Sari la conținut

Seawolves Bike Fest 2020


Silviu1977
 Share

Postări Recomandate

Eu am prins, dar recunosc ca nu stateam peste noapte. Oricum, inceputurile romantice ale motociclismului in Ro au fost frumoase.

Imi aduc aminte ca in unii ani i-a plouat infernal prin corturile alea si era totusi frig la Breaza :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Chiar acum, the mentalist a spus:

Eu am prins, dar recunosc ca nu stateam peste noapte. Oricum, inceputurile romantice ale motociclismului in Ro au fost frumoase.

Imi aduc aminte ca in unii ani i-a plouat infernal prin corturile alea si era totusi frig la Breaza :)

oho... si ce ploi :)   dar era asa de cald....  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai plăcut a fost la Roata de Foc in 2017, Măgureni, Prahova. Întrunire în pădure, fără cazare fancy, fără semnal GSM, cu muzică bună, mâncare și băutură la prețuri de bun simț, lume civilizată (cu o excepție). S-a văzut că organizatorii nu au urmărit profitul (cum e la modă acum), ci socializarea și distracția. Au cântat Magica și alte trupe (îmi scapă acum). Deci nu panarame.

Acum musai trebuie hoteluri de 3-4-5 stele, cu cortul este câh?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, Lucian_M a spus:

Cel mai plăcut a fost la Roata de Foc in 2017, Măgureni, Prahova. Întrunire în pădure, fără cazare fancy, fără semnal GSM, cu muzică bună, mâncare și băutură la prețuri de bun simț, lume civilizată (cu o excepție). S-a văzut că organizatorii nu au urmărit profitul (cum e la modă acum), ci socializarea și distracția. Au cântat Magica și alte trupe (îmi scapă acum). Deci nu panarame.

Acum musai trebuie hoteluri de 3-4-5 stele, cu cortul este câh?!

cam asa era in 2007 la Breaza ;) cam cu 10 ani inainte 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost prima întrunire la care am stat tot weekendul. Două motoare, două cupluri, două corturi. Am ales ce zonă am vrut, pădurea lângă noi, la 10 metri, dușul în partea cealaltă, scena la vreo 50 metri.

La Suceava nu mai merg cu cortul, mi s-a luat, gălăgie infernală noaptea de la niste copchii bețivi și de la clubul de lângă, îmi vibra salteaua. Dopuri în urechi și tot nu am putut dormi. Nu-s pretențios, dar aș dori să pot dormi măcar 3-4 ore noaptea. Cu distoteca lângă tine, nicio șansă.

În natură, loc izolat, cazare la cort, în ordinea sosirii, fără scheme și figuri, mie așa îmi place. Ăia s-au putut descurca fără să ceară bani la intrare, am rămas surprins.

Eu am o vorbă: la pomul lăudat să nu de duci cu sacul. E posibil să ți-o furi. Sau să fii furat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 12 ore, Taz Asg a spus:

bai...  voi ati prins 'campenestile de la breaza' facute de Stefan...?? 

 Am ajuns și eu odată. Din ce îmi amintesc, taică-său era parca ceva vice primar sau așa ceva pe acolo. Oricum, erau întâlniri deschise și plăcute, erau putini motocicliști în anii ăia, îmi amintesc că prin 2004 a început moda cu motoarele. 

În fiecare miercuri erau peste 100 mobre la Arc, acum se mai adună 3 veterani romantici. 

Acum 12 ore, Starcream a spus:

Ei bine, in 2020 vine gândacul, guvernul oprește orice adunare, așa ca fratii motocicliști știu doar un lucru: banii înapoi sau viața (sau insolvența, mă rog)

Cine știe cu ce se mănâncă turismul și are și 2 grame de creier stă liniștit, știe că se rezolva cu răbdare. 

Însă Dorel, între 2 învârtituri de manivelă, vrea să răstoarne împărăția. 

Că și el e om, și netul este liber pentru flăcăi odihniți. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Taz Asg a spus:

bai...  voi ati prins 'campenestile de la breaza' facute de Stefan...?? 

 

  intreb pentru un prieten  :)   

Valeeeu, da... Ce vremuri. Sus pe deal, vant, ploaie, lume faina...3 zile nu inchideam ochii mai mult de 3 ore adunat si tot mi se parea ca e prea mult somn. Oamenii ca Stefan eu dispărut de mult sin organizarile de evenimente. Mi-aduc aminte ca nimerisem cu el in casuta la prima adunare a Horneristilor si a fost o adevarata placere să-l cunosc. Ca mai apoi sa ne vedem la Breaza la adunare... Alea erau vremuri frumoase! Cum trec anii... 

1 oră în urmă, l.u.v a spus:

 Din ce îmi amintesc, taică-său era parca ceva vice primar sau așa ceva pe acolo.

Nea Primar era tatal lui Stefan. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In situatia actuala oricare dintre partile dintr-un contract poate invoca forta majora, atata timp cat pandemia i-a afectat capacitatea de a onora contractul respectiv. Pentru unii s-au dat si legi deja, pentru altii urmeaza. De exemplu organizatorii de concerte anulate au primit o lege care zice ca pot da vouchere valabile pana in septembrie 2021, iar banii pe bilete ti-i dau cash doar cand expira voucherul, peste un an si 4 luni. De exemplu biletul meu la Slipknot a fost 400 lei insa multi au cumparat de la 2 bilete in sus.

