Sari la conținut

Jachete cluburi moto


Reaper2007
 Share

Postări Recomandate

  • l.u.v changed the title to Jachete cluburi moto
  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator _Raul_

 

 

Prima data incep cu un ritual de initiere care consta in deplasarea in Australia si vanarea cangurilor.

Exclusiv pe luna in primul patrar, folosing pietre de care ataseaza licurici (pentru reglarea tirului).

Asta la cluburile mari, fiindca (se stie ca) pielea de cangur este cea mai buna. 

 

Saracii (RC-urile) merg in Africa la vanat de camile, iar ieftinii (cluburile de LE, 99ers) prefera China, la pangolin.

 

 

 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A, deci și cluburile îs pe ierarhii? Știam doar de MC și RC, diferența dintre ele nu m-a interesat.

E ceva gen BIG BOSS, LITTLE BOSS ȘI SCÂR-BOSS, să înțeleg. Unul de ăsta dintr-un RC nu poate să facă figuri la unul din MC, că nu-i permite statutul?

Mi se păreau mie mai jmechere vestele de MC, ceva gen Prada, pe când alea de RC par ceva gen Bershka (sper că am scris corect).

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, dionysos a spus:

Abia astept baicarii tru sa ne povesteasca cum e cu MC, RC si 1%.

MC - se citeste mec. McDonalds. "Hai si noi la un MC (a se citi mec) si sa turam motoarele in parcare poate se uda tanti de ne vinde burgeri vechi si i se aburesc ochelarii aluia de ne-a scuipat in inghetata" 

RC - se citeste ersi. Remote controlled. "Ginele, daca ma mai loveste peste picioare cu masina aia RC de ti-a luat-o ma-ta de paste, ti-o bag in ... " 

1% - aici e simplu. "Nu mai fiti asa pesimisti, n-are cum sa supravietuiasca numai 1% dupa Covidu' lui peste". 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Haideti sa nu deviem de la subiect. 

Sunt N topicuri despre cluburi moto, tipuri, structura, reguli, membri, cum si unde au fost implementate in Ro, etc. 

S-ar putea face minim master la sociologie sau jurnalism pe subiectul asta. 

Deja subiectul este transat de cel putin 5 ani in RO si oamenii au iesit de mult din lumina reflectoarelor si de pe forum.

 

De-asta zic - haideti sa ramanem on-topic si sa il lamurim pe om cu geaca :)).

Partea proasta este ca nu este o clona care trolleaza. 

 

Era unul acum cativa ani, cred ca aici pe forum, care zicea ca nu gaseste patch-uri de club percent pe Olx si intreba de unde poate lua, ca i-ar placea sa aiba si el o geaca din aia 😄.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Acum 30 minute, Baxxter a spus:

Daca tot iti faci macar fă-ți ceva frumos, cu Hells Angels sau ceva.

Sa te salute pe strada baietii cu geci la fel. Sa fiti echipa.

 

E putin mai complicat la el, ca are trecut Cancun la locație :)). 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, Lucian_M said:

Sunteți de comă! Acuși intră în biker de ăla tru și ne spune el cum e în "frăție" (a se citi "bradărhud"). Nici nu visăm noi la viața aia...

Iti spun eu cum e: iesi din club beat muci, cu o pasagera care e alta decat nevasta care sta ca proasta cu copilul acasa, intri prompt in parapet pe podul Basarab, iar fratia strange bani pentru tine prin toate caile posibile, inclusiv concert caritabil cu Phoenix, promovat de Rock FM si Bikers for Humanity.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trollii din ziua de azi nici nu se mai obosesc, halal prima postare.

 

Dar in fine, din cate am vazut in SoA, singura sursa de incredere pe acest subiect (desigur mult mai superficiala actiunea in serialul ala ca intr-un club tru din RO), ca sa iei vestutza, trebuie sa devii prospect, iti mentii membership-ul cam 1 an prin a cotiza la club (daca ramai in viata), trebuie sa il tii pe un gras pletos de maciuca sa se pise, joci ruleta ruseasca ca sa dovedesti ca nu ai furat drogurile, dupa aia trebuie sa fii fraierul care e lasat in urma sa il prinda politia cand e razie ... te prind cu armele, faci nitica puscarie ca sa se vada ca esti trup si suflet pentru club, si poate, daca mai iesi viu din puscarie, te promoveaza la membru cu drepturi depline, poti chiar si sa ai si drept de vot si sa participi la decizii de business in organizatie, deci un pic ca-n corporatie.

 

Orice alta cale de a obtine o vestuta te poate omorâ, de exemplu cluburile astea din RO, frecvent pun anunturi fake de vanzare vestuta, doar ca sa pici in plasa. https://www.olx.ro/oferta/vesta-de-piele-moto-xl-IDdzKmK.html#08a4a183ba

Editat de JCDenton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, XaeL a spus:

Iti spun eu cum e: iesi din club beat muci, cu o pasagera care e alta decat nevasta care sta ca proasta cu copilul acasa, intri prompt in parapet pe podul Basarab, iar fratia strange bani pentru tine prin toate caile posibile, inclusiv concert caritabil cu Phoenix, promovat de Rock FM si Bikers for Humanity.

De acord. Păi la ce e bună frăția?! Uniți la bine și la greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Să o iei de la șocâtă, ajutor de băgător de seamă, băiat de mingi - a se citi prospect - e de muncă frate.

 

Nu mai bine își face el singur vestuta cu ce vrea el?

PS: nu mai știu, parcă înainte de prospect era hang around? Atârnător, pe românește?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anunțul cu vesta e de comă, tipa a vrut să îl cadoriseasca pe gagiu, ăla era bagabont, asta a aflat, iar ca să pună bomboana pe coliva, îi vinde vesta "de prospect" și se răzbună.

 

Amuzant e că eu unul nu știu ce să mai fac vara ca să mă ventilez, iar unii merg cu vesta de piele pe ei, că deh, club cu reguli. Am eu câteva subiecte cu unii cu vestă, înainte să o aibă nu erau băgați în seamă, după înființare, pe unde mergeau, primeau (și citez): respect! Respect! Respect! Jur că așa mi-a zis cineva. Eu nu înțeleg, nu te poți plimba fără respect? Sigurul respect pe care mi-l doresc e (o să râdeți) să mi se dea prioritate atunci când mi se cuvine legal, în trafic. În rest, pentru mine vesta e un accesoriu vestimentar cvasi-inutil. E fain să porți vestă, dacă o comiți în trafic, ești mai ușor de identificat. 😁

 

Și încă ceva, dacă și vestă, ai valoare. Inclusiv respect. Și altfel îți faci reclamă, alta e valoarea, altul e talentul.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, GoodKat a spus:


Atârnache, vorbeste corect, te rog!


Coix...eu auzisem alta...ca trebuie sa porti vesta aia in majoritatea ocaziilor, si nu glumesc. Am vazut prin oras inclusiv oameni la sacou cu vesta pe ei. :crack:

Ce zici de piele pe piele pe piele?

jax-and-chibbs.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, GoodKat a spus:

Coix...eu auzisem alta...ca trebuie sa porti vesta aia in majoritatea ocaziilor, si nu glumesc. Am vazut prin oras inclusiv oameni la sacou cu vesta pe ei. :crack:

Îmi place chestia asta cu "trebuie". Dar gradele de pe veste fac toți banii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...