Sari la conținut

Spotify sau YouTube Premium?


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

Salut. Eu am Spotify încă de când s-a lansat la noi, am mai folosit și înainte hackuit. Eu sunt super mulțumit, îl folosesc cam zilnic pe un Apple TV și un tv LG cu webos, pe lângă telefon.

Ce pot sa zic, merge, face ce zice...îmi place ca iti recomandă o groaza de playlist-uri bazate pe ce asculți. Meniul este foarte ușor de folosit, intuitiv și cu multe opțiuni. Am găsit aprox 98% din ce am cautat, mai puțin niște trupe românești sau unele mai obscure puțin. 

Am avut 3 luni și Apple Music, dar Spotify mi se pare mai bun. Am mai încercat și altele în trecut, dar nu merită să le amintesc. 

Cred ca planul family avea un preț foarte bun, 7-8€ pt 5 sau 6 membrii. 

Cred ca ai testat aplicația deja, treci la premium pentru 3 luni și vezi dacă e ce cauți. La fel și YouTube, ambele sunt free în primele luni, al doilea doar o lună cred. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le am pe amândouă!

Cea mai buna parte la YouTube Premium e că poți să ai atât muzică (doar muzică) cât și video fără nicio reclamă. Îl poți folosi cu ecranul închis și de pe orice dispozitiv.

Comparând însă din punct de vedere muzical cred că sistemul celor de la Spotify este ceva mai avansat.

Parcă Spotify gândește mai bine, îți ghicește mai bine gusturile și îți oferă playlisturi mai interesante.

Tine cont de fapt că YT are baza de date muzicala ceva mai mare.

Oricum, pe oricare ai folosi e mult mai bine sa folosești varianta premium.

Încearcă perioada de o lună gratuit la fiecare!

 

P.S. personal, prefer Spotify!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc Spotify. Pentru mine este foarte util, avand in vedere ca pot conecta wireless laptopul cu soundbarul si pot asculta acasa muzica. De asemenea folosesc Spotify la evenimentele unde pun muzica, iar marele avantaj este ca poti descarca piesele intr-un mod virtual si le poti asculta oriunde chiar daca nu ai conexiune la internet. Desigur ma refer aici la varianta platita si nu cea free. Dupa ce ai creat un playlist sau doua, ceea ce sugereaza mai apoi Spotify, este foarte aproape de preferintele tale.

Despre YouTube nu pot sa-ti spun lucruri, nu l-am folosit.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca folosesti android gasesti spotify cracanat. Merge fara probleme,  folosesc zilnic de vreo 6 luni. Si fac baietii si update la crack de fiecare data.

Apoi iutub vanced evident.  Alta mocaciune. Tot beton.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...