Sari la conținut

Caine pe motocicleta


andrei gras
 Share

Postări Recomandate

Salutare . De cateva zile sunt posesorul unui tekel sarmos . Cum nu am curte sa il pot lasa ziua sa se distreze , macar o perioada , pana se invata cu facutul nevoilor afara il iau cu mine la munca. Treaba e ca eu ma cam duc cu motoreta la munca , ca imi place . Nu prea folosesc masina in oras decat pe zapada . Sunt curios , e cineva care plimba catei pe motoreta ( nu in atas) si cum face asta ? Asta al meu e mic si va ramane micut. Rucsac de spate ? Rucsac de rezervor ? Sau alte variante . Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

eu am o geanta pentru caine care se poarta pe piept (nu in spate precum un rucsac).

 

Uite am gasit-o pe net: https://abc-zoo.ro/3028-rucsac-pentru-caini-pisici-si-iepurasi-30x33x26-cm.html?gclid=CjwKCAjw8df2BRA3EiwAvfZWaPmIYiHKf618vZHWRueU8n7l2m_RK4rrT4dysOvCJYaxB8GkCPhQcRoCJk4QAvD_BwE

 

Problema este ca din punct de vedere legal nu am reusit sa aflu daca  in RO este permis sau nu sa duci un caine pe moto.

 

155786478_YOYOGEANTA.thumb.jpg.1378cd60826eae37db60d576e7409830.jpg

 

In Germania sau Austria este OK. In RO am intrebat 2 militieni si fiecare a dat alt raspuns: unul ca se poate si altul ca nu se poate 🤣.

Editat de Silver Arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Silver Arrow a spus:

Salutare,

 

eu am o geanta pentru caine care se poarta pe piept (nu in spate precum un rucsac).

 

Uite am gasit-o pe net: https://abc-zoo.ro/3028-rucsac-pentru-caini-pisici-si-iepurasi-30x33x26-cm.html?gclid=CjwKCAjw8df2BRA3EiwAvfZWaPmIYiHKf618vZHWRueU8n7l2m_RK4rrT4dysOvCJYaxB8GkCPhQcRoCJk4QAvD_BwE

 

Problema este ca din punct de vedere legal nu am reusit sa aflu daca  in RO este permis sau nu sa duci un caine pe moto.

 

155786478_YOYOGEANTA.thumb.jpg.1378cd60826eae37db60d576e7409830.jpg

 

In Germania sau Austria este OK. In RO am intrebat 2 militieni si fiecare a dat alt raspuns: unul ca se poate si altul ca nu se poate 🤣.

Bingo . Asta e exact ce cautam . Pret mic , se prinde la piept , nu are sigla bmw sa fie 1800 e si il pot vedea daca vrea sa sară plus ca e pe un site din tara .👍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 37 minute, andrei gras a spus:

Bingo . Asta e exact ce cautam . Pret mic , se prinde la piept , nu are sigla bmw sa fie 1800 e si il pot vedea daca vrea sa sară plus ca e pe un site din tara .👍

Are si o carabiniera in interiror ca sa nu faca vreo vitejie cainele.

 

Da' sa stii ca poti sa gasesti ceva sigle biemweu prin targ  ca sa ajustezi problema 🤣

 

Acuma inca un sfat: nu stiu cum stai cu protectia la vant, dar geanta asta este cu plasa si o sa ii cam fluture urechile in traista. Daca e mai racoare pe afara sa ii pui si o paturica ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Tekelul sirmos e caine de vinatoare, are subpar des, nu sufera de frig ca fratele cu par scurt. De asemenea, fiind originar din linii de lucru nu prea te poti baza ca ramine mic, din cite stiu la sirmosi nu exista varietatea usoara, sub 9kg. Apoi, din cauza conformatiei, sint predispusi la dislocari de coloana, asa ca inghesuirea intr-un rucsac nu sriu cit de bine ii face. Si in ultimul rind, pe el l-ai intrebat ce vrei sa faci? ca daca nu vrea se inchide povestea, sint caini foaete incapatinati. Altfel, simpatica alegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...