Sari la conținut

B-Veliko-Gabrovo-Kazanlac-Gurkovo-Veliko-B, Sambata 20iun, h10. !plecare in 30min!


anonymous
 Share

Postări Recomandate

Salut, eu o sa bag chiar acum, in 30min, urmatorul traseu: B-Veliko-Gabrovo-Kazanlac-Gurkovo-Veliko-B. Mers cursiv, in medie 140/h. Moto - f4i. xp - 10ani. Sanse minime de ploaie. Ne oprim sa mancam in Veliko, la intoarcere, daca e.

 

Plecare astazi din Bucuresti pe la h10.

Daca mai sunt doritori cu acelasi stil de mers, 075 123 123 5

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 21 ore, danutu_m a spus:

Pfff, medie 140 fara niciun km de autostrada?ce-ai fumat inspektore? 😀

Ti se pare mult prin bg? Poti sa ii zici viteza de croaziera ;) multi se dau asa de ani de zile pe la noi prin gasca. Dar tb ceva vitezana pt asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Ca să scoți 140 km/oră medie trebuie să ai drum liber, lat, asfalt de calitate și să mergi cu vârfuri foarte mari de viteză. 

În Bulgaria nu prea ai unde, asfaltul este bun, dar oarecum valurit pe majoritatea drumurilor care pleacă de lângă graniță. 

 O trecem în categoria snoavelor bune de povestit în altă parte, nu pe un forum de moto, de cunoscători. 😏

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anonimu' a fost un pic neinteles, a zis "in medie" nu "medie". Se referea la viteza de croaziera de 140 km/h, in medie ! Daca este sa scoti medie 140 inseamna sa o frigi cu 200 pe alocuri, ceea ce  nu prea este posibil pe drumurile alea (este da' nu stiu daca te mai intorci acasa).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma grabeam sa scriu, eram in febra plecarii, e vb de vit. de croaziera in afara localitatii, adica 95% din Bg, sau daca vreti o medie calculata intre 90 si 190, nu o medie matematica de la 0 la 280. D'oh! Dar 140 ar fi viteza confortabila preponderenta pt un traseu de ~10h. 

IMG-20200621-WA0013.jpg

20200620_155138.jpg

20200620_172051.jpg

IMG-20200621-WA0056.jpg

IMG-20200621-WA0058.jpg

.

Editat de anonymous
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Babaetz, fara perioadele de realimentare, pauze, tigari. Media cand s-a mers.

Si eu nu stiu ce va mirati atata. Pana la Giurgiu sunt bucati unde, sa ne ierte al de sus, limita e cat duce motoreta. Sa zicem ca mergi cu un 170 constant si mai dai niste sprint-uri care sa compenseze cand trebuie sa o lasi moale prin localitati. Bagi benzina la Giurgiu si apoi pana la Veliko daca e o zi de duminica libera asa, poti sa scoti media 170.

 

Bine, vorbim ipotetic aici, despre alti baieti! :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar si asa...

 

la nivel de MOTOGP nu scot baietii mediile alea:

 

image.thumb.png.9023ad3fae6085b58a0c756736d5152b.png

 

Acum 47 minute, the mentalist a spus:

Babaetz, fara perioadele de realimentare, pauze, tigari. Media cand s-a mers.

Si eu nu stiu ce va mirati atata. Pana la Giurgiu sunt bucati unde, sa ne ierte al de sus, limita e cat duce motoreta. Sa zicem ca mergi cu un 170 constant si mai dai niste sprint-uri care sa compenseze cand trebuie sa o lasi moale prin localitati. Bagi benzina la Giurgiu si apoi pana la Veliko daca e o zi de duminica libera asa, poti sa scoti media 170.

 

Bine, vorbim ipotetic aici, despre alti baieti! :))

 

Ultimului porumbel in scapa piciorul.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai tu compari motogp cu linia dreapta care e Bulgaria? Ai intrat vreodata pe Amckart sa vezi ce viteza scoti? Ai fost vreodata pana in Veliko pe moto sa vezi cum e? :P

 

ps

 

Si eu vorbeam tot ipotetic, am mers maaxim cu 50/90. Ba chiar m-au depășit niște căruțe la un moment dat, dar n-aveam cum sa mă țin după ele..

Editat de anonymous
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, the mentalist a spus:

Bine, vorbim ipotetic aici, despre alti baieti! :))

Daa, fix ipotetic :))) si altii, tot ipotetic, au vazut cum aia ,alti baieti, au mers constant in zbor la joasa inaltime :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ferească Sfântu să depășești 90 aici pe forum, ca esti mâncat :)) 

 

Băh, nu toți și-au luat sportive doar ca să agațe pixde în constituției cu ele.

 

Editat de anonymous
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Nu stiu cum e cu media , dar eu doar pe drumurile alea bulgaresti i-am dat capat la miar , urmarind o Busa , in mod ipotetic .

Eram si mandru de mine pana mi-am dat seama ca mai erau doi in grup care faceau acelasi lucru , dar si cu nevestele in spate , tot ipotetic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 22.06.2020 at 12:05, Adrian M. said:

Daa, fix ipotetic :))) si altii, tot ipotetic, au vazut cum aia ,alti baieti, au mers constant in zbor la joasa inaltime :))

asta am vazut si eu...cum trag de rapciuga de bmw sa ma tin de busa ... :( un sprint mic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...