Sari la conținut

Kawasaki GTR 1400


ciceu4
 Share

Postări Recomandate

Acum 17 ore, Papa_Bear a spus:

Hm... ce ai facut cu clestele reglabil care apare in poza?

Sper ca nu l-ai pus pe vreun surub impecabil...

 

 

Probabil a scos o masea stricata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,

Revin cu un mic update  la ca 2000km  rulati . Maine   merg sa fac inspectia tehnica .

Anvelopele sunt  cu DOT destul de invechit  si ma gandesc sa le inlocuiesc.  As opta spre  metzeler 01 roadtec sau  Michelin Pilot Road 4 GT.

20200521_133634.jpg

20200521_133643.jpg

20200521_133651.jpg

20200521_133727.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca  cele 2 variante  de gume sa fie comparabile si pentru greutatea mobrei tale la ROADTEC 01 este recomandata varianta HWM (heavy weight motorcycle). Pe tractorul meu dupa +15 k km gumele-s in parametri ideali, iar comportamentul lor pana acum a fost impecabil indiferent de suprafata. Personal gasesc si designul profilului unul foarte reusit.

Kilometri placuti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Ia în calcul foarte în serios Mitas Touring Force. Eu am fost foarte curios de ele și am zis să le încerc. Pe lângă preț (la jumate față de PR5GT), am câteva sute de km cu ele, am făcut vreo 2 drumuri de munte în care m-am jucat cu motoreta destul de agresiv pe curbe și sunt impresionat de ele. Rămâne să văd câți km rezistă, dar sunt convins că am făcut o alegere bună. 

Citește și review uri și vezi ce spun și alții. 

 

PS: în loc de 190 / 50, mergi pe varianta 190 / 55 pe spate, manevrabilitatea și agilitatea motocicletei crește substanțial, mai ales pe viraje. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut ,
Ieri dupa garda dat fuguta pana la mare si inapoi . Coafura rezista 🤣

P.S : A ´primit si navigatia un update bine meritat.

20200819_224457.jpg

Editat de ciceu4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,
A aparut si prima problema la Motocicleta asta la doar 8000 de km . Initial am crezut ca vreo pata de vopsea sau ceva de genu ( vezi foto de mai jos).
Dar am obeservat ca nivelul lichidului de frana a scazut putin si acum sunt sigur ca e o scurgere de lichid de frana .Problema a fost garnitura de la capac care am schimbat-o si acum totul e in ordine
Cum pot curata petele albe ? Sau trebuie sa schimb plasticul/ vopsit plasticul ?

LE: De curatat nu merge cu nimic ma gandesc sa revopsesc elementele din plastic afectate. De o nimica toata am facut o gramada de damage 🙀

gtr 1111.JPG

Editat de ciceu4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Am mai citit pe forumuri de problema asta, și la a mea există niște pete acolo. 

Însă cu orice am încercat, nu am reușit decât să le estompez cât de cât.

Doar revopsit, hidrotransfer sau colantat. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, ciceu4 a spus:

o gramada de damage 

Hai că nu e așa rău, înțeleg că e un motor pe care să îl ți în condiții de salon, da viața e greu...

Petele alea nu ies, experiențe proprii în ani adunați, cea mai bună șansă să demontezi și să vopsești cum trebuie că sa nu bata la ochi.

 

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Am inceput  pregatirea de noul sezon. Am facut azi schimbul de ulei  la motor si cardan  , aici am mers pe acelasi Motul 7100  . Il folosesc de ceva vreme si pana acum am  doar  vorbe de lauda.

Urmeaza sa montez maine si anvelopele( am zis ca le montez cat mai aproape de inceputul sezonului ).

Verificat lichid de racire care e in parametrii.

 

20201001_165040.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...