Sari la conținut

Original vs. aftermarket


Postări Recomandate

Salutare. În urma unui incident nefericit sunt pus în situația în care trebuie să fac niște alegeri. E vorba despre un cbr 600 rr 2007.

Trebuiesc schimbate semighidonul stâng + manșoanele. Variantele sunt cam astea:

• 1 buc semighidon original + 1 set manșoane originale 200€ cu transport inclus.

• 2 bucăți semighidoane (stânga-dreapta) Woodcraft Racing 200$ 

(Varianta asta am luat-o în calcul în ideea în care tuburile semighidonului pot fi schimbate în alte cazuri nefericite)

 

• am gasit și 1 buc semighidon original sh pe eBay 40$ cu transport inclus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia ti racing, pt modelul tau, cu inaltatoarele aferente. Cazi, inlocuiesti tzeava si totu i rapid reparat. tzevi gasesti si in RO, chinezesti, 10 euro setul, pomana. Sunt foarte bune tevile chinezesti. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as merge pe mina lui JAGI, la primul buf am luat original, la al II-lea ma gindeam ce prost am fost ca nu le-am schimbat pe amindoua. Noroc ca l-am putut indrepta bine (zgura masii) :))

Bafta!

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a clarificat, de data asta a câștigat SH-ul + manșoane încălzite (pentru că trebuiau schimbate) + set protecții Shogun (frame slider, capete ghidon și bulbi basculă) 

Așa să-mi ajute D 😄

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la starea mea de sănătate, sunt întreg. Mă doare cot și genunchi stâng, șold și deget mare de la mână pe dreapta. Am julituri sub formă de arsură mai mult la genunchi și  șold, deja e ziua 4 și încă mă mișc greoi, oare așa o fi și la bătrânețe?😄

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun asa.. cu mansoanele alea incalzite inseamna ca in 2-3 sexoane treci pe touring (evolutie normala daca te dai multi ani)

 

Eu unul am avut experiente bunicele cu piata SH/dezmembrari si gasesti cam orice, daca nu pe olx, ebay.

 

 

Durerea "in cot" e buna.. cu restul sanatate! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 56 minute, Cristian C. a spus:

Referitor la starea mea de sănătate, sunt întreg. Mă doare cot și genunchi stâng, șold și deget mare de la mână pe dreapta. Am julituri sub formă de arsură mai mult la genunchi și  șold, deja e ziua 4 și încă mă mișc greoi, oare așa o fi și la bătrânețe?😄

 

Daca nu-i nimic rupt, hai cu piesele la mobra si tineretea inapoi! :) Spor la reparat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 49 minute, hardKnot a spus:

bun asa.. cu mansoanele alea incalzite inseamna ca in 2-3 sexoane treci pe touring (evolutie normala daca te dai multi ani)

Am tot avut parte de manșoane "china" pe motoare, sunt nasoale, se mănâncă repede și odata cu incidentul ăsta m-am gândit să îi pun originale Honda, care costau ~50€. Așa am hotărât ca pentru încă 10€ să încerc un set de încălzite, știu ca sunt și ceva mai de anduranță.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, si eu am patit-o cu mansoanele.. am dat vreo 20eur pe ProGrip(foarte faine si soft) care m-au tinut fix un sezon. Pana la urma am luat OEM de gixxer SH pe care le am de vreo 5 ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...