Jump to content

Recommended Posts

Buna , multumesc frumos pentru recomandare , motocicleta are 90k km . Nu stiu exact ce durata de viata au aceste motoare , + posibilitatea de revanzare peste 2-3 ani (30-40km) majoritatea cand aud de motoare peste 100k fug ca de ...

Acum 15 ore, serbac a spus:

Buna , multumesc frumos pentru recomandare , motocicleta are 90k km . Nu stiu exact ce durata de viata au aceste motoare , + posibilitatea de revanzare peste 2-3 ani (30-40km) majoritatea cand aud de motoare peste 100k fug ca de ...

cand te apropii de 100k, te astepti la: kit ambreiaj, cca 5500 lei, rulment grup final, inca cca 3000 lei. Poate pompa benzina, aia nu mai stiu cat era, dar tot niste sute bune de euro. Amortizor spate esa. Exista inlocuitor aftermarket compatibil esa, sau reconditionat(cca 300 euro) 5000 lei si ala. De ce crezi ca le vand toti, dupa cca 5 ani, cand se apropie de 80 90.000 km?  Incepi sa bagi bani.. Ideal ar fi sa iei ceva cu 30 40.000km.

Nu cred ca esti pe topicul bun, unde ai vazut tu preturi de genul la LC, la ambreiaj, unde ai vazut grup spate sa se strice la LC. Pompa de benzina, stii tu concret pe cineva la care nu ii mai merge mobra din cauza ei? :)

Nu detin actiuni la BMW si nu sunt platit sa le fac reclama. Totusi am o motocicleta BMW R 1200 GS Adventure LC, utilizata in tot felul de conditii cu 178 000 km si nu am ajuns la nici un schimb de piese mentionat de colegul Adrian M. In plus ma declar foarte multumit de modelul asta de motocicleta si nu cred ca o voi schimba prea curand. Cu tot respectul pentru serbac ai doresc sa-si gaseasca o motocicleta potrivita pentru el.Daca  ai nevoie de sfaturi ne auzim in privat. Sa nu poluam topicul pentru achizitie.Piata europeana este plina de oferte