Sari la conținut

Caine pe motocicleta


andrei gras
 Share

Postări Recomandate

La 05.07.2020 la 23:10, FLEX a spus:

Tekelul sirmos e caine de vinatoare, are subpar des, nu sufera de frig ca fratele cu par scurt. De asemenea, fiind originar din linii de lucru nu prea te poti baza ca ramine mic, din cite stiu la sirmosi nu exista varietatea usoara, sub 9kg. Apoi, din cauza conformatiei, sint predispusi la dislocari de coloana, asa ca inghesuirea intr-un rucsac nu sriu cit de bine ii face. Si in ultimul rind, pe el l-ai intrebat ce vrei sa faci? ca daca nu vrea se inchide povestea, sint caini foaete incapatinati. Altfel, simpatica alegere.

De întrebat , nu . Nu prea are de ales . La munca se mai joaca ,mai doarme și îl pot scoate afara mai des . Sta cât de cât bine in rucsac. Treaba e ca intr-o luna s-a dublat și m-a cam îndoaie de spate . Dar una peste alta ,merge bine transportul . Nu văd sa aibă vreo reacție la vânt gen tuse dar și distanță e mică . Am luat ceva gen borseta dar pe viitor va trebui ceva mai mare.

CA2373E4-CAB3-4B50-8082-47C6F837A230.jpeg

Cât despre caracterul lui , ohoooo,sunt multe de spus . Într-adevăr e ceva deosebit dar și foarte inteligent . Eu am mai avut un cățel înainte . E vorba de un boxer. Ce sa zic , asta e opusul lui 😀

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...
La 01.06.2020 la 22:37, DiarM a spus:

bai nu va chinuiti cainii aiurea doar ca sa arate bine in trafic. E greu sa gasesti o (cuvant urat) buna care sa vrea sa fie plimbata, nu va dati seama cat stres pentru un caine?

nu stiu cum cu e "cuvant urat buna" insa cateii mei adora sa fie plimbati pe 2 roti.

cel mare zici ca copilot iar cel mic sta ca la teatru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...