Sari la conținut

Recomandare scoala moto Bucuresti - alt topic


Postări Recomandate

Salut,

 

Eu si inca 2 prieteni vrem sa ne luam permisele moto. Ne-am gandit sa ne luam si A-ul si am inceput sa ne uitam dupa scoli. Am intrat si aici si am cautat ceva recomandari si nu prea am gasit ceva clar. Multe topicuri vechi, ma gandesc ca lucrurile s-au mai schimbat intre timp.

 

Toti 3 avem carnet cat B de peste 10 ani si km sub centura. Eu unul am mers si cu scuterul o perioada.

 

Stam toti in zona Pta Muncii, asa ca aveam pe lista AdiMoto (Ilioara), Ami (Electronicii) si vad ca a mai aparut una noua pe Basarabia Q tehnic.

 

M-ar interesa niste recomandari de la oameni care au trecut prin ele. Daca ar fi sa faceti scoala a doua oara, ati mai alege scoala aia?

 

Ce am cauta:

- instructor ok (sa aiba metoda sa explice)

- sa nu aiba niste toroape de motociclete care se dezmembreaza sub tine (am avut experienta asta cu Dacia pe care am dat de cat b )

 

Mersi!

 

PS: Sunt constient ca nu ramanem din scoala cu mare lucru, in scoala la noi mai mult dresezi maimuta sa faca niste miscari conditionate si cam atat.

 

 

 

Editat de adyrip1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As pune pe lista (nu cunosc ilioara) Ami (acolo am fost eu) apoi imediat Louis moto,din acelasi poligon

ce mi-a placut la Ami-faci ore cu toti pe rind,si de la fiecare inveti cite ceva (nu egal,desigur)

Editat de mihai c
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si Adrian,Andrei (tot de la Ami).

Oricum,scolile sunt facute doar pt a lua permisul,tot asa dupa cum militia sta cu radarul dar nu e interesata cu adevarat de un trafic civilizat .

Si eu aveam experienta f multa auto inclusiv biciclete, scutere,inainte de permisul de A.

Recomand cu caldura ceva ulterior gen citeva ore de enduro,pt a invata intens,la viteze mici si cu echipament maxim

Plus evident cartile cunoscute gen Proficient Moto etc

Editat de mihai c
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, The_Sin_Eater a spus:

+1 pentru Ami.

Acolo am facut si eu si a fost super ok. Ca instructori recomand pe Cristi (nu stiu daca mai este) si Diana.

 

Succes!

 Diana s a mutat la Adimoto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...