Sari la conținut

Problema motor ktm 250!


Postări Recomandate

Salutare. Am un ktm 250 exc-f din 2009 si nu mai sta la relanti. Trebuie facute setarile la carburator si jiglere pentru vara din cate am inteles. Fostul proprietar mi-a zis ca nu trebuie alte jiglere, de vara, trebuie doar setate astea pentru aer cald. L-am dus la un mecanic, a desfacut carburatoru, a umblat pe la jiglere si tot nu i-a dat de cap. Daca stie cineva sa imi dea un sfat, mi-ar fi de mare ajutor. Aprinderea e buna, proneste imediat la pedala, pistonul si cilindrul verificate, distributia buna. Daca nu accelerezi din manșon moare, nu sta la relanti! Multumesc mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, la mine cel putin nu trebuie schimbate jiglerele, nu stiu cum este la alte motociclete. Acum merge foarte bine, sta la relanti, trage bine. Am 2 jiglere care au fost reglate! Daca as sti v-as pune mai multe, poate se mai gaseste cineva in situatia mea. Motorul meu este in 4t, la cele in 2 timpi stiam ca se schimba. Am prieteni care au 2t si au 2 seturi de jiglere, unul pentru iarna, unul pentru vara! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...