Sari la conținut

Constructie si omologare moto electrica


Vaslo
 Share

Postări Recomandate

Am apucat sa si eu sa fiu aproape de a tremina scoala si da pandemia in Romania. Enw. Am nevoie de ajutor. Ma gandesc ca in curand nu se stie ce se va intampla cu noi. Trebuie sa trecem si noi mai devreme sau mai tarziu pe mobre electrice. Vreau sa fac o motocicleta electrica, si sa pot sa circul cu ea legal. Am nevoie de ajutor doar pe partea de hartogaraie ca partea mecanica stiu ce sa fac. Am nevoie doar sa stiu cum pot obtine toate documentele necesare pentru a circula cu ea legal. Ma poate ajuta cineva pe tema asta?

 

Stiu ca suna umpic ca si copii aia care creaza topicuri cu vise si pun intrebari inutile. Cea ce vreau sa fac necesita timp si bani. Dar vreau sa vad macar ce iese, daca e nevoie ma complic pana pot sa o fac. 

Editat de Vaslo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Constructie si omologare moto electrica

intrebi la RAR, sunt cei mai in masura sa iti raspunda corect la astfel de intrebari. o sa intre la omologare individuala. imi aduc aminte ca trebuie sa ai fisa cu materiale folosite, tip duritate etc.. la fel si sudurile trebuie efectuate de o persoana care are atestat de sudor. erau multe mizerii de genul 

 

Bogdan Harea si-a facut un atas pentru motocicleta si cred ca l-a omologat 

 

Mai era un nene care si-a facut remorca pt motocicleta si la fel a trecut prim multe hopuri sa o omologheze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate in RO nu se pot omologa lucrarile facute in regie proprie. Lucrarea trebuie facuta intr-un atelier omologat pentru acel tip de lucrare. Atasul facut de Harea nu a fost omologat in Romania. RAR nu face nimic altceva decat ITP + sa verifice hartii si serii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...