Jump to content
Sign in to follow this  
Constantin

Am scos Africa

Recommended Posts

Dupa o pauza cam lunga.

Placuta la condus!

20200514_174503.jpg

20200514_174146.jpg

Cu tot respectul,  bagati-o inapoi.

Posted (edited)

Era inevitabil! 😂😂😂

Ce pagube s-au produs?

Edited by Lucian_M

Manevra de pe loc la impins cele 260 kg ca e automata si muschii care cer una mai usoara. Apoi am plecat pe ea; merge ca focul!

Pe masura ce cresc numarul anilor,cam trebuie sa scada numarul kilogramelor la motocicleta dintre picioare. :)

Posted (edited)

S-au asezat mai bine piesele acum, de aia merge ca focu'...😂

Sanatate maxima si sezon lung!👌

Edited by Kassu

poate ai sufletul tanar , dar renunta , si un mz 250 poate fii mare   dupa o varsta .

Posted (edited)

Io am o curiozitate, cine a făcut poza şi de ce a postat-o?  La prima vedere pare regizată.  Omul cade, fierul peste el, si eventualul martor în loc să sară să dea primul ajuror, ce face? Scoate telefonul, bagă parola să deblocheze, alege din setări camera, zdrang, fotografie ...şi postare....topic nou cu seniorul învins de gravitație...un pic ciudat. Doar zic. 

Edited by Muretto Grundieg

Posted (edited)

Ce rău ești... 😁

Omul trebuia să se vadă cu cineva, ăla filma sosirea, seniorul cade și îi strigă filmaciului: baaaaa, fă poză, să am ce pune pe net!

Triiiing, răspuns!

Edited by Lucian_M

Acum 1 oră, Muretto Grundieg a spus:

Io am o curiozitate, cine a făcut poza şi de ce a postat-o?  La prima vedere pare regizată.  Omul cade, fierul peste el, si eventualul martor în loc să sară să dea primul ajuror, ce face? Scoate telefonul, bagă parola să deblocheze, alege din setări camera, zdrang, fotografie ...şi postare....topic nou cu seniorul învins de gravitație...un pic ciudat. Doar zic. 

Click bait!

Este sectiunea de nadit...

Posted (edited)
Acum 2 ore, Muretto Grundieg a spus:

omu la varsta lui altceva nu are de facut decat sa caute cancan-ul, in loc sa apreciem faptul ca isi impartaseste cu noi peripetiile..

nu uita sa iti pui coiful de tinichea anti 5g si covid :))

Edited by Cavaleru

Acum 2 ore, Muretto Grundieg a spus:

Scoate telefonul, bagă parola să deblocheze, alege din setări camera, zdrang, fotografie

Există varianta de comandă rapidă cu tel blocat! :wink:

La 14.05.2020 la 18:29, Constantin a spus:

Dupa o pauza cam lunga.

Placuta la condus!

20200514_174503.jpg

20200514_174146.jpg

Deci scârba aia de legea gravitaţiei încă nu s-a abrogat..

La 14.05.2020 la 18:29, Constantin a spus:

Dupa o pauza cam lunga.

Placuta la condus!

20200514_174503.jpg

20200514_174146.jpg

Domle, n-am cuvinte.

Actor de film senior profesor . Poză ca asta nu-am mai văzut.

Daca n-am râs sa mă tăvălesc pe jos de cele doua stări. Prima triumfător precum însuși Napoleon, iar cea de-a doua a unui cascador de mare clasă.

Nu pot sa zic prea multe ca săptămâna viitoare avem întrunire aniversara pe undeva pe lângă Tulcea la malul Dunării și ma bate cu nuielusa

Analizând, la rece cascadoria îmi dau seama ce sa întâmplat. Beleaua aia de cutie automată în anumite situații are o ezitare  la cuplare. Acolo era o bordura și sigur asta s-a întâmplat. Am mers și eu cu aceasta motocicleta și era gata, gata sa ma dea jos când am încercat sa întorc pe loc 

Cum naiba sa pățească, din romantism senior asa ceva când dumnealui tot timpul asta cu coronavirus - ul a mers la servici cu scuterul și una din cele trei motociclete pe care le deține iar anul trecut am făcut împreuna vreo 3000 de kilometri pana în Alpi la Faak am See la Harlisti și înapoi