din spate, pozele cu ea lovita sunt cele de dupa accident iar anuntul  este cu ea in prezent.

Sper ca v-am lamurit si ati inteles de ce am postat.

Mai departe nu ma intereseaza ce se intampla.

 

Zi faina.

Daca tot ai vrut sa faci o fapta buna, niste detalii suplimentare nu strica: care este istoricul accidentului, poate chiar al reparatiei etc.
Ca sa se lamureasca toata lumea si sa nu ridicam piatra de jos.

Editat de pierrotlefou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moticicleta este a mea, 

Am cumparat.o atinsa in spate dupa cum a postat frustratul de initiator al conversatiei.

A fost reparata in service autorizat cu piese noi.

3 carene ,stop, maruntisuri..

Trebuia data la fier vechi? Nu e nimic de ascuns

Nu inteleg rauratea unora.

Nu cunosti povestea dar te bagi sa arunci cu noroi. Cine are intrebari m poate suna

0727881292

Anuntul pe olx este cu poze de saptamana trecuta

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 28 minute, Muretto Grundieg a spus:

Motocicleta care se deplasa cu 79 de km/h a fost lovită din spate de o mașină care mergea cu 80 de km/h."

Cel mai probabil. 

La 80 la oră, dacă stătea pe loc, îl urca pe Arcul de Triumf. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, caracterincompatibil a spus:

Boss,da nici un cuvânt scris că a fost dauna totala... Samsar cinstit.nu alta

Am patit si eu asa ceva.Plastice sparte si suport numat indoit.Nu are treaba cu nici o dauna totala!

Tamponare usoara si atat,rezolvata cu cateva sute de lei!Dupa aia mers zeci de mii fara greturi!

Initiatorul bate campii grav,daca era lovit la 80 era praf si motorul si pilotul!Eu am fost lovit asemanator in coloana pe Cheia

la o bariera ,viteza pana in zece la ora.Prostovanul care m-a lovit se gigiulea cu gagicasa si poc in kurul meu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 52 minute, l.u.v a spus:

Cel mai probabil. 

La 80 la oră, dacă stătea pe loc, îl urca pe Arcul de Triumf. 

Exact!

Dar cum sa afirmi ca mai sus (Muretto), ca  mergea cu 79 km/h si a fost lovit cu 80 km/h? (n-am vazut nimic ce sa-mi arate ca e gluma). 
Asta insemna ca a fost lovit cu 1 km/h nu cu 80km/h cum a afirmat Lucian si chiar si asa, cei mai multi se puteau duce gramada si “deranjul” era mare. 

Editat de FlipperCo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, Flower-Power a spus:

Am și eu o curiozitate pe care nu am avut-o până să apară topicul ăsta..cât e un nc700x nou?

Pai noua nu mai este decat... nc750x.
Preturile: noua - incepand cu 7500€. SH (modelul nc750x) - incepand cu 4000€ (pe mobile.de), SH (modelul nc700x) - incepand cu 3200€ (acelasi site).

Editat de pierrotlefou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Z.Lucian a spus:

Fiecare intelege ce vrea.

Eu am spus ce era de spus.

Zi faina.

Bo$$, ne-ai sedus si ne-ai abandonat.
Misterul e mare, vrei sa ne doboare curiozitatea?

Editat de pierrotlefou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 2 ore, caracterincompatibil a spus:

a fost dauna totala

Daună totală. Pentru un neinițiat, sună ca și cum ar fi căzut de pe bloc. 

Poate fi și grav, dar daună poate fi și din cauza unor plastice rupte. La LT am avut daună totală din cauza ansamblului coburi plus topcase sparți / deplasați. 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu mentionezi in anunt ca motocicleta a fost lovita este lipsa de seriozitate, nu iau partea nimanui si nici nu atac pe nimeni dar in vremurile astea cand minciuna si hotia este pe toate drumurile trebuie sa mentionezi aceste lucruri daca ai pretentia ca esti serios.

15 minutes ago, l.u.v said:

Daună totală. Pentru un neinițiat, sună ca și cum ar fi căzut de pe bloc. 

Poate fi și grav, dar daună poate fi și din cauza unor plastice rupte. La LT am avut daună totală din cauza ansamblului coburi plus topcase sparți / deplasați. 

 

Asigurarile considera dauna totala orice vehicul al carei reparatii costa cat valoarea de catalog a vehiculului la momentul accidentului. Daca plasticele tale de la LT valorau cat LT-ul ca second hand a fost catalogat ca dauna totala, iti da banii si inchid dosarul linistiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 52 minute, GoodKat a spus:

 

Era bine de specificat amananuntul acesta in anunt, poze inainte si dupa.

 

Daca ma duc sa cumpar o moto si la fata locului omul imi zice "a...pai a fost lovita si reparata" iar in anunt nu apare amanuntul asta, fac cale intoarsa. De ce? Ca nu a existat sinceritatea de la inceput.

Da măi, dar câți se prind de asta?..poate nici "nu e cazul" să menționeze 😂

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati sarit repede pe initiator... Problema era ca vanzatorul nu pomenea nimic de cazatura, din ce am inteles. Nu pare dauna totala dar nici de omis nu e cazul. Sa-l vad eu p-ala de pe aici care da 4700 de coco si nu-i pasa de istoricul mobrei real. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este o motocicleta, probabilitate mare sa fie cazuta/accidentata, numai naivii cred in basmele cu mobrele sh virgine.

Nu ma surprinde faptul ca nu a fost mentionat acest aspect in anunt,chiar deloc.

 

Editat de Ice-D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...