Sari la conținut

ET și tip janta?


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

  • Admin
1 oră în urmă, ilie.ardeias a spus:

Nu sunt chiar ciuri buri baietii care au facut rotile astea

Nu sunt deloc, e artă, chiar dacă nu pare. 

Acum 41 minute, Metal Heart a spus:

Chiar a trebuit topic deschis pt asa ceva?

Ai vreun alt subiect și ți-am luat-o înainte? E loc pentru toată lumea, condiția este să ai ceva de zis. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă te-ai fi uitat la video ai fi avut și răspunsul:

1 oră în urmă, ilie.ardeias a spus:

se pare ca au ET mic (maxim 20)

Screenshot_20200415_002638_com.android.chrome.thumb.jpg.d7645085054929f7df39112809fed8d3.jpg

Cred că pe e39 ar arăta belea, dau un iz de remat ciuning! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

11 hours ago, john17 said:

Dacă te-ai fi uitat la video ai fi avut și răspunsul:

Screenshot_20200415_002638_com.android.chrome.thumb.jpg.d7645085054929f7df39112809fed8d3.jpg

Cred că pe e39 ar arăta belea, dau un iz de remat ciuning! :lol:

 

Stiam de filmuletul asta de vreo 2 luni si l-am vazut pe fast forward. In mod normal pe e36 stock nu poti pune et12..abia intra jantele de e34/e39 cu et20.

Intr-adevar..pe e39 ar arata interesant :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum dacă e să vb cheștii tehnice contează și lățimea, nu doar ET, că una e ET20 la o jantă de 6' și alta la 8' care va ieși 1' în afară din diferența de lățime. 

Dar eu tot zic: cazanul lui luv ar arăta betooon cu niște jante din pc! 🤭

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

55 minutes ago, john17 said:

Acum dacă e să vb cheștii tehnice contează și lățimea, nu doar ET, că una e ET20 la o jantă de 6' și alta la 8' care va ieși 1' în afară din diferența de lățime. 

Dar eu tot zic: cazanul lui luv ar arăta betooon cu niște jante din pc! 🤭

 

l.u.v are cumva e39? 

Pe e39.ro este cineva cu acelasi id 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain :) 

Inteleg ca ar fi frumos sa iti urez 'vanzare buna'

Am studiat anuntul, fiind una din foarte putinele e39 benzinare ce mi-au fost pe lista..dar am zis sa incerc si altceva.

Ne stim de pe e39.ro  Acum vreo 2 sau 3 ani am corespondat prin ceva colete parca, nu imi amintesc exact ce piese anume. Eu am vandut masina (e39) cu gandul ca nu ma mai intorc prea curand in tara..dar intre timp s-au schimbat planurile.

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Salutare! 

 

Ca sa nu mai fac alt topic intreb si eu aici, pare sa aiba ceva legatura cu subiectul: vi se pare ca e trecut gresit in CIV, ca vad diametre diferite, sau e posibil sa ai un cauciuc de 17 pe janta de 16? Caut sa-mi iau cauciucuri de iarna si nu sunt chiar lamurit.

 

Astea de vara pe care le am montate acum:

mGfUG62.jpg

 

La mentiuni le am trecute pe cele de iarna:

aT5JMzq.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, joby_toss a spus:

Salutare! 

 

Ca sa nu mai fac alt topic intreb si eu aici, pare sa aiba ceva legatura cu subiectul: vi se pare ca e trecut gresit in CIV, ca vad diametre diferite, sau e posibil sa ai un cauciuc de 17 pe janta de 16? Caut sa-mi iau cauciucuri de iarna si nu sunt chiar lamurit.

 

Astea de vara pe care le am montate acum:

mGfUG62.jpg

 

La mentiuni le am trecute pe cele de iarna:

aT5JMzq.jpg

Este o 9 mostră de competență a instituției numită rar. Merită să le duci niște jante 7Jx16 pe care să-i pui să monteze anvelopele pe 17 (și să le dai drumu' pe stradă după)! 

De fapt, după ce m-am uitat mai bine, nu au greșit! E o listă de anvelope și jante care se pot monta legal pe mașină, diferite de cele din rubrica principală (unde nu știu să scrie de jante), respectiv 215/70R17 sau 205/60R16 pe jante de 6.5 sau 7 țoli lățime. Hai că nu mai sunt așa prostani, doar ordinea în care le-au trecut creează confuzie. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...