Sari la conținut

Cu ce curierat mai livreaza Louis.de?


Postări Recomandate

Care ati mai comandat de curand de pe Louis spuneti-mi si mie cu ce firma de curierat mai livreaza. Am auzit ca ar trimite cu Posta Romana, ceea ce... ar fi cah! M-am uitat pe site si n-am gasit detalii.

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am comandat pe 4 februarie ultima data. Livrarea a plecat de la ei prin "DHL standard" si aici mi-a fost livrat pachetul de o firma de curierat (Urgent Cargus sau DPD, nu mai tin minte) la birou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de fiecare dată când am luat de pe louis ceva am luat prin kronaumoto. Nu pot sa spun că m-a deranjat ceva, a fost totul ok. Până acum nu aveau taxa de livrare, doar îți calculau euro la cursul de 5 Ron. Acum vad că îl calculează la 4.93 Ron și au și taxa de livrare de 20 Ron. Vine cu Cargus cred.

Editat de TWD.Grig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dhl si Cargus , combinat. AM facut retur, ala se face prin posta-si e gratuit. 

Se misca bine, luat 2 chestii in ultimele 2 luni. Una returnata, primit banii in cont inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, Adrian M. a spus:

au preturi ok. Inclusiv la piese

Aha. Un kit de reparatie de robinet benzină adus de un client la preț dublu decât i l-aș fi dat eu, exact de la același furnizor din Ro (nu s-au obosit nici să îndepărteze eticheta cu codul)... 

De la Louis am luat și eu prin ei de câteva ori, aveam un cui impotriva kronau. 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, john17 a spus:

Aha. Un kit de reparatie de robinet benzină adus de un client la preț dublu decât i l-aș fi dat eu, exact de la același furnizor din Ro

 

adica a venit clientul cu piesa luata de la romi, si era la pret dublu? Ca asa s-a inteles.

eu am luat chestii marunte, nu m-am uitat la piese mari, pentru asta am folosit motorcyclespareparts, se lauda ca au cea mai mare retea de piese pentru japoneze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, a venit clientul cu kitul luat de la romi și avea eticheta cu un cod in formatul folosit de un furnizor cu care lucrez si eu, l-am bagat in program si a rezultat un pret la 1/2 din cel platit de el (fara transport, oricum luase mai multe chestii), cu tot cu adaosul meu. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, john17 a spus:

Da, a venit clientul cu kitul luat de la romi și avea eticheta cu un cod in formatul folosit de un furnizor cu care lucrez si eu, l-am bagat in program si a rezultat un pret la 1/2 din cel platit de el (fara transport, oricum luase mai multe chestii), cu tot cu adaosul meu. 

nasol :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, yoyo_man a spus:

apropos de Louis, are careva un voucher de reducere de care nu are nevoie? :)

Apar regulat vouchere de 20 si 50 e euro, dar nu in momentul asta. 

Trimisul in RO e 10 euro, livreaza cu Urgent Cargus.

O problema ce am avut cu Louis a fost ca mi-au trimis o casca cu tot cu antifurt (era lichidare de stoc direct din magazin), dar l-am bricolat usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, Adrian M. a spus:

Dhl si Cargus , combinat. AM facut retur, ala se face prin posta-si e gratuit. 

Se misca bine, luat 2 chestii in ultimele 2 luni. Una returnata, primit banii in cont inapoi.

Merci mult pentru raspuns. Am comandat deja.

Acum 9 ore, yoyo_man a spus:

Livrează, am luat eu și săptămâna trecută a ajuns coletul.

Am intrebat alaltaieri si mi-au dat raspunsul pe care l-am scris mai sus.

Acum 9 ore, iulianserban a spus:

Pentru ridicare personala din Bucuresti Kronau au schimbat sediul incepand de astazi, Sos. Viilor nr. 51, sect 5. Cred ca acolo aveau/sau mai au si barul. 

Nu ma interesa ridicare personala. Cel putin pana pe 1 Iunie stau in Valea Doftanei.

Acum 8 ore, einstein1984 a spus:

eu mai luam de la http://www.romimoto.ro/ dar a trecut ceva vreme, avea si produse de pe louis, le cautai dupa nr de louis la el. 

 

Acum 8 ore, Adrian M. a spus:

Da, si au preturi ok. Inclusiv la piese. Am luat mai multe chestii.

 

Acum 8 ore, apriliacluj a spus:

recomand si eu romimoto.ro, aduce si Louis si alte chestii

Am comandat direct la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Speedy nici eu nu mint, in 15 aprilie am comadat prin ei o pereche de manusi de pe louis si in 04 mai le-am primit. Posibil sa nu mai aduca, dar e ciudat ca acum ar trebui sa fie mai usor.

 

Comenzi "KronauMoto" - Play Prodimpex s.r.l. <comenzi@kronaumoto.ro>

To: @yahoo.com

Buna ziua,

Multumim pentru comanda dvs.
Ea a fost inregistrata si va fi transmisa in Germania.

Onorarea acestei comenzi depinde de disponibilitatea articolelor in stocul din depozitele furnizorilor nostri.

Termenul de livrare al acestei comenzi este data de 30.04.2020

 

Cu stima,

Echipa KronauMoto

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 14.05.2020 la 17:23, marcone a spus:

Apar regulat vouchere de 20 si 50 e euro, dar nu in momentul asta. 

Apar..pe unde? Ca m-ar interesa si pe mine unul. Am pus ochii pe un produs si nu strica un voucher.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...