Sari la conținut

Jachete cluburi moto


Reaper2007
 Share

Postări Recomandate

 

Acum 2 ore, XaeL a spus:

Care e problema cu etilotestele? Motociclistii conduc bauti? 😱😱😱

 

Hai, mai, ca se poate intampla oricui... Mergi asa linistit si regulamentar si de-odata te trezesti ca vine alcoolul si nu-ti da prioritate si intra-n sange...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 29 minute, Christian 1 a spus:

In locul tau,as da comanda la un patch cu Mc Donalds si m-as duce in parcare la KFC. :)

 

Daca vrei cafteala mergi noaptea in orice birt de cartier si e usor sa ai parte de actiune . Nu trebuie sa astepti luni de zile intalnirea moto , sa te imbraci regulamentar si sa mergi sa te imbrancesti cu alti betivi care au broderia diferita . 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, JUST4TNT a spus:

Realitatea bate insa filmul. 90% din  stomatologii si IT-istii outlaws de la noi nu au dat un pumn in viata lor. In rest fiecare e liber sa faca parte din ce club vrea, sa poarte ce vrea nimanui nu i pasa.

Tot realitatea spune ca acum 5-6 ani erau mai multi baieti care se jucau cu veste cu MC, fratie, haiducie, etc. Intre timp, unii dintre ei a ramas fara veste pe la diverse evenimente si au inteles ca nu e cazul sa se mai joace cu MC pe spate. Common sense-ul imi spune ca au inteles din motive care n-au legatura cu frica de dinti cariati sau computere care se blocheaza. Independent de numarul de pumni dati de dentisti si IT-isti in viata lor.

Ca in orice alt aspect al vietii, trebuie sa si poti sa faci ceva, nu e suficient sa vrei.

 

Oameni buni, mai incerc o data:

N-are nimeni treaba cu tine si nu te trezesti luat la bataie pe strada. Poti sa porti si 4 veste si sa calaraseti ce motor iti place.
Partea care prezinta riscuri in exploatare e sa ai vesta cu MC sau cu patchuri de forma celor folosite de cluburi. Vrei MC, e simplu. Iti faci unul respectand regulile lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, XaeL a spus:

Care e problema cu etilotestele? Motociclistii conduc bauti? 😱😱😱

Eu unul nu sunt de acord cu asta și nu amestec niciodată alcoolul cu ghidonul sau volanul. Că te amendează și te alegi cu permisul suspendat e piece of cake, poate să dea unul peste tine când stai pe loc și, dacă ai ceva în sânge, să ți-o iei de numa'... 

 

Acum 1 oră, Christian 1 a spus:

In locul tau,as da comanda la un patch cu Mc Donalds si m-as duce in parcare la KFC.

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, andrei111 a spus:

Pe vremuri, întrunirile moto erau faine. Ma simțeam bine. N-am mai fost de ani de zile, dar din ce aud pe aici n-am pierdut mare lucru. 

+1! :)

Asa-i Andrei,n-ai pierdut nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati tampeniile, unde este doamna cu micii, care.l ura de moarte  pe unul din organizatorii unor intalniri cu motociclisti, unde este?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

15 minutes ago, Djenavar said:

Lasati tampeniile, unde este doamna cu micii, care.l ura de moarte  pe unul din organizatorii unor intalniri cu motociclisti, unde este?

@raluca_carlan ? Daca mai e activa primeste acusica mail ca a fost taguita. Dar nu prea e pe topic, organizatorul ala este independent, nu este MC.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Use the search (care e o budă pe forumul ăsta), eu sunt prea extenuat după luptele grele duse cu grătarul și berile. 🥴

Dar din câte îmi amintesc era un comunicat monosilabic gen, nu o poveste savuroasă. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

42 minutes ago, john17 said:

Use the search (care e o budă pe forumul ăsta), eu sunt prea extenuat după luptele grele duse cu grătarul și berile. 🥴

Dar din câte îmi amintesc era un comunicat monosilabic gen, nu o poveste savuroasă. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Nimic complicat, e un user normal, care și-a exprimat nemulțumirea vis a vis de faptul că la o întrunire condițiile oferite difereau de ceea ce era scris și stabilit. 

Și a tot spus asta peste tot pe aici. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

34 minutes ago, l.u.v said:

Nimic complicat, e un user normal, care și-a exprimat nemulțumirea vis a vis de faptul că la o întrunire condițiile oferite difereau de ceea ce era scris și stabilit. 

Și a tot spus asta peste tot pe aici. 

Understatement of the year award ;)

 

@GoodKat

Ai aici un exemplu. Ca idee, are cateva postari (zeci?) aproape identice cu asta. E posibil ca o parte sa fi fost sterse la un moment dat de catre moderatori. Dar mergi la userul ei si vei gasi in lista de postari.

https://motociclism.ro/topic/756762-man-romania-info-2019-user-gospodarul/?do=findComment&comment=4530141

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, XaeL a spus:

Understatement of the year award ;)

Buna asta.

 

1 oră în urmă, GoodKat a spus:

Show de toti banii pentru 10 lei...

Show-ul era in desfasurare de ceva vreme. Aia cu 10 lei a fost „invitat special“, bonus, pus paie pe focul doamnei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 30.04.2020 la 11:18, _Raul_ a spus:

Haideti sa nu deviem de la subiect. 

Sunt N topicuri despre cluburi moto, tipuri, structura, reguli, membri, cum si unde au fost implementate in Ro, etc. 

S-ar putea face minim master la sociologie sau jurnalism pe subiectul asta. 

Deja subiectul este transat de cel putin 5 ani in RO si oamenii au iesit de mult din lumina reflectoarelor si de pe forum.

 

De-asta zic - haideti sa ramanem on-topic si sa il lamurim pe om cu geaca :)).

Partea proasta este ca nu este o clona care trolleaza. 

 

Era unul acum cativa ani, cred ca aici pe forum, care zicea ca nu gaseste patch-uri de club percent pe Olx si intreba de unde poate lua, ca i-ar placea sa aiba si el o geaca din aia 😄.

Ai vreun link? Eu inca sunt in urma cu mc si rc

mc=?

rc=Radio Controlled?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...