Sari la conținut

IPhone SE2 sau altceva


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 199
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 16 minute, Flower-Power a spus:

De pe 16 apr pana pe 30 înca nu și-a luat OP telefon..suntem măcar la jumatea drumului? 😂

inca n-am ajuns la cum se asorteaza cu portmoneul, mai e cale lunga deci :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, Flower-Power a spus:

De pe 16 apr pana pe 30 înca nu și-a luat OP telefon..suntem măcar la jumatea drumului? 😂

Nu e vina mea ca nu au pe stoc rosu. Comanda am dat, dar zaharelul e cu ducere...

Acum 5 minute, Adrian M. a spus:

inca n-am ajuns la cum se asorteaza cu portmoneul, mai e cale lunga deci :D

Sarpe batran!! Pun poza cu el si cu portofelul cand le voi avea :)

 

hai cu plimbarileeeeeeee!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, Kosh a spus:

Corect, insa nu se stie cum se va comporta iphone 8 peste 3-4 ani.
De aici probabil si "update-ul" la acest SE.

Sunt de parere ca „update-ul“ tine de strategia de piata inceputa cu 5C si continuata cu SE, nu de previziunile de compatibilitate cu versiuni viitoare de OS ale lui 8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, SuzukiRf600R a spus:

Nu e vina mea ca nu au pe stoc rosu. Comanda am dat, dar zaharelul e cu ducere...

 

Păi și normal că nu mai au, că de pe 16 s-au tot vândut..până te gândești tu..dacă la fel faci și cu însurătoarea, rămâi holtei. 

Apropo, ce naiba ai cu roșu..parcă și mașina ziceai că e roșie, portofelul ?! Lasă-mă să ghicesc ce mai ai tu roșu ..get over roșu, new in town is black.like always.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îl las,  doar că e superceeded roșu..atat de banal, de femeiesc ..dacă își uită telefonul pe masă la terasă nimeni nu o să îl strige să îi spună că și l-a uitat, că or să creadă că a fost al unei femei. 😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, Flower-Power a spus:

 doar că e superceeded roșu..atat de banal, de femeiesc ..dacă își uită telefonul pe masă la terasă nimeni nu o să îl strige să îi spună că și l-a uitat

Ce faci, fata, acum zici? Mi-ai stricat tot weekendul asta lung. Noroc ca nu am voie la terase.

Te las sa ghicesti ce mai am pe rosu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 28.04.2020 la 16:14, vladf a spus:

Procesorul ala e folosit pentru ca e mai ieftin decat sa produca altul, nu ca ar fi nevoie. Un telefon de 4.7 inch cu rezolutie 720p'ish n-are nevoie de performante deosebite, nimeni nu-l va folosi sa editeze video, sa filmeze cu 3 camere deodata, sa se joace, etc..  Il face oarecum mai futureproof desi utilizatorul mediu de SE va fi si e multumit in continuare si de prima varianta, dovada ca nu era nevoie de cel mai rapid procesor ci de cel mai eficient.

 

Intre P30 Pro si SE2 avand in vedere ca au acelasi pret as alege P30 daca:

- ma intereseaza camerele tele si ultra-wide

- ma intereseaza un display mare

- ma intereseaza functii "avansate", customizare, rom/soft custom, etc...

 

SE2 daca:

- imi doresc un telefon mic

- imi ajunge o camera cu obiectiv standard (nu, nu e aceeasi cu cea de pe iPhone 11)

- nu ma intereseaza grozav gadget-urile si am de gand sa il tin 3-5 ani

Nu stiu de unde atata hate. In sfarsit isi permit si posesorii de Android, un iPhone nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, vladf a spus:

 

 

 

 

Iphone SE nu are cel mai puternic procesor mobil, din primele teste e chiar mai lent decat A13 de pe iPhone 11, e mai slab decat SD865 si aproximativ egal cu Exynos 990 si SD855+.

 

 

 

Nu stiu la ce teste te uiti tu dar A13 este cu 50% mai rapid single core si 15% multi core decat 865. Decat exynos nici nu nu se pune problema, sunt procesoare A12 mai rapide decat Exynos 990.

 

https://browser.geekbench.com/android-benchmarks

Editat de thesaw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, JCDenton a spus:

Nu stiu de unde atata hate. In sfarsit isi permit si posesorii de Android, un iPhone nou.

 

Nu e vorba de hate, ti-am pus "pe foaie" specificatiile iar raspunsul tau a fost asta? Sper ca te-ai batut pe umar dupa ce ti-ai luat iPhone, te-ai ajuns.