 

Pe de alta parte, organizatorii ar putea sa aiba mai mult tact. Un mesaj care spune "asteptam o ordonanta in baza careia putem refuza legal sa va dam banii inapoi" este o nesimtire crunta. Un mesaj mai din inima, de genul "viata e grea, a venit pandemia, banii au fost deja cheltuiti pentru aprovizionare in vederea evenimentului, etc" ar fi avut alt impact.

Dar afaceristul roman e nesimtit de felul lui, si are cu atat mai mult tupeu cu cat are monopol pe ceva. Sa fim seriosi, cati vor alege sa nu mai mearga la Seawolves exclusiv din acest motiv? Sau macar sa se cazeze in alta parte decat la Phoenicia? Sau crede cineva ca astia care aveam bilete la concerte vom refuza sa mai mergem daca se reprogrameaza? Bineinteles ca nu, iar organizatorul roman stie asta si i se rupe lui ca e clientul mai mult sau mai putin suparat pe el.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, john17 a spus:

Eu cred c-au avut noroc Seawolves și phoenicia că nu le-a dat avans madame cârlan, ...

 

🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam despre asta e vorba, despre ce zice felcerul! 

Iar dacă ar fi mai mulți Dorei odihniți care, între 2 manivele, ar mai da câte o mwie în loc să ia poziția ghiocelului având mereu pregătit tubul de vaselină, lucrurile ar merge mai bine! 

În ceea ce mă privește am ales încă din dimineața zilei de duminică a ediției 2019 să mă cazez în altă parte! Dacă voi mai "servi" Seawolves Bike Fest în 2021 (dacă va mai exista) nu m-am hotărât încă, oricum mi-a plăcut mai mult în Camping S decât cel din phoenicia. Din principiu nu mai ling unde am scuipat, chiar dacă am de pierdut sau o limbuță bine plasată mi-ar servi interesele. Îi las pe corporatiștii extenuați să o facă, oricum se pricep mai bine! 😈

Altfel da, îmi place și întâlnirea organizată de Roata de Foc, și altele, chiar dacă nu am vestuță și nici cine știe ce mulți cunoscuți între cei care participă la astfel de evenimente. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, george05 a spus:

Valeeeu, da... Ce vremuri. Sus pe deal, vant, ploaie, lume faina...3 zile nu inchideam ochii mai mult de 3 ore adunat si tot mi se parea ca e prea mult somn. Oamenii ca Stefan eu dispărut de mult sin organizarile de evenimente. Mi-aduc aminte ca nimerisem cu el in casuta la prima adunare a Horneristilor si a fost o adevarata placere să-l cunosc. Ca mai apoi sa ne vedem la Breaza la adunare... Alea erau vremuri frumoase! Cum trec anii... 

dap :) muzichie la mp3  berici si pastrame....apa cu masina de pompieri....  nu era nimeni nemultumit....ba din contra 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU sunt curios cat a fost avansul, ca n-am inteles. Si cat era de fapt cazarea, pe noapte?

Oricum, tot ce tine de turism, horeca, servicii, este in craci. Bilete de avion anulate sau nu, reprogramate, vaucere, reprogramari cu alte costuri, tot asa. Pentru ca banii s-au rulat, si acum, de unde sa-i scoata?

Ce ar fi putut insa sa faca organizatorii, sa discute si sa prezinte transparent situatia, impreuna cu partenerul ce asigura cazarea.

Acum 18 minute, Cavaleru a spus:

numai baicari tru p-aici

 

invidiosule, ti-e ciuda ca n-ai vestuta? iti luam una? :))

Editat de Adrian M.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricand as mai incerca.. sa revin cu cortul la Club S (editia2018), si nicicând la Phoenicia. 

Din toate motivele binecunoscute ale 2019. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, Starcream a spus:

Mie mi s-a părut destul de transparent mesajul lor, lipsit de tactici de îmbrobodire: pana nu ne spun autoritățile ce sa facem, nu facem nimic.

pai de la mesajul ala de acum 1 luna, nimic. Au zis ca vor gasi o solutie, impreuna cu partenerul, functie de ordonante si decrete/decizii luate de guvern. Treaba i cam clara acum. Poate vor veni cu o actualizare a informatiei. Desi pe pagina lor, lumea le-a comentat la postare-pus intrebari, la care nu exista nici marcar un raspuns oficial. 

intre timp am gasit si preturile, 70 euro camera dubla. De avans, eu nu gasesc informatie oficiala, cat a fost. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, john17 a spus:

Avans 100%, s-a achitat integral cazarea. 

:)))))))))))))))))))))))))))))

ceva frumos. ca la...., banii inainte. 

mda. Si acum nu vor sa i returneze. Cred si eu :))))

la un calcul simplu, daca s-au rezervat 200 camere x70 euro =14.000 euro incasati, ce momentan sunt blocati. nasol. Bine, erau si de 100 si 150 euro, 3 locuri, sau apartament. cine stie. Oricum, banii luati, acum distractie.

Editat de Adrian M.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, Adrian M. a spus:

:)))))))))))))))))))))))))))))

ceva frumos. ca la...., banii inainte. 

mda. Si acum nu vor sa i returneze. Cred si eu :))))

la un calcul simplu, daca s-au rezervat 200 camere x70 euro =14.000 euro incasati, ce momentan sunt blocati. nasol. Bine, erau si de 100 si 150 euro, 3 locuri, sau apartament. cine stie. Oricum, banii luati, acum distractie.

Si mai ai de facut inca o înmulțire :

 x nr de zile 😉

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...