Sari la conținut

Seawolves Bike Fest 2020


Silviu1977
 Share

Postări Recomandate

Acum 27 minute, john17 a spus:

Mai există depozite bancare cu dobândă atractivă pe 30-60-90-etc. zile? 😈

sau titluri  emise de stat? :))

Editat de Adrian M.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Peste tot in lume se practica treaba cu voucherul.Nu da mai nimeni banii inapoi.

Oricum,daca se urmeaza trendul.urmatoarea intrunire va fi la Burj Khalifa.Cu rezervare la etajele 161-163.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, adiy32 a spus:

Peste tot in lume se practica treaba cu voucherul.Nu da mai nimeni banii inapoi.

Oricum,daca se urmeaza trendul.urmatoarea intrunire va fi la Burj Khalifa.Cu rezervare la etajele 161-163.

 

 Da , si is valabile voucherele 2020 de la Phonicia , diferenta o platesc organizatorii sa nu supere baicarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Organizatorii evenimentului nu ne ofera nicio solutie convenabila?

Nu vrem sa se pastreze avansul pana la editia viitoare, nu mai vreau sa particip la aceasta intrunire.

Daca banii nu se pot returna, vrem sa putem merge in acea perioada la Phoenicia, am platit camera. Nu mi se pare normala cererea celor de la hotel sa platim 40 euro suplimentar.

Asteptam o rezolvare din partea clubului, sa rezolve aceste probleme daca au pretentia sa mai aiba participanti si in alti ani, o rezolvare convenabila si pentru noi, cotizantii.

P.S. Propunerea lui Sinner este realizabila, chiar daca se intampla ca anul acesta clubul sa nu aiba profit. Cum si noi am pierdut, pot organiza cu maxim 500 participanti , in acest fel sa-si castige respectul bikerilor.

In alta ordine de idei, in conditiile in care legea permite ca aceasta intrunire sa aiba loc, cu un numar limitat de participanti, consider ca utilizatorii acestui site au fost inselati. Organizatorii nu au facut niciun efort pentru rezolvarea problemei , in aceste conditii am rugamintea pentru moderatori sa-i excluda din randul nostru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pe factura din 2019 aveam trecut doar "servicii cazare din data in data" și undeva în colț "grup bike". Deci în nici un caz nu le-aș fi dat vreun sfanț în plus ca să mă cazez fix în perioada plătită! :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum a mai ramas cu rezervarile la aceasta intruire ? Ne mai da banii inapoi sau nu ? Cica la anu, dar cum sunt legile astea in Romania, o sa stam numai in pandemie, deci... 

 

Editat de KoKolau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

După un an în care nu m-au băgat în seamă, azi mă pomenesc cu mail de la phoenicia :puke:Comunicare comercială nesolicitată cum s-ar numi el, mailul. Instant fac fw pe adresa lor de contact cerând să înceteze și să-mi șteargă datele (pe care le au de anul trecut, mi-au trimis rezervare, proformă, factură, confirmare etc.). Vine mail înapoi, am crezut că autoreply dar nu, o tanti îmi scrie că dacă primesc înseamnă că mi-am dat acordul și să dau eu "dezabonare". I-am răspuns obraznic că eu nu mă dezabonez de la ceva la care nu m-am abonat, să-mi arate acordul meu dacă susține că l-aș fi dat (sunt atent cu chestiile astea) și că îi reclam dacă nu încetează.

Niște scursuri din toate pdv. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acest topic se poate inchide, am rezolvat singur problema.

Multumiri organizatorilor  pentru zero implicare, cu aceasta ocazie stiu ce am de facut la urmatoarele evenimente .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 minutes ago, Lucian_M said:

Au rezolvat toți cei cu rezervările?

:))))) cat optimism.

Au mai fost situatii pe forum cand initiatorul unui astfel de topic a primit ce a vrut si a dispărut in ceata. Poate nu e cazul aici... dar nici nu avem date de la initiator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri pe 12 Iunie m-am prezentat la hotel si am insistat sa fiu cazat, conform facturii achitate, fara sa accept solutiile propuse de amanare pana la anul sau sa vin in alta perioada cu o diferenta de bani. Dupa nenumarate incercari ale angajatilor a aparut directorul locatiei imbracat in trening si mi-a aruncat in scarba banii pe masa, de parca erau banii lui. A insistat sa-mi comunice ca sunt trecut pe lista neagra a lantului hotelier si rahaturi de genul, de parca eu m-as ruga cu banii mei sa ma cazeze in rahatul lor de complex.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 cu 1 fac 2. Mie întrunirea asta organizată de Seawolves mi-a plăcut. Mai mult când s-a ținut la Camping S și mai puțin la phoenicia :puke:

Dacă se va mai ține la anul/vreodată aș merge, dar, la fel cum intenționam pt 2020, nu mă voi caza la phoenicia și vă propun să facem toți la fel. Acum că, dacă se va ține tot la ei, vor încasa oricum niște bani de la noi, direct sau indirect, asta e, dar măcar nu le cumpărăm serviciile de cazare. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 hours ago, Silviu1977 said:

Vineri pe 12 Iunie m-am prezentat la hotel si am insistat sa fiu cazat, conform facturii achitate

Imi pare rau pentru ce am scris mai sus. Mai mult, cred ca tocmai ai devenit eroul meu. Dau o bere sau mai multe cand vrei tu, in Bucuresti :)

Sunt curios, macar ai sunat inainte ca sa te asiguri ca au hotelul plin sau ai mers acolo pur si simplu? 

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers pur si simplu. Aveam unde sa stau, oricum imi luasem si concediu in acea perioada.

 

Acum 9 ore, robert23mg a spus:

Deci ai bluffat, poate îți dădea băiatul cazare :)))

Daca sa-mi cer drepturile se interpreteaza asa, ce sa zic....

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...