Sari la conținut

Yamaha yzf r125 VS KTM RC 125


Tudor_Mihai_1
 Share

Postări Recomandate

Salut,sunt destul de nou pe aici :)

As vrea parerea dumneavostra...in viitorul apropiat imi voi lua permisul (A1) si am pus ochii pe aceste 2 modele:

•KTM RC 125 (2015)

•YAMAHA YZF R125 (2010-2015)

*Mentionez ca:inaltimea mea este 1.87*
Din ce am inteles de la cativa prieteni ktm-ul ar fi ceva mai mic decat yzf-ul...

Parerea mea este ca ktm-ul arata ceva mai bine dar nu la acest lucru se rezuma totul.

Ar fi ktm-ul o alegere buna pentru inaltimea mea?

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Cea mai buna si impartiala concluzie o sa fie trasa de tine dupa ce te pui pe ambele motoare, mai bine daca reusesti sa dai si o tura cu ele.

 

Fiecare o sa aibe o parere, orienteaza-te pe ce te face pe tine sa te simtit mai bine (orice ar include asta)

 

Inghesuit si cocosat ai sa fii pe amandoua la inaltimea ta.. 

Presupunand ca le ei second, imi imaginez caci cautarea se va limita la ce este disponibil pe piata si care este starea agregatului.

 

La lucru in parcare am un duke 125 care e abandonat de cel putin 3 ani si sunt surprins ca nu e de fapt mai mic.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, hora09 a spus:

Salut,

 

Cea mai buna si impartiala concluzie o sa fie trasa de tine dupa ce te pui pe ambele motoare, mai bine daca reusesti sa dai si o tura cu ele.

 

Fiecare o sa aibe o parere, orienteaza-te pe ce te face pe tine sa te simtit mai bine (orice ar include asta)

 

Inghesuit si cocosat ai sa fii pe amandoua la inaltimea ta.. 

Presupunand ca le ei second, imi imaginez caci cautarea se va limita la ce este disponibil pe piata si care este starea agregatului.

 

La lucru in parcare am un duke 125 care e abandonat de cel putin 3 ani si sunt surprins ca nu e de fapt mai mic.

 

Bafta!

Multumesc frumos! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

an fabricatie 2017, luat de nou din reprezentanta,  folosit efectiv din 2018, km vreo 6-7000

teoretic in septembrie isi ia Fi-miu A2 si atunci o sa fie de vanzare

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...