Sari la conținut

Acoperis bloc.


Postări Recomandate

Pentru ce ai nevoie de autorizatie si pentru ce nu, click me!

 

@easy ride on! nu l am ales eu, da l in cacao. 

@einstein1984, presedintele o ia in gura, era vorba de accesul pe acoperisul blocului. Sa strang semnaturile alea si vorbim altfel. 

 

V-am spus, nu este vina mea ca lumea nu se organizeaza din x motive.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

"reparații și înlocuiri la finisaje interioare și exterioare (tencuieli, placaje, altele asemenea), la trotuare, la ziduri de sprijin și la scări de acces, fără modificarea calității și a aspectului elementelor constructive"

 

  deci daca sapi vreo 12 cm in zid sa ingropi polistirenul si dupa aia il faci la nivel cu fatada vecinilor de sub si de desupra esti ok. Daca polistirenul tau iese in exterior...iese tiganie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 25.05.2020 la 12:40, SuzukiRf600R a spus:

Fa-ti blocul tau! Fii presedintele tau si ia-ti toate nepoatele sa-ti fie vecine!

Lupta pentru tine si pentru viitorul motociclismului!!!

😂

Asta am si facut, am terminat cu semnaturile, rezultatul este majoritar in favoarea mea.

In other words: mwie prepared,mwie inserted. Care apasa fire?!😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Buna seara. Azi a inceput lucrarea si doresc sa adaug mici clarificari, in speranta ca vor ajuta alte persoane cu o situatie similara.

O autorizatie se elibereaza doar pentru tot blocul, insa sunt portite in lege. Este obligatia dvs, dar si a asociatiei sa repare/"modernizeze" fatada. Daca asociatia face figuri si aveti 50%+1, mergeti la uap cu o plangere beton, pe lege.

Ce s-a intamplat azi:

-lacatele😂 au fost sparte.

-presedintele a amenintat cu politia

-a venit politia si jandarmeria,l-a amendat pentru folosirea incorecta a numarului 112 si i-au dat jet. Ei nu au juristictie.

-eu si cativa locatari ne-am (cuvant urat) pe noi de ras😂

-sex oral si a luat si de la uap, apropo..

-mai erau 2 gaozari geriatrici cu el care latrau ca sa las "avans pentru plafon, daca se strica in termen de 6 luni". Le-am spus ca e posibil sa o mierleasca in 6 luni, sa stea calm.

-cea mai tare faza, dupa ce a plecat politia, presedintele s a dus la baieti si i-a intrebat "cat costa, ca vrea si el", dupa ce mi-a intarziat lucrarea cu o ora😂. Si-a luat flit, la propiu.🥴

Si prin cate am mai trecut,dar plm.

 

In caz ca nu am facut-o, multumesc tuturor pentru implicare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, da, e foc cu ei. Ai avut dreptate, este obligatia asociatiei sa intreprinda demersuri/faciliteze cu fatada. Daca pica cuiva de la 7 o bucata in cap si moare,pe langa asociatie..si tu pici, ca proprietar. Nu prea e de gluma.

Chiar acum, SuzukiRf600R a spus:

Felicitari. Cum a ramas cu nepoatele mosului pana la urma?!

Te asteapta! Blonda si bruneta, una cu kinder, alta fara..😊

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, taong_mapagbiro a spus:

Bravo man ! 

Culmea ca geriatrici astia in loc sa devina mai intelepti ....se tampesc  :) ( de fapt au fost tampiti toata viata ...dar acu incep sa dea pe din afara  ) 

Acum n.au motive de autocontrol. După o vârstă nu mai au frână la gura..

Intelepciunea n.are legătură cu vârsta. Astea.s legende.. Cine.i jegos asa rămâne toată viata.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, Iulia. Sincer, nu am vazut asa rautate in viata mea. Pana si la primarie s-a dus si si-a luat flit, zice un vecin cu cunostinte. Orice numai sa puna bete in roate.

 

Dar azi, circ si panarama totala. S-au intrunit la subsol(asociatie) si au o poarta metalica zdravana, cu lacat. Impreuna cu un amic am inlocuit lacatul, cu ei inauntru.  Cand a venit politia,s-au cracanat aia de ras, ca la puscarie erau,am poza facuta mai pe sleau.🤣  Arestati-l,arestati-l!😂🤣

Stiu ca ne-am pus la mintea lor, dar na..

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Batranii sunt cam la fel peste tot, rautatea vine din frustrare, frustrarea din invidie si invidia din prostie. Nu ca n-ar fi fost asa si cand erau mai tineri dar macar nu erau toată ziua acasa si cand veneau de la munca nu mai aveau energie pentru cearta si intrigi. 

Bineînțeles ca nu toti, dar mai multi decat oameni de treabă. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Altair a spus:

Batranii sunt cam la fel peste tot, rautatea vine din frustrare, frustrarea din invidie si invidia din prostie. Nu ca n-ar fi fost asa si cand erau mai tineri dar macar nu erau toată ziua acasa si cand veneau de la munca nu mai aveau energie pentru cearta si intrigi. 

Bineînțeles ca nu toti, dar mai multi decat oameni de treabă. 

Pff, cat de corect, ai cam descris marea majoritate a romanilor.

Mic edit: chiar azi mi a zis un geriatric "cred ca te dam in judecata" I am spus ca voi ma dati in judecata, eu va dau pul@ sa mi o sugeti, un cerc vicios. Aici chiar am cedat, nu credeam ca pot fi hartuit de niste batrani,nu asa. 

Editat de Ice-D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Ice-D a spus:

Pff, cat de corect, ai cam descris marea majoritate a romanilor.

Mic edit: chiar azi mi a zis un geriatric "cred ca te dam in judecata" I am spus ca voi ma dati in judecata, eu va dau pul@ sa mi o sugeti, un cerc vicios. Aici chiar am cedat, nu credeam ca pot fi hartuit de niste batrani,nu asa. 

 

Am descris marea majoritate a bipezilor. 

Am meciuri cu batrani cu studii, educati si relativ avuti într-o capitala care se pretinde numarul unu in lume. 

Hai sa zic ca ai tai sunt simpatici pe langa ai mei. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...