 

Acum 2 ore, thesaw a spus:

Nu stiu la ce teste te uiti tu dar A13 este cu 50% mai rapid single core si 15% multi core decat 865. Decat exynos nici nu nu se pune problema, sunt procesoare A12 mai rapide decat Exynos 990.

 

AnTuTu8-865-A13-855-1340x754.jpg

STGX2-CPU-865-A13-855-1340x754.jpg

 

image.thumb.png.ab03ec5bdf4fc191436c87e5fd629163.png 

 

image.thumb.png.c7525f11d16b327312563045cbd4fb7b.png

 

In cazul SE2 e irelevant daca ar avea cel mai bun procesor sau nu,  nu pentru asta e facut si ca sa nu se inteleaga gresit, asta am si recomandat din start :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

testle astea sunt poezie pura. nu au nicio utilitate ( doar pentru jocuri..ceea ce nu i cazul ca nu mai avem 14 ani ).

puse in paralel un note 4 din 2014 cu rom "bricolat" si un note 9 ,. in afara de dimensiuni,totul merge identic  ( ex - navigatie, whatsapp, browse, muzica, email, youtube, poze etc).

ba chiar am si baterie "removabila".

ceva snapdragon 835 vs..nici nu stiu ce are note 4. cred ca un exynos.

nu e mirare - ce sa spuna marketingul daca nu au nimi nou- : cifre si atat.

 

nu mai zic - din ce vad pe aici ca au postat colegii, iphonul asta SE costa de plangi , de banii aia iti ies un note 10 +. samsung. alta clasa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, Starcream a spus:

Hai bre, ca atunci cand compari apple cu altceva, specificatiile astea sunt....degeaba, doar sweet information 4 geeks

Uite,  12GB ram mai mult, si 2-3 sute de dolari in plus, si...ce? 

 

Am transpirat tot.

Mai incitant decat o cursa gp.

 

Daca face tel meu testu ala cred ca adorm pana la sfarsit, ca la un film prost.

Si ma trezeste detectorul de fum.

 

 

Dar la urma urmei - cui ii pasa?

 

Ce am pe inima si tre sa dau afara:

E penibil cum samsung (tel oficial pt lucratori zilieri pe santier, sorry) cu specificatii mult mai "strong" reuseste sa se distanteze putin. Trist.

Si da, urasc samsung, urasc merisorul muscat.

 

Putem s-o dam in conotatii biblice ca reprezinta pacatul , fiind marul muscat de eva, dar o iau pe aratura grav. 😁

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, vladf a spus:

Diferenta de pret intre SE2 si P30 Pro dual sim e 100 lei, nu 100 euro, 2399lei - 2499lei.

 

- SE2 are display 4.7" LCD 720p 65% STB ratio, P30 Pro are 6.5" OLED 1080p si 88% STB ratio.

- SE2 vine cu 64GB, P30 Pro cu 128GB + card nanoSD

- SE2 are o camera wide (camera de pe iPhone 8 nu de pe iPhone 11 deci n-are nici night mode), P30 Pro are 3 camere, wide, ultra-wide si tele.

- SE2 are senzorul de amprenta in marginea aia groteasca, P30 Pro are in display, margini minime.

- SE2 are baterie de 1800mah, P30 Pro are baterie de 4200mah.

- SE2 vine cu incarcator de 5W, P30 Pro cu incarcator de 40W, SE2 se incarca in 150 minute (doua ore jumate), P30 in 60 minute (o ora).

- SE2 are wireless charging, P30 Pro are wireless si reverse wireless charging.

 

- SE2 va avea suport software mult mai indelungat, P30 maxim 2 ani.

- SE2 are procesor cu aproximativ 20% mai rapid decat P30 Pro.

 

1 oră în urmă, Starcream a spus:

Hai bre, ca atunci cand compari apple cu altceva, specificatiile astea sunt....degeaba, doar sweet information 4 geeks

Uite,  12GB ram mai mult, si 2-3 sute de dolari in plus, si...ce?

 

Poate ca m-am exprimat gresit cand am spus specificatii cand eu de fapt vorbeam despre spatiu de stocare, numar de camere, display si alte hardware-uri care vin in plus si nu pot fi compensate prin software mai bun. 

 

Iar comparatia S20 - iPhone 11 nu e nici pe aproape asemanatoare cu P30 Pro - SE2, aici e vorba de flagship vs mid-range si ai o lista de diferente reale in quote.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine postati ce uoalpeiparuri cool mai aveti, ceva aplicatii noi, ce dracii mai jucati. Topicurile fara poze-s plictisitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, adidas a spus:

Mai bine postati ce uoalpeiparuri cool mai aveti, ceva aplicatii noi, ce dracii mai jucati. Topicurile fara poze-s plictisitoare.

Ce zici tu e topic de fun, dă-mi un link.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...