Sari la conținut

Trancanit la denivelari


Postări Recomandate

Salut. Dupa cum spune si titlul ma aflu in situatia in care nu mai stiu de unde sa desfac si sa verific. Problema sta in felul urmator. La linii de tramvai,gropi,devinelari etc motocicleta mea face niste zgomote foarte ciudate, efectiv parca sunt cu caruta cu ladoiul daca stiti ce zic. Initial am banuit ca ar fi de la carene, am dat jos tot si am pus garnituri cauciuc peste tot la prinderi, inclusiv la aripa roata fata. Apoi am zis sa schimb rulmentii de la jug, ideea este ca aveau joc ce-i drept, am zis ca sigur e de acolo, pare ca de la ghidon se aude mai mult. Am fost la service, am pus rulmenti noi, acelasi trancanit. Posibil sa mai trebuiasca jug-ul strans mai bine? La service mi-au zis ca dupa 500km sa trec sa il stranga iar ca se mai lasa.  Alte idei?

 

P.S : Motocicleta este o sportiva, cbr 500 r 2014, deci carene multe dar nu cred ca ele sunt de vina !

Editat de Raymod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ansamblul piciorului lateral slabit/uzat? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi va dati seama ca puteti lua toate componentele de pe fata la insiruit aici ....

asa problema nu se rezolva pe forum. tre sa mai cheme 1-2 prieteni si sa incerce sa elucideze sau sa mearga la un mecanic.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...