Sari la conținut

TET Romania - Carpatii Orientali - 10 zile de balaureala.


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

16 minutes ago, Nooxy said:

Si mai incepatori asa, cand scoateti ?

Sa mai invete si ei nu de alta......

 

imi propusesem ca azi sa fac topic de iesit la ceva balaureala. dar am ridicat ieri o cutie cu fiare vechi si astazi nu pot sa ma misc, aproape ca nu pot sa respir. cred ca mi-am intins ceva muschi intercostali. daca ma recuperez pana maine la amiaza, cred ca as iesi duminica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, maine sper sa ies cu fratii de g650(toata gama). Ramane pe alta data. Sa te faci bine ! Vezi ca sunt niste plasturi cu Ibufrofen la farmacie. Fac minuni la chestii de genul. Si mai poti da cu ceva diclofenac.

Editat de Nooxy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...
Acum 6 ore, vis-a-vis a spus:

Careva interesat de un TET Orientali, după ce s-or mai topi zăpezile?

Salut, da mai multe detalii despre ce iti propui: perioada, nr. de zile, traseu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi traseul de pe site. Din nord până unde ne e bine de venit în București. Timpul efectiv contează de cât de bine ne mișcăm pe traseu, asta ține de experiența fiecăruia. Având în vedere că s-a făcut tot TET-ul românesc în 10 zile, eu zic că o săptămână pentru orientali ar fi decent. Perioada contează mult de vreme. Tocmai mi-a trimis cineva un filmuleț din dorna unde era zăpadă mai mare de un metru și viscolea. În principiu eu aș pleca imediat ce se va face vremea bună. Deocamdată sunt șomer, îmi permit orice combinație. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

10 hours ago, vis-a-vis said:

Având în vedere că s-a făcut tot TET-ul românesc în 10 zile, eu zic că o săptămână pentru orientali ar fi decent

legat de alea 7-10 zile:

cand am fost noi, ne-a luat 10 zile sa facem doar Orientalii, dar:
- am prins o saptamana cu foarte multa ploaie

- aveam mobrele mari (probabil 990-ul meu avea cu bagaje peste 275 de kg)
- anvelopele nu erau suficiente pentru cat de ud era: aveam toti Mitas E09 pe spate si Michelin Anakee Wild pe fata. Acum am merge pe ceva din clasa lui Mitas C02

- cu cat grupul e mai heterogen cu atat se pierde mai mult timp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

E tentant, dar nu cred ca imi pot permite luxul a 10 zile libere. Eventual, daca se strange un grup, sa vin sa ma alatur pt maximum 3 zile din traseu, asta daca exista posibilitatea fizica (drum, adica) de retragere din traseu, conform programului meu. O sa urmaresc topicul, sa vad daca ma pot alatura pt o bucata. Oricum, m-as baga doar cand se cam usuca pe acolo, ca am magaoaie destul de mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Solon ai motocicleta din semnătură?

Visez să văd cândva un 950 SuperEnduro în acțiune. Cu aia ar trebui să te distrezi maxim pe trasee de TET :D Facem cumva să băgăm un traseu prin zona ta numai să vad dihania!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
La 15.05.2021 la 4:33, bursyllac a spus:

@Solon ai motocicleta din semnătură?

Visez să văd cândva un 950 SuperEnduro în acțiune. Cu aia ar trebui să te distrezi maxim pe trasee de TET :D Facem cumva să băgăm un traseu prin zona ta numai să vad dihania!

Da, pe aia o am si e pe viata, dupa ce am schimbat multe moto, asta s-a dovedit jumatatea mea pe doua roti, o fi vreo compatibilitate de zodii si ascendent :).

Daca te tenteaza tura comuna, da un semn si ne organizam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...