Sari la conținut

Diferenta de cauciucuri pe suzuki drz 400


Postări Recomandate

Acum 1 oră, GoodKat a spus:

 

+10 Respect in ochii celorlalti enduristi. Fiind modelul E probabil, nu va castiga nimic, doar niste greutate neamortizata pe trotineta.

 

ON: lasa anvelopele in dimensiunile standard...daca pui 120 diferenta va fi mica ce-i drept dat nu castigi nimic.

Dar se poate , corect ? Si 140 ul ? Eram curios , nu trebuie sa mi iasa neaparat ceva , poate niste aderenta in plus si aspect , las o incolo de greutate ca are 50 de cai , isi permite s o care fara probleme :)) 

Acum 1 oră, GoodKat a spus:

 

+10 Respect in ochii celorlalti enduristi. Fiind modelul E probabil, nu va castiga nimic, doar niste greutate neamortizata pe trotineta.

 

ON: lasa anvelopele in dimensiunile standard...daca pui 120 diferenta va fi mica ce-i drept dat nu castigi nimic.

Buna asta cu +10 respect 😂😂 mi a placut 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Măsoară la basculă. Să ai măcar un 160 mm, altfel când se încarcă cu noroi și frunze, începe să frece groaznic. Acum depinde de la un fabricant la altul. Eu am avut pe XR 120 de la Mitas și apoi am pus Continental, care erau pur si simplu anemice în comparație. La Mitas aveam 134 mm măsurat cu șublerul, iar Conti avea 118. Pe de altă parte 140 are cel mai mare balon, sunt cele mai înalte. Mai câștigi puțină gardă la sol. E bună o amprentă mare când e uscat, pietre, etc... dar uneori te penalizează. Contează și ce greutate ai, eu sunt trecut bine de sută și se simte când dă de cataroaie. Cred că 120-130 e suficient...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Standard este 120/90/18 la DRZ400S

Eu am acum 130/80 de pilda;cred ca ar incapea si 140 dar e cam greu cred

Prima cifra este latimea! si a doua inaltimea ca procent din prima, ori 120/90 ori 130/80 au cam aceeasi inaltime

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mai mic pe diametru, dar sunt cauciucuri de 130/90 R18, chiar mai înalte decât 140/80 R18, 140/90 nu am găsit și nu știu să fie. Eu am mers pe 130/90 R18, un Dunlop D606
 

Screenshot_20200524094412.png

Screenshot_20200524094302.png

Screenshot_20200524094143.png

Editat de vis-a-vis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...