Sari la conținut

app calculator android care stie copy paste


marauder
 Share

Postări Recomandate

Cer prea mult daca vreau si eu un calculator simplu care sa stie copy paste?

 

Cel cu care vin samsungurile este perfect, dar la xiaomi cah, nici macar nu imi face paste daca dau copy din afara lui

Ce vreau sa faca? Daca dau copy la un numar de oriunde (pagina web, text, oriunde) cand dau paste in calculator sa imi bage exact nr ala.

De exemplu la calculatorul de la google daca dau copy la 0.00472 de undeva, cand dau paste imi baga 000.472, si nu numai la el.

Am link de la cel facut de samsung dar ce sa vezi, imi zice ca aplicatia nu merge pe xiaomi

Cred ca am incercat 10-15 app...abia am gasit una care face ce vreau dar e stiintific, arata toate butoanele, si nu am optiunea (sau nu gasesc eu) sa il fac sa arate basic.

Dupa ce trageti rasul de rigoare (si mie mi se pare penibil sa cer asa ceva) poate imi dati si niste solutii care sa mearga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ras, da mai putin asa, pt ca si eu sunt maniac/fixist la unele chestii care AR TREBUI sa mearga dar NU MERG.

 

alta aplicatie decat calculatorul:

 

Excel.

 

Dai acolo paste, ar treb sa il ia ok, apoi in celule bagi formula..si aia e.

 

Daca zici ca ai incercat multe pana acum e greu sa gasesti una fara sa tot incerci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am dat peste astfel de telefoane... ce-i drept am folosit activ Samsung, HTC, Google, Apple si Oneplus - niciunul nu avea problema descrisa de tine. Adica orice aplicatie de calculator de la ei avea copy/paste... ce iti pot recomanda e sa incerci soft-urile de calculator de la alti vendori, poate o merge vreunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

calculatorul de la samsung nu merge la xiaomi...o sa incerc de la htc.

in magazinul play am incercat azi vreo 15 aplicatii, doar 1 suporta copy paste pastrand exact ce copiam, dar cum am zis era calculator stiintific, fara posibilitatea de avea "fatza" simpla..imi baga toate aiurelile tangenta, cotangenta, sin si integrale si blablabla..ma jeneaza la ochi atatea butoane.

cu excelul mi se pare greoi iarasi sa lucrez, mie imi trebuie doar 2 simple inmultiri in general

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei doar o chestie simpla, poti oricand sa folosesti browserul de pe tel (chrome, daca e altceva nativ instalat, mai mult ca sigur nu merge), dai paste direct in bara de adrese si continui cu operatia pe care o doresti, si iti arata in sugestii rezultatul..

 

 

Editat de frankone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma am gasit un app care sa fie cat de cat ok dar nici ala complet asa ca folosesc 2...unul da copy paste si are M+ si M- dar nu are parantezele, altul le are dar nu are M+ si M- 

Stau si ma minunez cum naiba ditamai firmele de electronice au scapari de genul asta? La xiaomi nu am nici M+ nici M- nici  paranteze...adica numa pe nemti sa ii fi dus capul sa faca cum trebuie o chestie simpla (sau na, asa mi se pare mie, ca e simpla).

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca o buba.....desi am activat rotarea, si verificat cu pagini de site, pe calculator nu vrea sa il roteasca

Nu roteste la mine, desi am activat rotirea, verificat cu pagini web...e drept, are buton care arata/ascunde si alte functii, am  () dar in continuare nu am M+ si M- si nu pot da paste la ceva copiat din afara lui.

La xiaomi 2 merge sa dai paste la ceva copiat din afara ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Xiaomi a patit si sotia sa i se blocheze autorotate. La prima blocare si-a revenit dupa ce am restartat telefonul.
La a doua blocare a trebuit sa urmez pasii acestia:

 

Go to config, about phone, and tap a few times on kernel version to enter CIT.

Go to accelerometer and click the fail button. Go to gyroscope and also click the fail button.

Now reboot your phone. After it is rebooted, go back to CIT and click the 3 dots on the top right corner, then additional tools. Now calibrate acc and gyro. It should work now.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 59 minute, marauder a spus:

inca o buba.....desi am activat rotarea, si verificat cu pagini de site, pe calculator nu vrea sa il roteasca

Nu roteste la mine, desi am activat rotirea, verificat cu pagini web...e drept, are buton care arata/ascunde si alte functii, am  () dar in continuare nu am M+ si M- si nu pot da paste la ceva copiat din afara lui.

La xiaomi 2 merge sa dai paste la ceva copiat din afara ?

 

nu se roteste automat are un buton in aplicatie dupa ce o deschizi.

 

am incercat de pe BNR sa copiez cursul, nu ia si punctul din pacate.

PS ba da se roteste automat. era oprita functia la mine dar nu stiu dc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...