Sari la conținut

Seawolves Bike Fest 2020


Silviu1977
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 90
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

La 28.06.2020 la 10:25, Silviu1977 a spus:

Acest topic se poate inchide, am rezolvat singur problema.

Multumiri organizatorilor  pentru zero implicare, cu aceasta ocazie stiu ce am de facut la urmatoarele evenimente .

 

Cum ai rezolvat ? 

Acum 23 ore, Silviu1977 a spus:

Vineri pe 12 Iunie m-am prezentat la hotel si am insistat sa fiu cazat, conform facturii achitate, fara sa accept solutiile propuse de amanare pana la anul sau sa vin in alta perioada cu o diferenta de bani. Dupa nenumarate incercari ale angajatilor a aparut directorul locatiei imbracat in trening si mi-a aruncat in scarba banii pe masa, de parca erau banii lui. A insistat sa-mi comunice ca sunt trecut pe lista neagra a lantului hotelier si rahaturi de genul, de parca eu m-as ruga cu banii mei sa ma cazeze in rahatul lor de complex.

Trebuie neaprat sa ne prezentam la ei sa ne dea bani ? Eu tot trimit emailuri dar dejeaba ma tot amana ma inbarliga etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, KoKolau said:

 

Trebuie neaprat sa ne prezentam la ei sa ne dea bani ? 

Nu ai inteles. Trebuia sa te prezinti la ei in ziua pentru care aveai rezervarea (12 iunie parca). Si ai fi primit banii pe motiv ca nu aveau sa iti ofere camera pe care o rezervasei.

 

@Silviu1977 auzi, tu nu poti cere daune de vreun fel? La urma-urmei, tu te-ai dus sa te cazezi si oamenii vandusera camera ta. Nu mi se pare corect sa primesti banii inapoi si atat. Tu unde te-ai cazat? Cum ramane cu trauma de a afla ca nu ai unde dormi si poti ramane sa petreci noaptea pe banca in parc, ca un boschetar? ;)

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 29.06.2020 la 22:31, XaeL a spus:

Nu ai inteles. Trebuia sa te prezinti la ei in ziua pentru care aveai rezervarea (12 iunie parca). Si ai fi primit banii pe motiv ca nu aveau sa iti ofere camera pe care o rezervasei.

 

Si acum numai merge? Deci am pierdut cu toti banii ? Normal ar fi ca seawolves sa rezolve problema sa ne dea bani, dar vad ca ei se spala pe maini si sa dat la fund. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, KoKolau said:

Si acum numai merge? Deci am pierdut cu toti banii ? Normal ar fi ca seawolves sa rezolve problema sa ne dea bani, dar vad ca ei se spala pe maini si sa dat la fund. 

 

Nu, nu mai merge. Pt ca aveau obligația sa te cazeze pe 12 iunie. Nu te-ai prezentat pe 12? Nu ai anulat? Bucură-te ca îți dau și voucherul, pana una-alta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, XaeL a spus:

Nu, nu mai merge. Pt ca aveau obligația sa te cazeze pe 12 iunie. Nu te-ai prezentat pe 12? Nu ai anulat? Bucură-te ca îți dau și voucherul, pana una-alta.

O sa fie valabil pentru la anu din nefericire... Daca se termina pandemia care nu prea cred. Si chiar daca la anu o sa merg va fi ultima oara cand voi mai merge la asa eveniment. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
La 02.07.2020 la 23:09, XaeL a spus:

Nu, nu mai merge. Pt ca aveau obligația sa te cazeze pe 12 iunie. Nu te-ai prezentat pe 12? Nu ai anulat? Bucură-te ca îți dau și voucherul, pana una-alta.

A mers cu reclamarie la ANPC, mi-a trimis bani inapoi, cam tarziu dar... Trebuia facut reclamatia mai devreme, bine si acum decat deloc. La anu caut in alta parte cazare sau daca fac la ei si vor sa le dau bani cu 1-2 saptamani inainte, asta daca se mai tine evenimentul la ei sau vedem...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 52 minute, KoKolau a spus:

daca se mai tine evenimentul la ei

Fixed!

Pfff, e prima oara cand aud ca a rezolvat anpacaliciu' ceva! Stiu ca trebuia sa dovedesti ca te-ai adresat intai operatorului economic, abia dupa poti face sesizare la ei. Eu le-am facut la dataprotection pt spamul pe care mi-l livreaza pe adresa folosita pt rezervarea din 2019 dar n-am mari sperante.

Bine ca ai rezolvat! 👍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
La 20.08.2020 la 21:03, john17 a spus:

Fixed!

Pfff, e prima oara cand aud ca a rezolvat anpacaliciu' ceva! Stiu ca trebuia sa dovedesti ca te-ai adresat intai operatorului economic, abia dupa poti face sesizare la ei. Eu le-am facut la dataprotection pt spamul pe care mi-l livreaza pe adresa folosita pt rezervarea din 2019 dar n-am mari sperante.

Bine ca ai rezolvat! 👍

Eu am scris la ANPC ca m-am adresat la operatorului economic de multe ori prin email , dar fara rezultate, o fi verifical email-ul cine stie. Bravo la ANPC. Acum n ustiu daca sunt bagat la lista neagra sau nu. :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem toți, stai liniștit! :crack:

Sunt curios ce face dataprotection.ro, că i-am reclamat ca la carte, cu ip de unde vin mesajele și tot tacâmul, au trecut >30 de zile dar pfu-nicia îmi tot trimite spam în continuare și nici organul n-a raspuns - o fi în plin sejur la împricinați... 🤬

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 01.09.2020 la 1:41, john17 a spus:

Suntem toți, stai liniștit! :crack:

Sunt curios ce face dataprotection.ro, că i-am reclamat ca la carte, cu ip de unde vin mesajele și tot tacâmul, au trecut >30 de zile dar pfu-nicia îmi tot trimite spam în continuare și nici organul n-a raspuns - o fi în plin sejur la împricinați... 🤬

Si eu primeam inainte mesaje pe emil de la ei, dar am dat parca dezabonare sau nu stiu ce si nu mai primesc acum.  La cat m-am certat si vorbit cu ei pe email... nici in curte nu ma mai primesc :D  Poate la anu intruirea o sa faca la ei din obligatie ca multi nu au cerut banii, dar in 2022 nu cred ca se mai tine la ei intruirea, nu e vina noastra, e a lor, de ce nu rambuseaza banii daca nu a mai tinut evenimentul , nu a fost vina noastra... ;) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a șoptit o păsărITă că dând click pe dezabonare robotul care trimite are confirmarea că adresa e validă și va fi bombardată de spam de la alții. O fi așa sau nu eu nu mă dezabonez de la ceva la care știu sigur că nu m-am abonat, iar ei dacă umblă cu practici din astea abjecte ar trebui să suporte consecințele. Dar suntem în Ro... 

La întrunire Seawolves merg cu prima ocazie, dar la pfuinicia nu mă mai cazez veci! :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
  • 2 years later...
La 08.07.2021 la 13:20, Sinner® a spus:

probabil inca cativa ani

Ehee, cum și-au făcut-o ei cu mânuța lor.. 

Nici măcar Virgil Hâncu nu putea prevesti mai catastrofal la Foinicea

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...