Sari la conținut

Proba manusi Alpinestar.


edward_zone
 Share

Postări Recomandate

Da.Se lasa,am XL, ma durwau varfurile degetelor primele lubi, apoi synt perfecte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU mi-am luat alpinestar anul trecut si dupa catalogul lor si masurata mana iesea o marime mai mica decat imi vine de fapt. Noroc ca am gasit o discutie pe tema asta pe net si am luat, respectiv L in loc de M. Si vin turnate. 

Iti recomand sa iei o marime mai mare decat catalogul lor. 

E nasol daca sunt mici, senzatie puternica de disconfort care se acutizeaza la drum mai lung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, Cristian C. a spus:

Categoric se lasa.. eu am mana mica, port s, am luat s si veneau perfect, chiar ma tineau putin insa s au lasat în timp.

 

Acum 16 ore, Djenavar a spus:

Da.Se lasa,am XL, ma durwau varfurile degetelor primele lubi, apoi synt perfecte

Sunt bune la lungime. Ma strang in lateral, putin.

Acum 24 minute, Fiziflash a spus:

EU mi-am luat alpinestar anul trecut si dupa catalogul lor si masurata mana iesea o marime mai mica decat imi vine de fapt. Noroc ca am gasit o discutie pe tema asta pe net si am luat, respectiv L in loc de M. Si vin turnate. 

Iti recomand sa iei o marime mai mare decat catalogul lor. 

E nasol daca sunt mici, senzatie puternica de disconfort care se acutizeaza la drum mai lung.

Disconfortul, la prima vedere, nu este unul pronuntat.

Doream sa probez un XXL cat mai nou sa nu fac o greseala sa le returez si sa iau unele prea mari, lalai.

La Berik si Shox port L.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu recomand sa iei o masura mai mare  decat e trecuta la ei in catalog (un numar mai mare decat porti de obicei).

Intr-adevar daca manusile sunt prea scurte/stramte iti creaza un disconfort nasol (am trait experienta asta si de atunci prefer sa fie mai degraba largi decat stramte si scurte).

Acum 13 minute, edward_zone a spus:

 

Sunt bune la lungime. Ma strang in lateral, putin.

Disconfortul, la prima vedere, nu este unul pronuntat.

Doream sa probez un XXL cat mai nou sa nu fac o greseala sa le returez si sa iau unele prea mari, lalai.

La Berik si Shox port L.

 

Daca porti de obicei L, cred ca XL ti se potrivesc la Alpinestars

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...