Sari la conținut

A aparut o noua moda?


Postări Recomandate

Acum 33 minute, Muretto Grundieg a spus:

cutiile laterale originale depășeau ghidonul 

Oricum lățimea ghidonului e una și a cutiilor alta când te strecori. Pe lângă înălțimea diferită, atunci când virezi agăți mai ușor cu cutiile. 

 

Acum 25 minute, the mentalist a spus:

esti mai impunator cu cutiile

Deci ar fi echivalentul priorității de gip? :huh: Posibil, nu m-am gândit! 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 23 minute, s_cristi a spus:

Caut cuti laterale, de preferabil sa se poată monta în spate.

Mulțumesc?

Tu vorbesti serios?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era o vreme cand lumea se dadea cu motoru si nu-i pasa nimanui ce face fiecare. Acu e la moda sa te frece grija ce cara lumea in cutii si sa postezi repede pe forum.

Ce sa mai zici?!!?

Astea-s frustrari de vitezist care-si cara tot calabalacu dupa el cand merge sa viziteze ceva, nu de posesor de goldwing. Pe de alta parte, nici posesorii de goldwing nu mai sunt ce erau odata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 50 minute, Lucian_M a spus:

Ai de plm...

Io cred ca-i vai de p*la lui... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care p*la ca ala sigur compenseaza pt ceva  :lool:

 

Imi zicea odata cineva ca merg cu dulapu' cand apaream cu motoru cu cutii si topcase la bar, dar 9 cutii e too much :D

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, switch a spus:

Care p*la ca ala sigur compenseaza pt ceva  :lool:

 

Imi zicea odata cineva ca merg cu dulapu' cand apaream cu motoru cu cutii si topcase la bar, dar 9 cutii e too much :D

Eu cred ca e doar de poza, sigur n-o misca de acolo. Cum naiba schimba asta vitezele si unde isi tine picioarele? Clar e o tampenie 🤦🏻‍♂️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 11.06.2020 la 21:27, Silver Arrow a spus:

Am bagat de seama ca pare sa fi aparut o noua moda, mai ales printre mandrii posesori de BMW

 

A aparut dar nu e asta mentionata de tine. Moda e sa mearga cu lantul folosit la legatul motocicletei pus in asa fel incat sa acopere numarul de inmatriculare. In afara de bmw-uri nu am mai vazut. Cred ca primul a fost unul cu o casca nazi neagra sau brain cap (daca tin bine minte) acum cativa ani. Incet, incet probabil ca au baut si altii apa dupa el pe la intruniri si s-a raspandit ideea. 

Editat de Endurache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate! Eu unul n-am vazut inca pe nimeni, cu lantul pus cum spui. Asta nu inseamna ca nu-i adevarat ce spui, insa nu cred ca este deja “o moda”.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, Muretto Grundieg a spus:

@Flower Power Am bănuit eu că n-o se te poți abține și n-o să iei în calcul Regula celor 8 secunde. În afară de asta, s-o faci în 8 secunde e titlu de glorie, acum depinde la ce ne gândim :) (hint: IMDB)

 

On topic: Cred că la un model de Yamaha, cutiile laterale originale erau pe 1, 20 metri. Depășeau ghidonul cu vreo 6-8 centimetri. N-am găsit nici o reglementare pe la noi în sensul de a limita ceva. În principiu, dacă trece ghidonul ar trebui să treacă și cutiile printre mașini.

Nu m-ai citat pe mine dar merci, o să caut filmul. Presimt că e ceva bun dacă mi-l recomanzi tu.

În altă ordine de idei, ca să fiu ontopic nu pot să nu remarc plictiseala ce v-a cuprins. Nu aveți și voi alte probleme..

O gașcă de babe pe șanț..

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am observat alta moda, unii merg la spălătorie din aia cu fise, iar alții nu le spala de loc, primii se mândresc cu faptul că motocicleta este curata, ceilalti vor sa arate că s.au întors de la motocicletă adevărata, în stil mongolez, că ne facem cu ei? Mai ales când aia primii au și cutii montate și sclipesc iar ceilalți nu au nici cutii laterale nici topcase 

 

Complicat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 52 minute, robert23mg a spus:

Eu am observat alta moda, unii merg la spălătorie din aia cu fise, iar alții nu le spala de loc, primii se mândresc cu faptul că motocicleta este curata, ceilalti vor sa arate că s.au întors de la motocicletă adevărata, în stil mongolez, că ne facem cu ei? Mai ales când aia primii au și cutii montate și sclipesc iar ceilalți nu au nici cutii laterale nici topcase 

 

Complicat

Io nu port desagi de plastic si nici nu-mi spal motoarele.Doar ung lantul. :)

Si nici in Mongolia n-am fost.Inca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, Christian 1 a spus:

Tu vorbesti serios?

Nu. 

Mă simţeam demodat cu hoașca mea bătrână, fără nici un accesoriu sa pot depozita ceva. Sa duc si eu acasă o pâine, o cola, o măslină. De fapt mă simt sărac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...