Sari la conținut

Pareri Motocard


Jhin
 Share

Postări Recomandate

Salut . As  vrea sa imi achizitionez o viziera de pe site-ul Motocard deoarece au preturi destul de avantajoase . Intrebarea mea este : A mai comandat cineva ? Ati intampinat vreo  problema ? Multumesc anticipat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Sunt foarte seriosi . Poti comanda fara griji . Si curierii lucreaza normal pe Germania ...doar cei de pe tara pot face treaba sa intarzie putin .

Bafta!

 

Shit ! Aia trimit din Spania ...dar totul este ok. 

Eu am facut 5 comenzi luna asta , de pe Andora/Spania si am primit la toate notificare ca mi le-au pus la posta deja.

 

Incearca si pe Martimotos , pentru ca inca mai au reducere de 21 % din tot ce este pe site.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru informatii . Eu sunt din Romania  si am vazut ca plata se face in avans cu cardul si nu as vrea sa arunc 300 de lei pe ceva ce nu o sa primesc niciodata\ primesc stricat sau mai stiu eu . 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Mda, este mai avantajos plata prin paypal.

De la Motocard si  Martimotos am comandat foarte multe echipamente  si nu am avut nici cea mai mica problema.

 

Probleme am avut doar cu FcMoto...si acolo a fost vorba dor de multa pierdere de timp , nu si pierderi financiare.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Screenshot_20200421-131512_Chrome.thumb.jpg.7f519d6a119645c0dec441f313fd1b53.jpg

Asta este comanda mea. Mi au parut de nota 10. Zilele trecute am mai facut o comanda pentru manusi de la ei. Astept sa mi soseasca luna asta.

Preturile avantajoase, fara taxe suplimentare, transport exagerat sau mai stiu eu ce. Curieratul perfect (prin ups, daca nu ma înșel).

Editat de Cristian C.
.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, Cristian C. a spus:

Screenshot_20200421-131512_Chrome.thumb.jpg.7f519d6a119645c0dec441f313fd1b53.jpg

Asta este comanda mea. Mi au parut de nota 10. Zilele trecute am mai facut o comanda pentru manusi de la ei. Astept sa mi soseasca luna asta.

Preturile avantajoase, fara taxe suplimentare, transport exagerat sau mai stiu eu ce. Curieratul perfect (prin ups, daca nu ma înșel).

Salut ! Ai platit cu cardul ? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu mi-am comandat o geaca de vara de la ei in ianuarie si a fost foarte ok.

 

Aiurea un pic a fost a dupa comanda a intervenit pandemia si au bagat o reducere de 15 sau 20% ..... oricum la 100 si un pic de euro nu am plans dupa discount, daca era insa o geaca 4 seasons era un pic altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Jhin a spus:

Salut ! Ai platit cu cardul ? 

Categoric! De unde teama asta sa fugiti de plata cu cardul? Va fura cineva banii? Va e frica ca nu i mai recuperați? Am platit cu cardul inclusiv de ebay sau alte site uri din astea, sume >100€ fara sa intampin vreo problemă. In 2020 e ceva normal plata cu cardul in majoritatea situatiilor. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, vis-a-vis a spus:

Cred că e teama de a plăti în avans și nu ramburs ca la noi...

Exact . Sa inteleg ca nici pe Marti Motos si nici pe Motocard nu o sa intampin vreo problema la plata cu cardul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm si eu ca sunt seriosi. Am comandat 2 casti + 2 viziere extra si a fost totul ok. Chiar am avut o nelamurire cu privire la una din casti si mi-au raspuns foarte repede la mail.

Urmeaza sa comand si eu din nou cat de curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Extrem de neserioși, comanda plătită în 26.04( termen de livrare 22 zile lucrătoare), la începutul lui Iunie îi întreb de ce nu apare, mă anunță că nu o au pe stoc , și doar in August ca zilele astea să-mi trimită mail , că doar in Octombrie, am cerut bani înapoi. ( încep să cred că cei mai serioși sunt chineji )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 hours ago, danm said:

Extrem de neserioși, comanda plătită în 26.04( termen de livrare 22 zile lucrătoare), la începutul lui Iunie îi întreb de ce nu apare, mă anunță că nu o au pe stoc , și doar in August ca zilele astea să-mi trimită mail , că doar in Octombrie, am cerut bani înapoi. ( încep să cred că cei mai serioși sunt chineji )

 

Nu prea văd de ce sunt ei neserioși aici. Depind de furnizor.

Am comandat de mai multe ori de la ei, foarte mulțumit de prețuri, produse și servicii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu n-am avut probleme, comand in general de pe motocard.com si 24mx.eu(xlmoto.eu). Ambele plata cu card si livrare rapida. Am comandat de la ei casca, side-cases, echipamente complete, piese si accesorii. Intotdeauna daca scria ca produsul e pe stoc, livrarea dura in jur de 7-10 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Motocard sunt Louis-ul Spaniei. 

Au magazin fizic, f mare, în Madrid, pe 3 etaje. 

La comenzi mai mari, eu ma mai orientez spre xlmoto, care, în general, au preturi sensibil mai mici.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi am luat eu un nolan n87 plus la 800lei de la ei cu transport gratis de la ei, fara probleme. Acum 1 luna. In schimb aveti grija ca livreaza ups acum am avut noroc si m au sunat, dar cand am luat altceva djn alta parte am aflat ca jegosii astia de la curier nu sunt obligati sa te sune pt ca nu au telefoane de serviciu. Vin direct la adresa si daca  ati uitat sa treceti interfon sau ceva, pleaca si zic ca nu ati fost acasa. Nu primiti notificare nici ca livreaza in ziua respectiva. Mie mi au zis la telefon sa stau sa ma uit pe geam toata ziua dupa el pt ca nu trecusem interfonul, iar curierul a iesit deja in cursa si o sa primeasca update dupa 24 ore. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Pai motocard sunt nr1 tocmai pt  ca au inclus in pret livrare prin UPS, incontestabil cel mai bun curier.

Iti trimit si notificari prin email , te si suna ...si daca te-a ratat iti spune la tel unde este ca sa poti sa-l prinzi din urma .

 

Cel mai catastrofal curier de la noi este Cargus sau Urgent Curier...adica ala standard de la FCMoto. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Este un magazin de tot cct. Am făcut comanda, am platit, peste 2000 euro, au  tras banii de pe card, iar după 14 zile îmi trimit e mail că nu au produsele pe stoc. Îmi returnează banii după alte 25 de zile. 

Bineînțeles la alt curs lei/ euro. Pe lîngă pierderea din comanda am suportat și schimbul valutar , cca 73 euro .

Incercati și voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 24 minute, Roman relu a spus:

Este un magazin de tot cct. Am făcut comanda, am platit, peste 2000 euro, au  tras banii de pe card, iar după 14 zile îmi trimit e mail că nu au produsele pe stoc. Îmi returnează banii după alte 25 de zile. 

Bineînțeles la alt curs lei/ euro. Pe lîngă pierderea din comanda am suportat și schimbul valutar , cca 73 euro .

Incercati și voi.

Salut. Dacă tu ai avut parte de o neplăcere, asta nu înseamnă ca e de (cuvant urat) la general. Eu personal nu am avut nici o neplăcere creeata de ani de zile. 

Îmi pare rau pentru neplacerea avuta, asta e, îți versi aici frustrarea, poate te ajută.

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...